Cambler

Cukrzyca

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca jest zaburzeniem metabolicznym charakteryzują się brakiem wydzielają wystarczającą ilość insuliny, lub w niektórych przypadkach komórki nie odpowiedniej odpowiedzi na insulinę, które są produkowane. Ponieważ insulina jest potrzebne w organizmie do przemiany glukozy w energię, te błędy wynikają z nadmiernego nagromadzenia poziomów glukozy we krwi. Cukrzyca może być wynikiem innych chorób, takich jak zespoły genetyczne, chemikalia, leki, niedożywienie, infekcje, wirusy, lub innych chorób.

Trzy główne typy cukrzycy - typ 1, typ 2, oraz ciężarnych - są definiowane jako zaburzenia metaboliczne, które wpływają na sposób, w jaki organizm metabolizuje, lub wykorzystuje strawione jedzenie do glukozy, głównego źródła paliwa dla ciała.

Jaki jest stan przedcukrzycowy?

Cukrzyca typu 2 często poprzedza przedcukrzycowego. W przedcukrzycowego, poziom glukozy we krwi jest wyższy niż normalnie, ale nie na tyle, aby być zdefiniowane jako cukrzyca wysokie. Jednak wiele osób z prediabetes rozwijać cukrzycy typu 2 w ciągu 10 lat, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i Chorób Nerek (NIDDK). Stan przedcukrzycowy zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Z niewielką utratą masy ciała i umiarkowanej aktywności fizycznej, osoby z prediabetes mogą opóźniać lub zapobiegać cukrzycy typu 2.

Stan przedcukrzycowy dotyka 79 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z National Diabetes Information Clearinghouse (NDIC).

Nastolatki i cukrzyca

Według National Diabetes Education Program, około 215 tysięcy osób mniej niż 20 lat choruje na cukrzycę. Większość z nich ma cukrzycę typu 1. Jednakże, cukrzyca typu 2, choroby, które kiedyś być postrzegana przede wszystkim w wieku 45 i starszych dorosłych, staje się coraz bardziej popularne wśród młodzieży, przede wszystkim z powodu wzrostu liczby otyłości u dzieci i młodzieży.

Chociaż nastoletnich lat może być wyzwaniem dla każdego dziecka, jak on lub ona przechodzi zmiany seksualnych i emocjonalnych, może być szczególnie próby dla młodzieży z cukrzycą. Młodzież z natury chcą "zmieścić" Są różne w żaden sposób od swoich rówieśników może być emocjonalnie stresujące, zwłaszcza dla nastolatek.

Nastolatek, który wcześniej spełnił bardzo dobrze z jego lub jej planu zarządzania cukrzyca może teraz stać się buntownicza i odmówić wykonania. Nastolatek może również wystąpić zaprzeczenie choroby, lub wyświetlić bardziej agresywne zachowanie w reakcji na stres zarządzania cukrzycę, w czasie, w życiu, które zakwestionował już wystarczy.

Jednym z aspektów leczenia cukrzycy, stężenia cukru we krwi, jest szczególnie trudne w okresie dojrzewania. Badacze wierzą, hormon wzrostu wytwarzane podczas dojrzewania do stymulowania wzrostu kości i mięśni może również działać jako środek anty-insuliny. Poziom cukru we krwi staje się trudniejsze do kontroli, w wyniku, że huśtawka z poziomów zbyt niskie, aby zbyt wysoka. Ten brak kontroli poziomu cukru we krwi może być bardzo frustrujące dla nastolatka.

Pomaga radzić sobie nastolatek

Otwarta komunikacja między tobą a nastolatka z cukrzycą jest ważna w ciągu tych lat. Należy uznać, że nastolatek chce być traktowany jak dorosły, nawet jeśli oznacza to pozwalając mu przejąć jego własnej planu zarządzania cukrzycą. Rodzice powinni też uznać, że nastolatki potrzebują następujące:

  • Spontaniczność. Dojrzewanie to czas spontaniczności, takich jak zatrzymanie na pizzę po szkole. Jednak nastolatek z cukrzycą musi również zdawać sobie sprawę, że jego lub jej zarządzania cukrzycą powodzeniem daje mu elastyczność, która jest pragnął.

  • Kontroli. Nastolatki chcą być za własne życie i stworzyć swoje własne tożsamości. Aby osiągnąć ten kontrolę, nastolatek będzie testować granice. Jednak nastolatek z cukrzycą może dowiedzieć się, że, aby sprawować kontrolę nad swoim cukrzycy, oznacza naukę w celu uzyskania kontroli nad innymi częściami życia.