Cambler

Hipnoza

Co to jest hipnoza?

Hipnoza jest stanem świadomości przypominający sen, ale człowiek może nadal koncentrować się na wspomnienia, odczucia, lub innych rzeczy. Hipnoza jest zmieniony, zrelaksowany stan umysłu, często używane, aby pomóc nauczyć się kontrolować złe nawyki, ból i stres.

Około 5 procent osób zdrowych psychicznie, nie może zostać zahipnotyzowany. Jednak hipnoza nie będzie działać, jeśli człowiek nie chce być zahipnotyzowany. Hipnoza wymaga zaufania i wyobraźnię.

Gdy zahipnotyzowany, spadki danej osoby tętna, zmiany temperatury ciała i przepływ krwi do niektórych obszarów jest ograniczona. Stan głębokiego relaksu może odwrócić uwagę od bólu i innych negatywnych bodźców. Hipnoza nawet może być stosowany jako lek przeciwbólowy w pewnych zabiegach takich jak dentystycznej.

Niektóre zastosowania hipnozy obejmują:

  • aby zmniejszyć ból

  • rzucić palenie

  • w celu zmniejszenia niepokoju

  • poprawić depresji

  • pokonać strach lub fobii

Hipnoza i pamięć pobierania:

Za pomocą hipnozy, aby wydobyć ukryte lub niejasne wspomnienia nie mogą być wiarygodne, według badań z 2002 roku. Chociaż nie jest "powszechne przekonanie", że hipnoza daje dokładne wspomnienia, naukowcy odkryli, że hipnoza nie działa dobrze jako metody odzyskiwania pamięci. Ponadto osoby, które zostały zahipnotyzowane czują się pewni, że ich wspomnienia są dokładne, przyczyniając się do utrzymywania fałszywych wspomnień.