Cambler

Hipotermia

Co to jest hipotermia?

Hipotermia środowiska jest chorobą, w której rdzeń temperatura ciała zaczyna spadać z powodu ekspozycji na zimno. Każdy, kto jest na mrozie, w chłodni, lub który staje się zimne i mokre może rozwijać hipotermii. Hipotermia występuje, gdy ciało traci ciepło szybciej niż ciepło może być wytwarzane.

Hipotermia często objawy rozwijają się stopniowo. Jak temperatura ciała spada, może stać się trudniejsze, aby jasno myśleć, więc możesz rozwijać hipotermii i nie trzeba go zrealizować. Dreszcze, niezgrabność, przebiera się za ręce, zmęczenie, utrata pamięci i zaburzenia mowy mogą wystąpić. Jak hipotermia rozwija, poszkodowany może położyć i dryfować w nieświadomości.

Ci, którzy mają najwyższe ryzyko rozwoju hipotermii obejmują osób starszych i niemowląt, ludzi, którzy spędzają dłuższy czas w zimnej i ludzie, którzy piją alkohol lub biorą narkotyków.

Leczenie hipotermii obejmuje ocieplenie ofiarę, podczas resuscytacji, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), może być konieczne. CPR należy jeszcze dostarczyć ofiar, które pojawiają się żyje, jak można je skutecznie reanimować.

Hipotermia może reprezentować natychmiastowej pomocy medycznej. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) Jeśli, orsomeone jesteś z, haveserious objawy, takie jak dezorientacja, utrata pamięci, niewyraźna mowa, potykając się i przebiera, zmiany w poziomie świadomości, płytki oddech, słaby lub Impuls nieobecny, rozszerzone źrenice, czy temperatura ciała poniżej 95 stopni Celsjusza.

OBJAWY

Jakie są objawy hipotermii?

Objawy hipotermii obejmują uczucie zimna i dreszcze, które mogą być następnie trudności myślenia, splątanie, niezdarność, zmęczenie, i ostatecznie przytomności. Jak rozwijać hipotermii, dużo twojego przepływu krwi jest kierowana z dala od skóry i do najważniejszych organów. W rezultacie, można się blada i rozwijać niebieski odcień w twoje usta, palce rąk i nóg. Jednak dzieci mogą rozwijać jasnoczerwony skórę jak ustawia hipotermia in... Czytaj więcej o objawy hipotermii

PRZYCZYNY

Co powoduje hipotermię?

Chociaż wiele osób może myśleć, hipotermia występuje tylko wtedy, gdy jesteś na zewnątrz w zimne, może również wystąpić w domu, jeśli temperatura jest na tyle niska, czy gdziekolwiek, jeśli się zimno i mokro. Początkowo, twoje ciało będzie próbował dostosować się do spadku temperatury, ale w końcu organizm nie może produkować ciepło tak szybko, jak to traci ciepło, a temperatura ciała zaczyna spadać. Krew jest następnie kierowane do żywotnych organów od mózgu i serca są bardzo wrażliwe na temperaturę. Jak hipotermia rozwija, Twoje funkcje narządów początku do zamknięcia.... Czytaj więcej o przyczynach hipotermia

ZABIEGI

Jak jest hipotermia leczyć?

Hipotermia jest traktowany przez ogrzanie ciała i usuwanie mokre ubrania. Ważne jest, aby skupić się na pierwszym ogrzewając środkową część korpusu, w przeciwnym razie, naczynia krwionośne skóry może rozszerzać a temperatura może spaść. Gdy Twoja temperatura zaczyna wzrastać, kończynach mogą być podgrzewane. Osoba powinna być ciepłe i suche, a pomoc medyczna powinna być prowadzona tak szybko, jak to możliwe.... Czytaj więcej o terapii hipotermia

Więcej artykułów