Cambler

Zapalenie ucha środkowego

Co to jest zapalenie ucha środkowego?

Zakażenia ucha środkowego, zwany także zapalenie ucha środkowego, jest powszechne, często bolesne, rodzaj infekcji ucha, który występuje za błoną bębenkową. Bliski infekcje ucha spowodowane są przez bakterie lub wirusy. Zapalenie ucha środkowego może zakłócać normalnego procesu słyszenia i powodować ból ucha, zaburzenia słuchu i inne objawy. Ludzie w każdym wieku mogą dostać zapalenia ucha środkowego, jednak jest bardziej powszechne u niemowląt i małych dzieci.

Ucho jest podzielony na trzy części: ucho zewnętrzne (w tym ucha do ucha i kanału), ucha środkowego (obejmuje trzy błony bębenkowej i kosteczek drobne kości zwanych) i ucha wewnętrznego. Słuchu występuje, gdy fale dźwiękowe podróżować przez ucha zewnętrznego i do ucha środkowego, gdzie powodują drgania błony bębenkowej i kosteczek. Wibracje te są następnie przekazywane za pośrednictwem ucha wewnętrznego, przekształcony w impulsy elektryczne, a przetłumaczone przez mózg jako dźwięk.

Trąbki słuchowej są odpowiedzialne za wyrównywanie ciśnienia powietrza w uchu środkowym i pozwalając śluz do drenażu z ucha środkowego do gardła. Czasami jednak rura może zatkania przez zatory, które powoduje płynu z ucha środkowego budować. Bakterie lub wirusy mogą wejść do ucha środkowego przez trąbki rur, co prowadzi do zakażenia ucha.

Istnieją dwa rodzaje zapalenia ucha środkowego:

  • Ostre zapalenie ucha środkowego zwykle następuje wirusowego zakażenia górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie lub grypa.

  • Przewlekłe zapalenie ucha środkowego jest zapalenie ucha środkowego toku, które mogą wystąpić po ostrym zapaleniu ucha środkowego lub z powodu pęknięcia błony bębenkowej słabo uzdrowiony.

Leczenie zakażenia ucha środkowego różni się w zależności od konkretnego rodzaju infekcji. Leczenie może obejmować leki doustne, krople do uszu, lub zabiegi chirurgiczne w ciężkich przypadkach.

Powikłania zapalenia ucha środkowego może być poważne, w niektórych przypadkach i spowodować trwałą utratę słuchu, ropień mózgu, zapalenie opon mózgowych i innych problemów.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli, lub dziecko, ma objawy zapalenia ucha środkowego, takie jak ból ucha i drenażu, lub jeśli nie zapalenie ucha środkowego jest coraz lepiej. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) Jeśli ty lub twoje dziecko ktoś jesteś z, rozwija drgawki, śpiączka, czy zmiany w czujności.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia ucha środkowego?

Objawy zapalenia ucha środkowego może się różnić i zależą od konkretnego rodzaju zakażenia.... Więcej o objawów zakażenia ucha środkowego

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie ucha środkowego?

Normalnie, płyn w kanalizacji ucha środkowego poprzez trąbkę Eustachiusza do gardła. Gdy trąbka Eustachiusza zostanie zablokowane lub obrzęk, płyn gromadzi się w uchu środkowym. Bakterie i wirusy rozwijać i mnożyć łatwo, gdy płyn w uchu środkowym nie odprowadza normalnie. Choroby, które powodują obrzęk lub niedrożność trąbki słuchowej to:... Czytaj więcej na temat przyczyn infekcji ucha środkowego

ZABIEGI

Jak jest zapalenie ucha środkowego leczonych?

Leczenie zazwyczaj polega na zindywidualizowanej, wieloaspektowy plan, który rozwiązuje infekcję, zmniejsza ból ucha i zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań, takich jak utrata słuchu.... Czytaj więcej na temat leczenia infekcji ucha środkowego

Więcej artykułów