Cambler

Jak cukrzycy kontroli insuliny?

Nie możesz żyć bez insuliny. Za każdym razem kiedy jeść, organizm uwalnia insulinę do krwiobiegu. Insulina działa zniechęcająco: Insulina opowiada swoje komórki do wynajęcia cukru w ​​celu przeprowadzenia jego funkcji. Insulina pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi poprzez usunięcie cukru z krwiobiegu. Jeśli masz cukrzycę, Twój organizm albo nie może insuliny lub twoje komórki nie mogą odpowiedzieć na nią prawidłowo.

Jak działa kontrola insuliny cukrzyca typu 1?

Jeśli masz cukrzycę typu 1, w swojej komórki trzustki, które sprawiają, insulina nie działa, bo już została zniszczona przez choroby autoimmunologicznej. Ponieważ organizm nie może produkować insulinę, nie jest w stanie używać cukru we krwi, aby wspierać swoje potrzeby energetyczne. Dlatego, jeśli masz typ 1 cukrzycy, należy użyć zastrzyki z insuliny, znane również jako insulinoterapii wymiany, w ramach leczenia.

Jak działa kontrola insuliny cukrzycy typu 2?

Jeśli masz cukrzycę typu 2, trzustka może nadal produkować insulinę, jednak nie ma wystarczająco dużo do utrzymania potrzeb energetycznych organizmu. Ponadto komórek ciała są odporne na insulinę. Innymi słowy, organizm nie może używać cukru we krwi skutecznie.

Jeśli masz cukrzycę typu 2, najprawdopodobniej rozpocząć leczenie za pomocą leków doustnych. Z czasem większość osób z cukrzycą typu 2 okaże się, że doustne leki mają tendencję do utraty skuteczności. Jeśli tak się stanie, lekarz może zalecić, aby dodać zastrzyków z insuliny do leczenia doustnego. To się nazywa powiększania insulinoterapia. Jeśli leczenie powiększenie przestaje działać dobrze, lekarz może zalecić zmiany do insulinoterapii wymiana. W zastępczej terapii insulinowej, należy użyć wstrzyknięć insuliny w monoterapii w leczeniu cukrzycy. Niektóre osoby z cukrzycą typu 2 rozpocznie zastępczą terapię insulinową od razu.

Powiększanie insulinoterapia

W augmentacji leczenia insuliną, należy użyć wstrzyknięć insuliny oprócz leków doustnych w leczeniu cukrzycy 2 typu. Używasz insuliny w tego typu terapii insuliną. Insuliny zapewnia stabilne ilości insuliny. W zależności od konkretnego produktu, insulina może trwać od 10 do 24 godzin. Insulina podstawowa zawiera:

 • Detemir (Levemir)

 • Glargine (Lantus)

 • NPH (Humulin N, NOVOLIN N)

Insulina zastępcza terapia

W zastępczej terapii insulinowej, należy użyć wstrzyknięć insuliny w monoterapii w leczeniu cukrzycy. Musisz użyć zastępczego leczenia insuliną, jeśli masz typ 1 cukrzycy. Można również użyć go do leczenia cukrzycy typu 2. W zastępczej terapii insuliną, można korzystać z dwóch rodzajów insuliny, insuliny i czas posiłku lub insuliny w bolusie. Insulina posiłku zapewnia krótkie impulsy (bolus) insuliny w celu pokrycia szybki wzrost poziomu cukru we krwi po posiłku. Insulina posiłku obejmuje:

 • Aspart (NOVOLOG)

 • Glulizynowa (Apidra)

 • Lispro (Humalog)

 • Regularne (Humulin R, NOVOLIN R)

Istnieją również produkty zawierające kombinację. Zawierają mieszaninę zarówno insuliny i insuliny Mealtime w jednej fiolki. Mieszaniny insuliny należą:

 • 70% aspart protamine/30% aspart (NOVOLOG Mieszanka 70/30)

 • 50% lispro protamine/50% lispro (Humalog Mix 50/50)

 • 75% lispro protamine/25% lispro (Humalog Mix 75/25)

 • 50% NPH/50% regularne (Humulin 50/50)

 • 70% NPH/30% regularne (Humulin 70/30, NOVOLIN 70/30)