Cambler

Impotencja

Co to jest impotencja?

Impotencja lub zaburzenia erekcji, jest niezdolność mężczyzny do uzyskania i utrzymania erekcji wystarczająco mocne, aby angażować się w lub odbycia stosunku płciowego. Mimo że jest bardziej powszechne u starszych mężczyzn, impotencja może wystąpić w każdym wieku. Impotencja nie jest normalną konsekwencją starzenia. Około 70% dysfunkcji erekcji ze względu na choroby, takie jak cukrzyca i miażdżycy, kolejne 10% do 20% jest związane z czynnikami psychologicznymi, a pozostała część jest związana z lekami, czynniki stylu życia i uszkodzenia (źródło: NIDDK ).

Osiągnięcie erekcji jest skomplikowany proces, wymagający przenoszeniu wrażeń z obszaru narządów układu nerwowego i powrotu impulsów nerwowych do mięśni i naczyń krwionośnych prącia. Wszystko, co koliduje z tym węzłem, takim jak choroby lub uszkodzenia naczyń krwionośnych, nerwów i mięśni, można dokonać osiągnięcia i utrzymania erekcji trudny. Czynniki psychologiczne, takie jak lęk, depresja, można również wpływać na funkcję erekcji. Lęk i depresja może rozwijać się jako konsekwencja impotencji.

Na szczęście, impotencja jest zazwyczaj uleczalna. Konieczna jest dokładna ocena począwszy od historii i badania fizykalnego, aby pomóc zdiagnozować przyczyny. Po przyczyną impotencji jest określona, ​​leczenie może być dostosowane do celu, że przyczyny i innych czynników wpływających. Zabiegi stosowane na impotencję może obejmować leki, urządzenia próżniowe, chirurgii i psychoterapii.

Ponieważ impotencja może wynikać z problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na cały organizm, a ponieważ może to kolidować z własnej jakości życia, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz problemy osiągnięcia lub utrzymania erekcji. Z rosnącą dyskusji impotencji w mediach, w połączeniu z postępami w leczeniu, ludzie są teraz o wiele bardziej komfortowe rozmowy z lekarzami na temat impotencji. Obecnie szacuje się, że między 15 a 30 milionów ludzi w Europie wpływa na impotencję (źródło: NIDDK ).

Bardzo ważne jest, aby s tyg. szybka opieki medycznej w przypadku występowania impotencji, nie tylko dlatego, że impotencja może wynikać z podstawowych problemów zdrowotnych, ale dlatego, że leczenie może poprawić jakość życia. Impotencja jest nagłym stanem medycznym, ale może to być związane z chorobami, które mogą mieć poważne komplikacje.

OBJAWY

Jakie są objawy impotencji?

Impotencja lub zaburzenia erekcji, jest niezdolność mężczyzny do uzyskania i utrzymania erekcji wystarczająco mocne, aby angażować się w lub całkowite stosunku płciowego. Impotencja objawia się inaczej u różnych osób. Może się okazać, że nie są w stanie osiągnąć erekcję w ogóle, lub może być w stanie osiągnąć erekcji, ale tylko na krótko.... Więcej o objawy impotencji

PRZYCZYNY

Co powoduje impotencję?

Większość przypadków impotencji ma przyczynę fizyczną. Osiągnięcie erekcji jest skomplikowanym procesem wymagającym ciała przekazywać uczucie z genitaliów układu nerwowego i z powrotem impulsy nerwowe do mięśni i naczyń krwionośnych prącia. Wszystko, co przeszkadza w tym wymiany, takich jak choroby lub uszkodzenia naczyń krwionośnych, mięśni lub nerwów, może prowadzić do impotencji. Czynniki psychologiczne, takie jak niepokój i depresja mogą kolidować z erekcji.... Czytaj więcej na temat przyczyn impotencji

ZABIEGI

Jak jest impotencja leczyć?

Leczenie impotencji rozpoczyna się przez całe życie programu regularnej opieki medycznej, która pozwala pracowników służby zdrowia, aby zapewnić wczesne testy przesiewowe. Regularna opieka medyczna jest również okazją dla pracowników służby zdrowia, aby szybko ocenić objawy i swoje ryzyko dla rozwoju impotencji. Leczenie impotencji jest oparta na jego przyczyny.... Czytaj więcej na temat leczenia impotencji

Więcej artykułów