Cambler

Jądra guzek

Co to jest guzek jąder?

Jądra guzek może być objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Jądra guzek może wynikać z obrzękiem tkanek lub torbieli w obrębie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną guzek jąder. Jeśli jest uraz lub stan zapalny, guzek może towarzyszyć ból, obrzęk lub gorączki. Skrętem może prowadzić do bryły w jądra, co jest związane z zawroty głowy, nudności z lub bez wymiotów i bólu. W zależności od przyczyny, bryła jądro może występować w jednej lub obu jąder, ale zazwyczaj odbywa się w jednym jądrze w czasie.

Zakażenia najądrza lub jądra są najczęstsze przyczyny guzek jąder. Torbiel moszny (spermatocele) lub żylaki (żylaki powrózka nasiennego) może spowodować guzek jąder. W rzadkich przypadkach, guzek jądra mogą być objawem raka jąder, choroby najczęściej związane z bezbolesny guzek. Zakażenie wirusowe świnka może prowadzić do bryły jąder wraz z innymi objawami, takimi jak spuchnięte ślinianki, ból gardła i gorączka. Przepuklina pachwinowa, w którym zawartość brzucha wystawały do ​​pachwiny, może być mylone z bryłą jąder.

W niektórych przypadkach, guzek jądra może być oznaką poważnej choroby zwanej skrętem. Szukajcie Imme nąć opiekę medyczną (zadzwonić pod numer 911) na nagłe wystąpienie silnego bólu i obrzęk jądra, które mogą towarzyszyć nudności i wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważy stopniowe rozszerzenie jądra, dyskomfort lub zaczerwienienie.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z guz jąder?

Jądra guzek może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Często objawy, które mają wpływ na jądra może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o jąder objawy ryczałtowych

PRZYCZYNY

Co powoduje guzek jąder?

Jądra guzek jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Wyniki rozszerzenia jądra z obrzękiem tkanek, bryły lub torbieli w obrębie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną jąder guzek.... Czytaj więcej o jąder przyczyn ryczałtowych

Więcej artykułów