Cambler

Hormon tarczycy terapia zastępcza

Czym jest terapia hormonalna tarczycy?

Terapia hormonalna tarczycy jest stosowanie syntetycznych hormonów tarczycowych w celu podniesienia wyjątkowo niskich poziomów hormonów tarczycy. Często stosuje się w leczeniu niedoczynność tarczycy, która wydziela mało lub wcale nie hormony tarczycy, hormon tarczycy leczenie jest zazwyczaj podawane w postaci tabletek. Najczęściej przepisywany hormonalnej tarczycy jest czysty syntetyczny tyroksyny (T4).

Kto potrzebuje terapii hormonalnej tarczycy?

Terapia hormonem tarczycy jest zwykle przepisywany przy tarczycy osoby nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów tarczycy naturalnie (choroby, o którym mowa w niedoczynności tarczycy). Inne powody korzystania terapii hormonalnej tarczycy mogą obejmować:

  • Kontrolowania rozwoju rozszerzonej tarczycy (wole), zwany także

  • Aby kontrolować wzrost guzków na tarczycy

  • Jeśli jest historia raka tarczycy (stosowanie terapii hormonalnej może zmniejszyć ryzyko powtarzających guzów)

  • Do kontrolowania poziomów hormony stymulujące tarczycę (TSH), które mogą stymulować raka tarczycy

Jak jest dawka hormonu tarczycy terapia określona?

Właściwa dawka jest dostosowana do potrzeb każdego pacjenta poprzez staranne badania krwi. Badania krwi ujawni poziom hormonów tarczycy we krwi, jak również stymulujące hormony tarczycy (TSH) wydzielane przez przysadkę mózgową. Przysadka odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu tarczycy. Kontroluje ile hormonów tarczycy jest zwolniony przez produkcję TSH, że "pobudza" tarczycy. Podwyższony poziom TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy.

Coroczne badania kontrolne są zazwyczaj przeprowadzane w celu zmierzenia poziomu hormonów tarczycy i TSH. Niedoczynność tarczycy mogą być chorobą postępującą, wymagające dawek wzrasta z upływem czasu.

Zapewnienie właściwej dawki hormonów tarczycy

Właściwa dawka hormonu tarczycy jest na podstawie badań krwi, które mierzą poziom hormonów tarczycy i hormonu tyreotropowego (TSH). Jednakże, w celu zapewnienia właściwej dawki w czasie trwania leczenia należy wziąć pod uwagę następujące zalecenia:

  • Utrzymywać regularne wizyty do lekarza.

  • Weź leczenia tarczycy codziennie.

  • Powiadamiają się z lekarzem swojego leczenia hormonem tarczycy przed rozpoczęciem leczenia innych chorób, jak niektórzy Pomocnicze leczenie może wpływać na dawkę leczenia hormonem tarczycy.

  • Poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę.

  • Powiadomić lekarza o wszelkich nowych objawów, które mogą się pojawić.

  • Powiadamia wszystkich świadczeniodawców swojej choroby tarczycy i dawkowania leków.