Cambler

Głosy słuchu

Co to jest słyszeć głosy?

Słyszenie głosów jest popularny rodzaj omamy słuchowe, omamy są odczucia i poglądy, które występują w stanie jawy i wydają się prawdziwe, ale są tworzone przez mózg. Głosy w omamów słuchowych może być przyjemne lub groźne.

Głosowa słuchowe mogą być związane z pewnymi zaburzeniami psychiatrycznymi i chorobami medycznymi. Choroby psychiczne związane z głosami słuchu obejmują choroby afektywnej dwubiegunowej, depresji psychotycznej, zaburzenia osobowości Schizoid i schizotypowe i schizofrenii. Choroby medyczne wpływające na centralny układ nerwowy, takich jak nowotwory mózgu, demencja, delirium, padaczki i innych zaburzeń napadowych i udar, może być związana z słyszenie głosów. Głosy mogą być także związane z wysokim gorączki.

Niektórzy ludzie nadużywają niektórych substancji, ponieważ te elementy mogą powodować halucynacje, w tym głosy słuchowych. Halucynacje słuchowe i inne mogą być również połączony z innymi substancjami, takimi jak alkohol, gdy są stosowane w dużych ilościach i podczas wycofywania. Mogą być także skutkiem ubocznym niektórych leków i może wystąpić utrata słuchu, braku snu lub poważnego zmęczenia.

Konkretnej przyczyny halucynacji, w tym głosy słuchu, nie jest znana.

Słysząc głosy mogą być objawem poważnych, a nawet zagrażających życiu, chorób Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeżeli nie można odróżnić głosy z rzeczywistością lub gdy głosy towarzyszą niebieskawe zabarwienie warg i paznokci;. Ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, zimna, wilgotna lub sucha, gorąca skóra, splątanie i utrata przytomności nawet na chwilę, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), uporczywe wymioty, szybkie, wolne lub brak tętna, układu oddechowego lub problemy z oddychaniem, takie jak szybki lub powolny oddech, duszność, lub nie oddycha; zajęcie; poważną szkodę; ciężkie bóle brzucha lub groźby, nieracjonalne lub zachowania samobójcze. Szukać również natychmiastową pomoc medyczną, jeśli słyszysz głosy mówią ci zaszkodzić siebie lub innych.

S tyg. szybka opieka medyczna, jeśli pacjent jest leczony na chorobę związaną z słyszeć głosy, a objawy są trwałe, nasilają lub w inny sposób spowodować niepokoju.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z słyszy głosy?

Słysząc głosy mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na mózg, może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o słyszenie głosów objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje, że słyszy głosy?

Konkretnej przyczyny halucynacji, w ​​tym głosy rozprawie, nie jest znane, ale mogą być związane z niektórych zaburzeń psychicznych i chorób medycznych. nadużywanie substancji, ubocznych efektów leczenia, utrata czucia, brak snu, zmęczenie i ciężkie mogą być również związane ze słyszy głosy.... Czytaj więcej o słyszenie głosów przyczyny

Więcej artykułów