Cambler

Jak uzyskać opiekę zdrowotną, czego potrzebujesz

Gdy opieka zdrowotna nie jest awaryjne, masz więcej czasu, czasu, aby zrobić trochę pracy dochodzeniowej i upewnij się, że uzyskanie prawa do traktowania swoich potrzeb.

"Jest to rodzaj badania należy zrobić przed dokonaniem ważnego zakupu," mówi Michelle Katz, MSN, autor Healthcare za mniej: Pierwsze jest potrzebne Care-bez rozbijania banku. "Nie zakup jest ważniejsze niż opieka medyczna, jeszcze ludzie spędzają więcej czasu na zakupy do domów i samochodów, niż zrobić dla własnej opieki zdrowotnej."

Z jej szkoleń jako pielęgniarka i jej doświadczenia jako profesjonalnego konsultanta opieki zdrowotnej, żona lekarza i pacjenta, Katz widział wszystkie strony systemu opieki zdrowotnej. Oto jej rady dla uzyskania opieki, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Zacznij od wyboru odpowiedniego pracownika służby zdrowia. Ta osoba będzie koordynowała całą swoją uwagę na długie lata, zapoznać się z historii choroby i wszelkich bieżących problemów zdrowotnych, i działać jako partnera w każdej decyzji leczenia.

Wybrać odpowiedniego dostawcy

Aby znacznie zmniejszyć koszty, wybrać dostawcę, który jest w korzystnej sieci dostawcy ubezpieczenia planu.

"To bardzo ważne, aby znaleźć lekarza, który jest dla ciebie dobre. Nie każdy lekarz jest dobry dla każdego pacjenta, "mówi Katz.

Ona stwierdza, że jeśli masz chorobę przewlekłą, można się lepiej ze specjalistą opieki podstawowej, jak np. lekarz-na, gastroenterologist do przewlekłych problemów trawiennych lub endokrynologa na cukrzycę. Specjalista często szybciej doskonalić w sprawie problemów związanych z Twoim choroby i tym samym uniknąć niepotrzebnych badań medycznych.

Po znalezieniu najlepszego lekarza dla swoich potrzeb, spójrz na swój plan opieki zdrowotnej. Twój plan powinien spełnić te wymagania:

  • Obejmuje usług lekarza.

  • Pokrycie leczenia w szpitalu lekarza.

  • Obejmuje szczególne zabiegi jesteś najprawdopodobniej potrzebujesz.

"Najlepszy plan dla Ciebie może być trochę droższe niż to, co chcesz zapłacić, ale w końcu, płacą więcej do przodu może zaoszczędzić sporo pieniędzy później," mówi Katz. "Upewnij się, że plan ma narzędzia potrzebne, aby pomóc lekarz daje opiekę, czego potrzebujesz."

Czy Twoje domowe

Przyjrzyj się swoim zasięgu. Lekarz nie wie, wszystko, co jest w twoim zdrowia planu-To do ciebie, aby przeczytać broszurę planu lub zadzwonić do biura obsługi klienta w planie ochrony zdrowia, aby potwierdzić, że proponowane leczenie zostaną pokryte.

Użyj ubezpieczenie wcześniej, nie później. Nie zwlekaj niezbędne, odpowiednią opiekę zdrowotną, aby zaoszczędzić pieniądze z kieszeni, mówi Katz. To pewny sposób przegapić otrzymujesz najlepszą opiekę dla swoich potrzeb. Zasada ta odnosi się zarówno do pokazów profilaktycznych i leczenia dla istniejących problemów.

Podjąć trud, aby zaprzyjaźnić się z lekarzem i jasno komunikować, co trzeba. Więcej lekarz poznaje cię, bardziej prawdopodobne jest to, aby otrzymać wiedzę, indywidualne traktowanie, czego potrzebujesz.

"Jeśli mówisz, masz kaszel, lekarz będzie leczyć kaszel i to jest to," mówi Katz. "Jeśli zapomnij dodać, że już zostały posiadające bóle brzucha, lekarz nie może podjąć właściwą diagnozę."

Może to prowadzić do zabiegów, które odpowiadają na objawy, ale nie przyczynę, a tym samym do większej liczby wizyt w gabinecie i więcej zabiegów.

Aby temu zapobiec, trochę czasu, aby napisać swoje objawy i obawy przed wizytą u lekarza. Weź ze sobą listę wszystkich leków i alternatywnych środków, które bierzesz, nazwy wszelkich specjalistów widzisz i dokumentacji medycznej z poprzednich lekarzy. Następnie mówić.

Drugie opinie

Rozważyć uzyskanie drugiej opinii, zwłaszcza gdy leczenie zalecane jest ryzykowne i kosztowne. Może to ogromna różnica w zapewnieniu Ci zrozumieć wszystkie opcje i wybiera odpowiednie leczenie.

Według Katza, jeśli lekarz wydaje zalecenie leczenia przy użyciu słów takich jak "prawie", "możliwe", "prawdopodobnie", "być może", "szanse" lub "mało prawdopodobne", że to dobra wskazówka, aby uzyskać drugą opinię od innego pracownika służby zdrowia.

Najważniejsze, zawsze własny adwokat w ochronie zdrowia.

"Nie należy polegać na nikim, ale się do zapewnienia rzeczy są zrobione tak, jak chcesz je zrobić," mówi Katz. "Lekarz jest Twój pierwszy oficer, ale ty jesteś kapitanem statku. To do ciebie, aby dowiedzieć się, jak sterować kurs w kierunku najlepszego leczenia dla swoich potrzeb. "