Cambler

Hipoglikemia

Co to jest?

Hipoglikemia jest nienormalnie niski poziom cukru we krwi (glikemii). Ponieważ mózg zależy od poziomu cukru we krwi, jako podstawowe źródło energii, hipoglikemia zakłóca zdolność mózgu do prawidłowego funkcjonowania. To może powodować zawroty głowy, ból głowy, zaburzenia widzenia, trudności z koncentracją i inne objawy neurologiczne. Hipoglikemia wywołuje również wydzielanie hormonów ustrojowych, takich jak adrenaliny i noradrenaliny. Twój mózg opiera się na tych hormonów, aby podnieść poziom cukru we krwi. Uwolnienie tych hormonów powoduje dodatkowe objawy drżenie, pocenie się, szybkie bicie serca, niepokój i głód.

Hipoglikemia jest najczęściej u osób z cukrzycą. Dla osoby z cukrzycą, hipoglikemia występuje z powodu zbyt dużej dawki leku cukrzycową, a zwłaszcza insuliny lub zmianą diety lub ćwiczenia. Insulina i ćwiczenia zarówno niższy poziom cukru we krwi i podnosi jej jedzenie. Hipoglikemia jest często u osób przyjmujących insulinę lub doustne leki, które obniżają poziom glukozy we krwi, zwłaszcza w grupie narkotyków sulfonylomocznika (Gliburid i inne).

Prawda hipoglikemia z raportów laboratoryjnych stężenia cukru we krwi rzadko występuje u osób, które nie mają cukrzycy. Gdy ma miejsce poza cukrzycy, hipoglikemia może być spowodowane przez wiele różnych problemów zdrowotnych. Częściowa lista obejmuje:

 • Chirurgii przewodu pokarmowego, najczęściej z udziałem usunięcia pewnej części żołądka. Operacja, która usuwa część żołądka może zmienić normalne relacje między trawienia i uwalniania insuliny

 • Antybiotyki gatifloksacyna (techin, który został niedawno usunięty z rynku w USA), lewofloksacyna (Levoquin), i podobne leki

 • Rak trzustki, zwany insulinoma, że ​​wydziela insuliny

 • Niedoborem hormonu wzrostu z przysadki mózgowej lub kortyzolu z gruczołów nadnercza. Oba te hormony pomagają utrzymać normalne stężenia glukozy we krwi

 • Alkohol

 • Przedawkowanie aspiryny

 • Ciężka choroba wątroby

 • Wykorzystanie insuliny przez kogoś, kto nie ma cukrzycę

 • Raki, takie jak rak wątroby

 • Rzadko, defekt enzymatyczny. Przykładami enzymów, które pomagają utrzymać poziom cukru we krwi, normalnego się glukozo-6-fosfatazy wątroby fosforylazy i karboksylazy pirogronianowej,

Objawy

Hipoglikemia może spowodować:

 • Objawy związane z mózgu "głodujących" cukru - Ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, trudności z koncentracją, słaba koordynacja, splątanie, osłabienie lub omdlenia, uczucie mrowienia w ustach lub rękach, niejasnym mowy, zaburzenia zachowania, drgawki, utrata przytomności, śpiączka

 • Objawy związane z uwalnianiem adrenaliny i noradrenaliny - Pocenie się, drżenie (chwiejny), uczucie szybkiego bicia serca, niepokój, głód

Diagnoza

Jeśli osoba z cukrzycą ma ciężką hipoglikemię, on lub ona może nie być w stanie odpowiedzieć na pytania lekarza, gdyż w błąd lub utratę przytomności. W tym przypadku, członek rodziny lub bliski przyjaciel będzie musiał opisać historię choroby pacjenta i leczenia insuliną. W celu zapewnienia skutecznego leczenia w nagłych wypadkach, wszystkie osoby z cukrzycą powinny rozważyć noszenie bransoletki powiadomienie medycznych lub naszyjnik. Ten potencjalnie ratujący życie biżuteria będzie zidentyfikować pacjenta jako chorych na cukrzycę, nawet jeśli pacjent jest daleko od domu i podróżuje sam. Członków rodziny lub znajomych osoby z cukrzycą powinny nauczyć się, jak doprowadzić pacjenta z ciężką hipoglikemią dając osoba sok pomarańczowy lub inny węglowodan, albo dając zastrzyk z glukagonu narkotyków, które mogą podnieść poziom cukru we krwi.

