Cambler

Jak lekarz używa biopsji zrobić swoją diagnozę raka piersi

Podczas biopsji, lekarz usuwa komórki od piersi, a następnie wysyła je do laboratorium do badania pod mikroskopem. Istnieje więcej niż jeden rodzaj biopsji. Typ, że lekarz sugeruje, zależy od tego, co zostało do tej pory nauczyłem o bryłę i czy może on być usytuowany samym dotykiem. Oto krótkie opisy każdego rodzaju biopsji.

  • Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC). Ten wykorzystuje bardzo cienką igłę do gromadzenia płynu lub komórki bezpośrednio z ryczałtu. Jeśli guzek nie mogą być odczuwalne łatwo, lub obrazowanie ultrasonograficzne prowadzone mogą być używane, aby pomóc go znaleźć. Jeśli igła znajdzie się jasny płyn, guzek jest najprawdopodobniej torbiel. Jeżeli stwierdzi się stałą masę, to nowotwór, który może lub nie może być rak. Jeśli guzek jest solidny, chirurg usuwa tkankę i wysłać go do laboratorium na badania. BAC może być połączony z mammografii i badania fizykalnego. Wszystkie te testy są 98 procent dokładne w zastanawianie się, czy guzek jest nowotworowy czy nie.

  • Rdzeń USG biopsja. Lekarz może zrobić biopsję, jeśli istnieją wątpliwości co wyniki biopsji. Biopsja rdzenia może usunąć jeden lub więcej niewielkich butli tkanki z bryły w celu dalszej analizy. Radiolog wykorzystuje ultradźwięki do prowadzenia igły. I igła jest nieco większa, niż stosowana w BAC.

  • Rdzeń stereotaktyczna biopsja. Dla tej procedury, można leżeć twarzą w dół z piersi zawieszony przez otwór na stole. Radiolog wykonuje cyfrowe zdjęcia z różnych kątów, aby pomóc znaleźć masę. Następnie, radiolog używa małej sondy biopsji usunąć próbki tkanek. Igła jest nieco większa, niż stosowana do biopsji.

  • Biopsja drutu igły chirurgiczne lokalizacji. Radiolog wkłada małą igłę zawierający przewód do obszaru, który wygląda podejrzanie. Z pomocą mammografii lub USG, lekarz potwierdza, że ​​igła jest dokładnie we właściwym miejscu. Następnie drut pozostaje w celu kierowania chirurga piersi do dokładnej lokalizacji biopsji.

  • Biopsja chirurgicznego. W niektórych przypadkach, wymagana jest operacja w celu usunięcia części lub całej bryły. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić. Nacięciem biopsji, które eliminuje część masy. Lub wycinanie biopsja, która usuwa całą masę.

Po biopsji zakończeniu tkanki są wysyłane do laboratorium. Tam lekarz, który bada próbki tkanek, zwane patolog, wygląda na tkanki pod mikroskopem, aby sprawdzić, komórek nowotworowych. To trwa zwykle kilka dni na wyniki biopsji wrócić. Biopsja jest jedynym pewnym sposobem, aby powiedzieć, jeśli masz raka i jaki rodzaj raka jest.

Jeśli Twoje piersi nie były komórki nowotworowe, ale nie były całkowicie normalne albo może masz chorobę, która zwiększa szansę zachorowania na raka. W tym przypadku, trzeba by mieć kliniczne egzaminów piersi częściej.

Jeśli zmiana jest rak piersi, lekarz porozmawia z tobą o opcji leczenia.

Ponieważ niektóre z opcji leczenia zależy od cech raka, dodatkowe badania mogą być prowadzone na biopsji próbki do w pełni analizować raka. Pomoże to lekarz wie, co leczenie polecam.