Cambler

Jak kontrolować swoje koszty leczenia

Decyzje opieki zdrowotnej wprowadzone mają duży wpływ na swoje życie i swój portfel. Aby uzyskać najlepszą jakość za dolara opieki zdrowotnej, pierwszym krokiem jest zrozumienie planu.

Plany zdrowotne oferowane przez pracodawców na ogół występują w jednym z trzech typów, według rzecznika pacjenta Fundacji:

 • W pełni finansowany / w pełni ubezpieczone. Plan ten jest grupa zamówienia z firmy ubezpieczeniowej i składki opłacane przez pracowników. Zasięg jest regulowany, co oferuje firma ubezpieczeniowa.

 • Własny finansowany ze strony trzeciej. To jest plan zdrowia przez pracodawców, którzy płacą swoje wierzytelności służby zdrowia, ale umowa z firmą ubezpieczeniową, aby zarządzać korzyści. Składki pracowników są wykorzystywane do roszczeń. Zasięg zależy od pracodawcy, czy od tego, co oferuje firma ubezpieczeniowa.

 • Własny ubezpieczonego. To jest plan zdrowia przez pracodawców, którzy przetwarzają i zapłacić roszczenia opieki zdrowotnej. Składki pracowników są wykorzystywane do roszczeń. Zakres jest określony przez pracodawcę.

Twój plan zdrowia

Plany ubezpieczeniowe są skomplikowane, ale więcej wiesz o swoim planie, bardziej efektywnie można go używać. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z administratorem lub koordynatora planu świadczeń zdrowotnych.

 • Poznaj swoje korzyści. Czytanie planu i żadnych nowości po przyjeździe może pomóc być świadomi, jakie usługi są objęte i ograniczenia, wyłączenia i maksymalne płatności. Wybrać poziom ochrony, który spełnia, ale nie przekracza to, co ty i twoja rodzina potrzebują. Jeśli korzyści chcesz nie jest objęta planem, porozmawiać z pracodawcą o dodanie tego świadczenia. W wielu przypadkach, jeśli pracodawca chce pokryć korzyści, plan ubezpieczeń zdrowotnych mogą być zmienione w celu włączenia go.

 • Dowiedz się, ile trzeba zapłacić. Plany zdrowotne zazwyczaj poprosić o zapłacić część kosztów i korzyści, w postaci odliczeniami, dopłat i opłat ryczałtowych. Użyj korzyści mądrze zaoszczędzić na out-of-pocket koszty.

 • Dowiedz się, jak uzyskać zasięg. Postępuj zgodnie z wytycznymi swojego planu dla uzyskania skierowania do specjalistów, które mają być dopuszczone do szpitala, coraz drugą opinię lub o badanie przesiewowe.

 • Wiem do kogo zadzwonić. Należy wiedzieć, do kogo zadzwonić, aby dowiedzieć się o korzyściach, zadawać pytania rozliczeniowe, rozwiązać problem, dostać skierowanie lub znaleźć porady na temat profilaktyki.

Lekarz

Większość z kosztami opieki zdrowotnej zacząć z lekarzem. Komunikowanie się z lekarzem na temat opieki zapewnia masz odpowiednie leczenie bez płacenia dodatkowych badań lub leków nie trzeba.

 • Dowiedz się, do kogo zadzwonić. Można poprosić pielęgniarkę lub lekarza rutynowe pytania przez telefon lub musisz umówić się na spotkanie? Można dostać receptę przez telefon?

 • Użyj samoopieki mądrze. Zanim zadzwonisz do lekarza, wezwać infolinia pielęgniarka lub używać podobnej opcji plan zdrowia może zaoferować. Przeziębienia samodzielnego leczenia, bóle brzucha i inne drobne bolączki.

 • Przygotuj się do wizyt w gabinecie. Pamiętaj, aby podać lekarzowi wszystkie informacje potrzebne do postawienia diagnozy. Obejmuje dokumentacji medycznej, rodziny historii medycznej oraz listę przyjmowanych leków. Zabrać ze sobą listę pytań, które chcesz dyskutować.

 • Dowiedz się jak najwięcej o swojej chorobie i możliwościach leczenia. Można uzyskać informacje z książek, lekarz, stowarzyszeń medycznych i internetowych. Zrozumieć chorobę pomogą Państwu dokonać lepszego wyboru opieki zdrowotnej.

 • Zapytaj o mniej kosztownych zabiegów. Na przykład, jeśli lekarz przepisze leki markowych, zapytać, czy lek generyczny będzie działać, jak również.

 • Po drodze. Gdy zgodzą się na plan leczenia, wziąć leki zgodnie z zaleceniami i nadążyć z każdej choroby zarządzania i zapobiegania kroki zalecił lekarz.

 • Wiesz, co zrobić, jeśli roszczenie jest zabroniony. Większość planów musi powiedzieć, w ciągu 90 dni, jeśli roszczenie zostało odrzucone. Znać procedury do naśladowania, jeśli chcesz szukać odwrócenia odmowy roszczenia.

Zakres rozszerzony

Jeśli stracisz pracę lub zamknąć, może być w stanie kontynuować bieżące ubezpieczenie zdrowotne na czas określony. Ten rozszerzony zasięg nazywa COBRA, na prawo federalne, które upoważnia go. Trzeba będzie zapłacić za pokrycie, ale pozwala zatrzymać się z aktualnym planem, aż można dostać nową politykę. Ciąg dalszy zasięg jest ważne, ponieważ niektóre przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, nie może być natychmiast objęte kolejną ubezpieczenie zdrowotne, jeśli obecne wygasa plan.