Jeśli osoba z cukrzycą może odpowiedzieć na pytania prawidłowo, lekarz poprosi o jego aktualnej dawki insuliny, jak również niedawne spożycie żywności, harmonogram ćwiczeń i inne leki. Jeśli pacjent został samokontroli poziomu cukru we krwi z glukometru (urządzenie ręczne do pomiaru poziomu glukozy we krwi z palca) kutas, lekarz dokona przeglądu najnowszych odczytów glukometru, aby potwierdzić niski poziom cukru we krwi, aby sprawdzić, wzór hipoglikemii związanej z dietą lub ćwiczeniami.

U osób, które nie mają cukrzycy, lekarz dokona przeglądu aktualnych leki i poprosić o każdej historii chirurgii przewodu pokarmowego (zwłaszcza z udziałem żołądka), choroby wątroby i deficytu enzymu. Pacjenci powinni opisać swoje objawy, a gdy wystąpią objawy - czy występują one przed lub po posiłku, w czasie snu lub po wysiłku.

U osób z cukrzycą, rozpoznanie opiera się na hipoglikemię objawów i pomiarów poziomu cukru we krwi. W większości przypadków nie jest konieczne dalsze badania.

U osoby, która nie jest dla diabetyków, idealny czas na badania diagnostyczne jest podczas epizodu objawów. W tym czasie, można wyciągnąć krew do pomiaru poziomu glukozy, i reakcji pacjenta do wlotu glukozy mogą być testowane. Jeżeli środki te potwierdzić rozpoznanie hipoglikemii, krew może być wysłany do laboratorium do pomiaru poziomu insuliny. Jeśli pacjent nie ma objawów w chwili oceny, lekarz może poprosić go, aby jego lub jej pomiaru stężenia glukozy we krwi, gdy pojawią się objawy hipoglikemii. U pacjentów bez cukrzycy, próbka krwi może być testowany do pomiaru czynności wątroby oraz stężenie kortyzolu. Jeśli wysepkowatokomórkowy podejrzewa, lekarz może zlecić nadzorowane 48-godzinnego szybkiego. W tym okresie, poziom glukozy we krwi i insuliny będą mierzone, gdy pojawią się objawy, lub raz na pół godziny, co nastąpi wcześniej. Poziom glukozy we krwi poniżej 40 miligramów na decylitr z wysokim poziomem insuliny silnie sugeruje osoba ma Insulinoma lub dał sam się wstrzyknięcia insuliny.

Jeśli osoba rozwija objawy hipoglikemii tylko po jedzeniu, lekarz może poprosić go, aby poziom cukru we krwi na własny monitora z glukometrem w chwili wystąpienia objawów.

Przewidywany czas trwania

Epizod hipoglikemii spowodowane przez ćwiczenia lub zbyt dużo insuliny krótko działającej zwykle można zatrzymać w ciągu kilku minut przez jedzenie lub picie, jedzenie lub napój zawierający cukier (tabletki cukru, słodycze, sok pomarańczowy, bez diety soda). Hipoglikemia spowodowana sulfonylomocznika lub insuliną długo działającą może jednego do dwóch dni, aby odejść.

Ludzie z cukrzycą są narażone na epizody hipoglikemii przez całe życie, ponieważ potrzebują leków, które obniżają poziom cukru we krwi. Hipoglikemii w nocy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ osoba często śpi przez część czasu, poziom cukru we krwi jest niska i wynosi mniej szybko leczenia poziom cukru we krwi. W czasie, nawracające epizody może prowadzić do zaburzenia czynności mózgu.

Około 85% pacjentów z insulinoma zostanie utwardzony, hipoglikemii po nowotworu wydzielającego insulinę, są usuwane.

Wiele osób bez cukrzycy, którzy mają objawy, które wydają się podobne objawy niskiego poziomu cukru we krwi, nie naprawdę mają niski poziom cukru. Zamiast tego, objawy spowodowane czymś innym niż spadek poziomu glukozy we krwi.

Zapobieganie

U osób przyjmujących insulinę, picie alkoholu może prowadzić do epizodu hipoglikemii. Pacjenci z cukrzycą powinni omówić ze swoim lekarzem, ile alkoholu, jeśli w ogóle, mogą pić bezpiecznie. Alkohol może spowodować poważne epizody hipoglikemii, nawet jeśli insulina została podjęta godzin wcześniej. Osoby chore na cukrzycę powinny być bardzo świadomi tego ewentualnego problemu piją.

