Cambler

Guzek nadgarstka

Co to jest na rękę guzek?

Nadgarstka guzek jest nieprawidłowy występ lub guz na nadgarstku. Każdy może rozwijać grudek na nadgarstki, które są często wynikiem urazów, takich jak uderzenie w nadgarstku lub nadużywanie.

Grudki nadgarstek może spowodować zapalenia (obrzęk), złamanie kości, infekcje nadgarstka, wzrostu, takie jak cysty lub nowotworu, lub wielu innych chorób. Zapalenie nadgarstka może wystąpić z ścięgna, zapalenie stawów, zapalenie kaletki lub dna. Możliwe urazy nadgarstka należą szczepy i skręcenia, złamania. Narośla na przegubie mogą być łagodne, np. torbieli lub nowotworowych, takich jak nowotworowe.

Leczenie nadgarstka ryczałtu zależy od przyczyny guzek. Jeśli nadgarstka guzek nie jest niewygodne, nie może wymagać leczenia. Jeśli guzek nadgarstka jest związane z zapaleniem, leki przeciwzapalne lub sterydy mogą pomóc poprawić swoje objawy. Leki przeciwbólowe mogą pomóc złagodzić ból, który występuje z nadgarstka guzek. Ciężkie przypadki mogą wymagać operacji.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz na rękę guzek i poważnych objawów, w tym paraliżu rąk i palców; deformacja nadgarstka, dłoni lub palców; poważnych obrażeń lub wysokiej gorączki (powyżej 101 stopni Celsjusza).

Zwrócić się o pomoc medyczną dla bolesnych grudek na nadgarstku lub grudek, które przeszkadza w zakresie ruchu. Jeśli nadgarstka guzek jest trwała lub powoduje ci obawy, lub jeśli podejrzewasz złamanie kości, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z nadgarstka guzek?

Nadgarstka guzek może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o nadgarstka objawy ryczałtowych

PRZYCZYNY

Co powoduje nadgarstka guzek?

Nadgarstka guzek jest często spowodowane przez szkody, takie jak uderzenie w nadgarstku. Może on również być związany z chorobami, które wywołują pęcznienie nadgarstka, takich jak zapalenie stawów, zespół cieśni nadgarstka lub dna. Łagodny wzrost lub guza może być również odpowiedzialny za guzek. Jeśli niedawno kontuzji nadgarstka, guzek może być spowodowany gojenia kości.... Czytaj więcej o przyczynach ryczałtowych nadgarstka