Cambler

Obrazowość

Co to jest obrazowanie?

Umysł jest potężnym narzędziem uzdrowienia. Korzystanie z naszej wyobraźni, możemy wizualizować niemal wszystko. Obrazowanie (lub wizualizacji) jest techniką terapeutyczną, który jest stosowany od wieków. Poprzez tworzenie obrazów w umyśle, człowiek może zmniejszyć ból i objawy związane z jego lub jej choroby.

Imagery zazwyczaj składa się program z ustalonymi celami i celów. Pacjenci kierują do wizualizacji swoje cele i pracować nad nimi.

Zdjęcia, są dwie techniki powszechnie stosowane dzisiaj:

  • Palming - polega na wizualizacji koloru. Pacjent kładzie jego / jej dłonie na oczy i wyobraża sobie kolor skojarzony z stresu (zwykle czerwony kolor). Następnie pacjent zmienia kolor on / ona widzi na bardziej relaksujące, takie jak kolor niebieski. Uważa, że ​​zmiana kolorów w umyśle powoduje rozluźnienie.

  • Guided Imagery - polega przewidując pewien cel, aby pomóc uporać się z problemami zdrowotnymi. Przykładem jest metoda Simonton - metoda, w której pacjent raka wyobraża Pac mężczyzn (ze starej gry Pac Man wideo) wydziobujących złe komórki nowotworowe.

Badania wykazały również, że obrazowanie może przyczynić się do poprawy relaksu.