Cambler

Górnej części pleców

Co to jest górna część pleców ból?

Bólu górnej części pleców jest dowolny typ bólu lub dyskomfortu całej tylnej powierzchni górnej części klatki piersiowej i brzucha. Górnej części pleców obejmuje łopatki i gdzie klatka piersiowa łączy się z klatki piersiowej (obwód klatki piersiowej) kręgosłupa. Górna część pleców jest również określana jako środkowej pleców lub klatki piersiowej kręgosłupa.

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Jednak górna część pleców ból nie jest tak powszechne jak ból w dole pleców, co jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą i absencji w pracy, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i uderzenie. Górnej części pleców nie jest tak powszechne, ponieważ kręgosłup piersiowy nie porusza jak kręgosłup w dolnej części pleców i szyi.

Bólu górnej części pleców może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, która jest zdefiniowana jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Twój ból może być nudne i pulsujący, ostry i przeszywający lub. Mogą być w ciągłym bólu lub może ból pojawia się tylko w określonej aktywności, takie jak podnoszenie toreb lub po pracy przy biurku przez dłuższy okres czasu.

Oprócz kręgosłupa piersiowego i ramion łopatek, istnieje wiele nerwów, mięśni, ścięgien, więzadeł i w górnej części pleców. Każda z tych struktur może stać się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na szereg różnych czynników i chorób, takich jak złą postawę, nadużywania, uraz, zapalenie stawów i kości, nowotwór. Jednak, górnej części pleców jest najczęściej z powodu podrażnienia mięśni lub stawów i zwykle nie jest powodem do niepokoju.

Górnej części pleców występują z innymi objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu, może być objawem zawału serca i powinna być natychmiast oceniane w warunkach awaryjnych. Ponadto, jeśli ból jest ekstremalne, trwałe, lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z górnej ból pleców?

Górnej części pleców mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Górnej części pleców z powodu zakażenia lub zapalenia może towarzyszyć gorączka, mając na uwadze, bóle pleców z powodu fibromialgii mogą obejmować objawy takie jak bezsenność i zmęczenie. Zakres objawów, które mogą wystąpić w górnej ból pleców to:... Czytaj więcej o objawy bólu pleców górnych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból w górnej części pleców?

Górna część pleców polega kręgosłupa piersiowego (zwanej struktury kostne kręgów otaczająca nerwów rdzenia kręgowego). Między kręgami są gąbczaste worki chrząstki zwane dyski, które działają jak poduszka i zapewniają szeroki zakres ruchu do tyłu. Mięśni, ścięgien i więzadeł zapewnienia dodatkowego wsparcia. Każda z tych struktur z tyłu może stać się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób.... Więcej o górnej części pleców przyczyn