Cambler

Hip raka

Co to jest rak biodra?

Nowotwory biodra może rozpocząć się w kości udowej lub może rozprzestrzeniać tam z zewnątrz. Nowotwory, które rozpoczynają się w kości udowej są pierwotne nowotwory kości. Rak biodrowego może pochodzić również ze szpiku kości, chrząstki i tkanek miękkich. Wśród tych typów raka, najczęściej są białaczki i szpiczaka mnogiego, które tworzą się w szpiku kostnym. Inne nowotwory złośliwe, które mogą rozwijać się w biodrze obejmują kostniakomięsaka, chrzęstniakomięsaka, mięsaka Ewinga i mięsaków tkanek miękkich.

Rak w kości, które rozprzestrzeniają się od innych obszarów ciała (rak przerzutowy) występuje częściej niż pierwotnego raka kości. Piersi, nerki, płuca, prostaty i raka tarczycy częściej przerzuty do kości, niż robić inne nowotwory.

Najczęstszym objawem raka biodrowego jest ból, który może być na tyle ciężki, aby zakłócać sen. Osłabienie zajętego kości może prowadzić do złamań, co może być bardzo bolesne. Czasami, obrzęk lub masa może być odczuwalne w biodrze. Inne objawy raka biodra mogą być niespecyficzne i mogą zawierać powiększone węzły chłonne, gorączka, dreszcze, nocne poty, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie.

Leczenie raka hip zależy od dokładnego typu raka teraźniejszości i stopień jego rozprzestrzenienia na czasie stwierdzono. Pewne terapie mogą być bardzo skuteczne w łagodzeniu objawów, u pacjentów z komórek szpiczaka i białaczki remisja (gdzie nie ma oznak choroby) może także być możliwe.

Szpiczaka i białaczki może zmniejszyć produkcję nowych komórek krwi, w tym tych, które zwalczają infekcje i są zaangażowane w procesie krzepnięcia krwi. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) na objawy, takie jak niekontrolowane krwawienie, ciężkie pocenie się, trudności w oddychaniu, ciężka lub sine usta blady, szybkie bicie serca, dezorientacja, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), utrata lub zmiana poziomu świadomości, lub lęk.

Złamania biodra może prowadzić do znaczących powikłań. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej w przypadku wystąpienia silnego bólu stawu biodrowego, deformacje, obrzęk i zasinienie, lub trudności w poruszaniu nogę.

OBJAWY

Jakie są objawy raka biodrowego?

Objawy raka hip obejmują ból, złamania i obrzęk lub masę w biodrze. Inne objawy są zwykle niespecyficzne lub związane z podstawowym rodzajem raka.... Czytaj więcej na temat objawów raka biodrowych

PRZYCZYNY

Co powoduje raka hip?

Chociaż szczególne przyczyny pierwotnego raka biodrowego nie jest znana, ilość czynników są związane z rozwojem.... Więcej o udowej przyczyn raka

ZABIEGI

Jak jest rak hip leczyć?

Celem leczenia raka biodrowego do trwałego wyleczenia nowotworu lub doprowadzenia do pełnej remisji choroby. Umorzenie oznacza, że nie ma już żadnego śladu choroby w organizmie, chociaż może wystąpić ponownie lub nawrót później.... Czytaj więcej na temat leczenia raka biodrowych

Więcej artykułów