Cambler

Jakie są różne typy cukrzycy?

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca to grupa chorób, które mają jedną wspólną cechę: wysoki poziom cukru we krwi. Twoje świadczeniodawcy mogą używać terminu hiperglikemii za wysoki poziom cukru. Typowe objawy wysokiego stężenia cukru we krwi są nadmierne pragnienie i nadmierne oddawanie moczu. Z biegiem czasu, wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym:

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), cukrzyca wpływa 25.800.000 ludzi w Europie (Źródło: CDC ). Jest klasyfikowane do różnych typów w oparciu o jak choroba rozwija:

  • Cukrzycy typu 1

  • Cukrzycy typu 2

  • Cukrzyca ciężarnych

  • Inne specyficzne typy cukrzycy

Cukrzycy typu 1

Cukrzyca typu 1 nazywano cukrzycę młodzieńczą lub insulinozależną cukrzycę. W cukrzycy typu 1, w swojej komórki trzustki, które sprawiają, insulinę są niszczone. Insulina jest hormonem, organizm wykorzystuje, aby włączyć cukru we krwi w energię. Kiedy Twój organizm nie wytwarza insuliny, nie mogą korzystać z cukru we krwi. Ponieważ organizm nie może insuliny w cukrzycy typu 1, należy użyć zastrzyki z insuliny, aby go leczyć.

Zdrowie eksperci nie są do końca pewien, co powoduje, cukrzyca typu 1, jednak oni nie wiedzą, że nie ma sposobu, aby temu zapobiec.

Cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 nazywano cukrzycą dorosłych wystąpienia lub cukrzycą insulinozależną. W cukrzycy typu 2, trzustka może nadal produkować insulinę, ale nie na tyle, aby używać cukru we krwi skutecznie. Komórek ciała mogą stać się odporne na insulin.You może używać leki doustne lub zastrzyki insuliny w leczeniu cukrzycy typu 2.

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszym rodzajem cukrzycy. To może zapobiec lub je odwrócić w wielu przypadkach. Jak cukrzyca typu 1, nie są ekspertami w dziedzinie zdrowia dokładnie pewien, co go wywołuje. Cukrzyca typu 2 jest związana z otyłością i zazwyczaj w rodzinach.

Cukrzyca ciężarnych

Cukrzyca ciążowa jest cukrzyca, która rozwija się w czasie ciąży. Jeśli jesteś kobietą z cukrzycą ciężarnych, trzustkę insulina może jeszcze zrobić, ale hormony ciążowe uczynić swoje ciało odporne. Powoduje to, że organizm nie może skutecznie użyć cukru we krwi na energię. Lekarz może zalecić dietę, ćwiczenia i wstrzyknięć insuliny w leczeniu cukrzycy ciążowej.

CDC podaje, że 2% do 10% kobiet w ciąży rozwinie cukrzycę ciążową (Źródło: CDC ). Zdrowie eksperci nie znają dokładnej przyczyny ciążowej cukrzycy. Oni wiedzą, że to zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 rozwija się po ciąży.

Czy istnieją inne specyficzne typy cukrzycy?

Czasami inne choroby lub schorzenia trzeba może spowodować cukrzycę. Należą do nich:

  • ■ choroby trzustki, jak mukowiscydoza, zapalenie trzustki i raka

  • Choroby endokrynologiczne, takie jak choroba Cushinga (wysoki poziom kortyzolu) i nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy)

  • Zespoły genetyczne, takie jak zespół Downa, zespołem Klinefeltera i zespołem Turnera

  • Zakażenia, takie jak wrodzonej różyczki (zakażenie obecne w chwili urodzenia) i cytomegalii

  • Leki, takie jak kortykosteroidy, niektóre astmy leki, diuretyków tiazydowych, hormonów tarczycy, pentamadine (Pentam 300), fenytoina (Dilantin), niacyna (Niaspan, Nicobid, Niacor, Slo-niacyna) i alfa-interferonu (Intron, Infergen, Alferon N)

Jest też choroba zwana moczówka prosta. Choć dzieli cukrzycy imię, nie wiąże się z wysokiego poziomu cukru we krwi. Zamiast tego, że jest to problem z innego hormonu zwanego hormonu antydiuretyczne (ADH). ADH pomaga nerki regulują ilość wody w moczu. W moczówki prostej, albo organizm nie ma wystarczającej ilości ADH lub nerki nie reagują na to. Zaburzenie nazwano cukrzycy, ponieważ powoduje nadmierne pragnienie i oddawanie moczu, które są również objawy cukrzycy.