Ludzie z cukrzycą powinni zawsze mieć łatwy dostęp do dostaw awaryjnych w leczeniu epizodów hipoglikemii nieoczekiwane. Te materiały mogą zawierać słodycze, cukier, tabletki pasty cukrowej w probówce i / lub zestawu iniekcji glukagonu. Wstrzyknięcie glukagonu może być podana przez doświadczonego członka rodziny lub przyjaciela, jeśli hipoglikemii pacjent jest nieprzytomny i nie może mieć cukier ustami. Dla dzieci z cukrzycą, dostaw w sytuacjach awaryjnych mogą być przechowywane w gabinecie szkolnej pielęgniarki.

Każda osoba na ryzyko hipoglikemii może pomóc uniknąć opóźnień w leczeniu ataków nauki o jego chorobie i dzielenie się tą wiedzą z przyjaciółmi i członkami rodziny. Ryzyko hipoglikemii jest niższa, jeśli jeść w regularnych porach dnia, nigdy nie opuszczaj posiłków i utrzymania stałego poziomu ćwiczeń. Jak ludzie z cukrzycą, bez cukrzycy ludzie z hipoglikemią powinni zawsze mieć łatwy dostęp do źródła cukru. W rzadkich przypadkach, lekarz może przepisać zestaw alarmowy glukagonu dla osób bez cukrzycy, którzy mają historię staje zdezorientowany lub utraty przytomności z hipoglikemią.

Leczenie

Jeśli świadoma osoba ma objawy hipoglikemii, objawy zwykle ustępują, gdy osoba je i pije coś słodkiego (tabletki cukru, słodycze, soki, napoje gazowane bez diety). Nieprzytomny pacjent może być leczony na bezpośrednim podaniu glukagonu lub infuzji dożylnych glukozy w szpitalu.

Osoby chore na cukrzycę, którzy mają epizody hipoglikemii mogą wymagać dostosowania dawki insuliny lub zmienić swoją dietę lub nawyków ćwiczeń.

Nawet jeśli uznać, że objawy są spowodowane przez hipoglikemii, należy leczyć się i szukać pomocy, i nie staram się po prostu "trudne to." Ludzie z długoletniej cukrzycy może przestać przeżywa typowe wczesne objawy hipoglikemii. To się nazywa hipoglikemii nieświadomość, a to może być bardzo poważne, ponieważ człowiek nie może znać się na leczenie. Jeśli ty i twój lekarz zidentyfikować, że nie zdaje sobie sprawy, gdy masz niskie stężenie cukru we krwi, dawki insuliny prawdopodobnie będą musiały zostać zmniejszone. Prawdopodobnie trzeba będzie częściej sprawdzać poziom cukru we krwi. Może trzeba dawkę insuliny często dostosowane do utrzymania resonable cukru we krwi (ale nie "perfect" cukrów) z mniejszym ryzykiem hipoglikemii.

Wysepkowatokomórkowy poddaje się operacji usunięcia guza. Hipoglikemia spowodowana problemami z nadnerczy lub przysadki jest traktowany przez zastąpienie brakujących hormonów z lekami. Bez cukrzycy osoby z następujących objawów hipoglikemii posiłki traktowane są przez modyfikację diety. Zwykle trzeba jeść często, małe posiłki i unikać czczo.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zaproszenie do doraźnej pomocy medycznej, gdy ktoś jest nieprzytomny lub wyraźnie zdezorientowany. Ciężkie reakcje na insulinę może być śmiertelne, więc ważne jest, aby szukać pomocy natychmiast.

Osoby z cukrzycą powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzy, w przypadku wystąpienia częstych epizodów hipoglikemii. Mogą one muszą dostosować swoje dzienne dawki insuliny, doustne leki hipoglikemizujące lub ich plany posiłków.

Jeśli masz cukrzycę i rozwijać jeden lub więcej niskie stężenia glukozy we krwi w czasie, gdy pacjent jest leczony z cyprofloksacyny antybiotyk (Cipro), levofloksacyna (Levaquin) lub gatifloksacyna (techin), nie podejmują żadnych dodatkowych dawek leku, dopóki nie są w stanie omówić problem z lekarzem.

Bez cukrzycy ludzie, którzy doświadczają objawów hipoglikemii należy skontaktować się z ich lekarzy do oceny problemu.

Rokowanie

U osób z cukrzycą, światopogląd jest doskonała, jeśli po ich zalecanej dawki insuliny, diety i wytycznych zalecanych ćwiczeń.

Większość pacjentów z insulinoma można je pomyślnie usunięte chirurgicznie. Jednakże, w około 15% tych pacjentów, insulinoma jest nowotworowy i rozłożone tak, że nie może być całkowicie usunięty. Ci pacjenci nadal mogą cierpieć z hipoglikemii po zabiegu.

Większość pacjentów z innymi formami hipoglikemii może być z powodzeniem leczonych zmian w diecie.