Cambler

Informacje gorączka

Co to jest gorączka?

Gorączka wzrost temperatury organizmu do zakresu, który znajduje się powyżej normalnego (98,6 stopni Celsjusza). Normalna temperatura ciała może ulec zmianie w ciągu dnia przez kilka stopni. Różne czynniki mogą zwiększyć temperaturę ciała w tym odżywiania, aktywności fizycznej, leków, okolic (pokoju lub na zewnątrz) temperatury, lub silnej reakcji emocjonalnej.

Część odpowiedzi naturalną obronę organizmu na zakażenie jest podniesienie temperatury ciała. Większość patogenów przeżyć najlepiej w normalnej temperaturze ciała. Dlatego, podnosząc temperaturę organizmu jest naturalnym sposobem zabijania czynnika zakaźnego lub zapobiegania jego rozprzestrzenianiu.

Temperatura doustna 99,5 stopni Celsjusza u dziecka i ponad 99 do 99,5 stopni Celsjusza u osób dorosłych uważa się za gorączkę. Gorączka może być spowodowane przez choroby dość łagodnych, takich jak przeziębienie lub przez poważnych chorób, takich jak grypy i zapalenia opon mózgowych. Niemowlę ząbkowania ostatnio szczepienie, autoimmunologiczne oraz zaburzenia zapalne, niektóre rodzaje raka mogą spowodować gorączkę, jak również.

Pomimo ich faktycznego wkładu w zwalczanie infekcji, bardzo wysoka gorączka może prowadzić do drgawek (zwane drgawki gorączkowe) u dzieci. Zajęcia te zwykle nie spowodować trwałe szkody, ale należy odwiedzić lekarza prowadzącego, jeśli dziecko doświadcza ataku. Szukać opiekę, jeśli zajęcie trwa dłużej niż kilka minut.

Jeśli gorączka trwa dłużej niż 48 godzin, jest związana z innymi niepokojącymi objawami, lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Gorączka u niemowląt i bardzo małych dzieci może szybko stać się poważna, więc należy zachować ostrożność, jeśli dziecko rozwija się gorączka. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub kogoś, jesteś z, gorączka z nadmiernego płaczu, trudności w oddychaniu, sztywny szyi lub splątanie. Są to objawy poważnej lub zagrażającej życiu choroby, które powinny być natychmiast oceniana w warunkach awaryjnych.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z gorączką?

Gorączka może towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Gorączka jest zwykle objawem zakażenia, co często prowadzi do różnych objawów. Ta sekcja opisuje stosunkowo często, a także poważniejsze objawy, które mogą towarzyszyć gorączka.... Czytaj więcej o symptomy gorączki

PRZYCZYNY

Co powoduje gorączkę?

Wiele rodzajów infekcji, chorób zapalnych i chorób może spowodować gorączkę. Bardziej powszechne infekcje m.in. grypy (grypy), zapalenie płuc, zapalenie wyrostka robaczkowego i zakażenia dróg moczowych. Reumatoidalne zapalenie stawów i inne choroby zapalne tkanki łącznej może być obecny z gorączką. Twoje dziecko może mieć gorączkę, nawet gdy ząbkowanie. Ponieważ istnieje tak wiele możliwości, że ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu rozwiązania swoich problemów i odpowiedzi na pytania.... Czytaj więcej o przyczynach informacyjnych gorączka

Więcej artykułów