Cambler

Jak nie stać się statystyka choroby serca

Statystyki dotyczące chorób serca są alarmujące. To numer jeden przyczyną śmierci w Europie, i nie musi być w podeszłym wieku lub mają w rodzinie problemy z sercem, aby dostać choroby serca (Źródło: CDC ). Pomimo liczb, można uniknąć stania się statystyka, nawet jeśli już zdiagnozowano choroby serca. Zacząć kształcić się na temat strategii zapobiegania, a następnie trzymać się ich. Im wcześniej zaczniesz, tym więcej możesz zmniejszyć ryzyko.

Jak zacząć?

Zacznij od wizytę do lekarza. Powiedz recepcjonistę, że chcesz oceny ryzyka sercowego. Lekarz oceni swoje czynniki ryzyka, w tym wiek, osobistej i rodzinnej historii zdrowia, masy ciała, ciśnienia krwi, i historii ćwiczeń.

Ocena ryzyka sercowego mogą obejmować również:

  • Badania krwi, takich jak profil lipidowy do zmierzenia się z "dobrego" cholesterolu (HDL), "złego" cholesterolu (LDL) i trójglicerydów

  • EKG ( elektrokardiogramu lub EKG) do oceny aktywności elektrycznej serca i diagnozowania niektórych rodzajów chorób serca

  • Echokardiograficzne, które wykorzystuje fale dźwiękowe, aby obraz serca. Może wykazać nieprawidłową pompowanie swojego serca lub uszkodzenia ze atak serca.

  • Angiografia robić zdjęcia przepływu krwi przez tętnice twojego serca. To pokazuje, jeśli masz jakiekolwiek zablokowane tętnice.

  • Stress test, aby zobaczyć, jak aktywność fizyczna wpływa na serce i jak dobrze krew przepływa przez tętnic

Co mam zrobić?

Będziesz musiał ponownie udać się do lekarza po wszystkie badania są wykonywane w celu omówienia wyników. Słuchaj uważnie oceny lekarza i zapytać, jak wiele pytań, jak musisz zrozumieć, jak najlepiej obniżyć ryzyko chorób serca.

Po swoim mianowaniu, upewnij się przestrzegać zaleceń lekarza na temat zmian w stylu życia. Obejmuje to rzucenie palenia, jedzenia diety zdrowe serce, i wystarczająco dużo ćwiczeń. Utrzymać poziom cholesterolu w diecie do mniej niż 300 mg dziennie i postarać się o co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez większość dni tygodnia.

Równie ważne, zabrać swoje leki zgodnie z zaleceniami. Może to obejmować leki na duży poziom cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi i zakrzepów krwi. Nie przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami może rzeczywiście zwiększyć ryzyko chorób serca. Ponadto, należy skontaktować się z lekarzem. Poinformować lekarza, od razu o wszelkich nowych objawów, skutków ubocznych, lub problemów jesteś o.

Nawet jeśli nie mają żadnych problemów, należy udać się do regularnych spotkań. Regularne testy i badania kontrolne poinformować lekarza monitorować ryzyko chorób serca i zobaczyć, czy twoje leczenie i strategie zapobiegania pracy.

Wreszcie, nie przypuszczam o bólu w klatce piersiowej. Jeśli masz bóle w klatce piersiowej, przyjąć nitroglicerynę lub inne leki, ból w klatce piersiowej, jak jest. Jeśli nie masz lekarstwa na ból w klatce piersiowej, lub ból nie znika po pięciu minutach, zadzwoń na 911. Czy najpierw nie zgłosić się do lekarza lub dłużej czekać, aby zobaczyć, czy to zniknie. Pamiętaj, że czas to mięsień serca!

Gdzie mogę uzyskać więcej pomocy?

Zapytaj swojego lekarza, czy możesz skorzystać z programu profilaktyki chorób serca. Te formalne programy są prowadzone przez lekarzy, często przez miejscowych szpitali. Heart Disease programy zapobiegania utworzyć spersonalizowany plan leczenia oraz oferowania wsparcia, które pozwala na:

  • Zmniejszyć czynniki ryzyka chorób serca

  • Zapobiec pierwszy zawał serca lub nawracające atak serca

  • Zmniejszyć ryzyko, że istniejące choroby serca staną się bardziej dotkliwe

  • Zapobieganie lub opóźnienie potrzebę głównych procedur, takich jak angioplastyka, restenoza lub aortalno

  • Poprawić ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, styl życia i jakości życia

Podjąć działania i zwiększyć swoje szanse na długie i życia zdrowe serce życie.