Cambler

Infekcje dróg moczowych i nerek

Zakażenie dróg moczowych (ZUM) jest bardzo często powikłania ciąży. Chyba traktować, ZUM może spowodować poważne problemy w ciąży. Normalny mocz jest sterylny. Zawiera płyny, sole i produkty odpadowe, ale jest wolny od bakterii, wirusów i grzybów. Tkanki pęcherza są izolowane z moczu i substancji toksycznych przez powłoczkę, zniechęca do przyłączania się bakterii i uprawy na ścianę pęcherza moczowego.

Główne części dróg oddechowych należą:

  • Dwie nerki. Para fioletowo-brązowy narządów położonych poniżej żeber w kierunku środku pleców.

  • Dwa moczowody. Wąskie rurki, które przenoszą mocz z nerki do pęcherza.

  • Pęcherza. Kształt trójkątny, wydrążony narządów znajduje się w dolnej części brzucha.

  • Dwa mięśnie zwieracza. Mięśnie, które pomagają zachować okrągłe wyciekowi moczu zamykając szczelnie jak gumką wokół otworu pęcherza.

  • Cewka moczowa. Rurka, która pozwala moczu przechodzić na zewnątrz korpusu.

Ilustracja anatomią układu moczowego, widok z przodu

Ciąża i infekcje dróg moczowych

Podczas ciąży, są normalne zmiany w funkcji i anatomii dróg oddechowych. Należą do nich rozszerzenia nerek i moczowodów kompresji i pęcherza rosnącą macicy. W czasie ciąży, nie opróżnić pęcherza, jak również. Mocz nie jest kwasowy i zawierają więcej cukrów, białka i hormony. Wszystkie z tych czynników może przyczyniać się do zwiększonej podatności na zakażenia dróg moczowych.

Rodzaje ZUM w ciąży są następujące:

  • Bezobjawowe bakteriuria. Cichy (bez objawów), często spowodowane przez zakażenie bakteriami obecnymi w systemie kobiety przed ciążą. Ten rodzaj infekcji występuje u około 5 do 10 procent kobiet w ciąży. Bezobjawowe bakteriuria może prowadzić do ostrej infekcji pęcherza moczowego lub zakażenia nerek nieleczona.

  • Ostre zapalenie cewki moczowej lub pęcherza moczowego. Zakażenie pęcherza lub cewki moczowej, który powoduje ból lub objawy, w tym palenie przy oddawaniu moczu, częste oddawanie moczu, uczucie potrzeby oddania moczu i gorączka.

  • Odmiedniczkowe zapalenie nerek. Zakażenia nerek. Objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek mogą obejmować ostre zapalenie pęcherza wraz bok (z tyłu) bólu. Odmiedniczkowe może prowadzić do przedwczesnego porodu, ciężkie zakażenia i zespół ostrego wyczerpania oddechowego dorosłych.

Najczęstszym organizm, który wywołuje UTI jest Escherichia coli (E. coli), normalny Organizm obszarze pochwy i odbytu. Inne organizmy mogą również powodować ZUM, w tym paciorkowce grupy B, oraz przenoszonych drogą płciową rzeżączka i chlamydia.

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, rozpoznania ZUM jest przez badania moczu i kultury bakterii. Większość kobiet testuje się na pierwszej wizycie prenatalnym i w okresie ciąży, w razie potrzeby.

Leczenie ZUM jest ważne, aby zapobiec poważnym powikłaniom. Antybiotyki mogą być podawane. Kobiety z odmiedniczkowe zapalenie nerek w ciąży, często muszą być hospitalizowani otrzymywać dożylnie (iv) antybiotyków.