Cambler

Jak lekarz używa biopsji, aby Państwa rozpoznania chłoniaka nieziarniczego

Biopsja jest test, aby sprawdzić, chłoniaka. Dla niej, lekarz usuwa kawałek tkanki lub płynu z miejsca, które mogą mieć chłoniaka. Następnie tkanka jest sprawdzane przez patologa. Ten specjalny lekarz patrzy na tkanki pod mikroskopem dla komórek chłoniaka. Biopsja jest jedynym sposobem diagnozowania chłoniaka nieziarniczego.

Oto rodzaje biopsji zrobić, aby potwierdzić rozpoznanie chłoniaka. Są one wykonane w każdym gabinecie lekarskim lub w szpitalu. Gdzie masz to zrobić, zależy od części ciała tkanka jest pobierana z. To trwa zwykle kilka dni na wyniki biopsji wrócić od patologa.

  • Wycięcie lub nacięciem biopsja. Przy wycięcie biopsji, chirurg wykonuje się cały węzeł chłonny. Z pooperacyjnych biopsji chirurg wykonuje się tylko część węzła limfatycznego. Jak jesteś odrętwiały do ​​procedury zależy od tego gdzie węzeł jest. Możesz mieć znieczulenie. Miejscowy znieczula skórę wokół węzła. Lub może mieć znieczulenie ogólne. Ogólnie daje spać tak, że nic nie czuję. Biopsja to prawie zawsze daje Patolog tyle tkanki na pełną diagnozę. Jest to korzystny sposób w przypadku diagnozowania chłoniaka.

  • Biopsja aspiracyjna (BAC) biopsji. Lekarz wkłada bardzo cienki, wydrążoną igłę przyłączoną do strzykawki w celu podjęcia małej próbki tkanki z guza. Jeśli guz jest głęboko wewnątrz ciała, lekarz może prowadzić igłę z pomocą tomografii komputerowej (CT). Skaner CT jest rodzajem urządzenia do obrazowania rentgenowskiego, który pozwala lekarz zobaczyć wewnątrz ciała. Chociaż procedura ta pozwala uniknąć operacji, nie zawsze usunąć tkankę na tyle aby poznać patologa, który nie może pozwolić na określonej diagnozy. Jest to pomocne, jednak w wykluczając inne problemy. Na przykład, może on identyfikować infekcji w węzłach.

  • Aspiracja szpiku kostnego i biopsji. Przed dokonaniem małe nacięcie na kości biodrowej, lekarz znieczula obszar w znieczuleniu miejscowym, zwykle podawana w postaci wstrzyknięcia. Następnie lekarz wprowadza igłę do podjęcia się niewielką ilość płynu szpiku od tyłu kości biodrowej. Może trzeba mieć to zrobione na obu biodrach. Następnie lekarz wykonuje z kawałka kości i szpiku. Nawet przy znieczuleniu, może czuć dyskomfort przez kilka minut, jak lekarz usuwa szpiku i kości. Ten biopsji może potwierdzić diagnozę chłoniaka ale częściej wykonywane na co etap chłoniaka, przez określenie, czy chłoniaka osiągnęła szpik kostny.