Cambler

Drętwienie stóp

Co to jest drętwienie stóp?

Stóp drętwienie jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz utratę czucia w jednej (jednostronne) lub obu (dwustronne) stopy, łącznie z palcami.

Stóp drętwienie zazwyczaj z powodu braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu. Stóp drętwienie może wynikać z zakażenia, zapalenia, urazy, nowotwory złośliwe i innych nieprawidłowych procesów, choć zdrętwiałe stopy zazwyczaj oznacza uszkodzenie nerwów lub choroby. Większość przypadków drętwienie stóp nie są wynikiem zaburzeń zagrażających życiu, ale to zdarza się z udaru i nowotworów.

Stóp drętwienie jest często związane z bólem lub poprzedzone jak szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia zwane parestezje. Podczas gdy drętwienie stopa jest utrata czucia, porażenie obejmuje utratę zdolności ruchu, z lub bez utraty czucia w regionie.

W zależności od przyczyny, utrata czucia może zniknąć szybko, takie jak drętwienie po siedząc przez długi czas, że znikną raz przenieść swoje nogi i stopy wokół. Przewlekłe drętwienie stóp zazwyczaj oznacza pewien stopień uszkodzenia nerwów. Stóp drętwienie może być też gorzej w nocy, co jest wspólne dla parestezje w ogóle.

Ponieważ drętwienie stóp może być objawem choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych wrażeń i drętwienie stóp, który trwa dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie stóp z utratą kontroli pęcherza lub jelit, paraliż, dezorientacja, słabość stóp lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym. Jeśli twoja noga drętwienie jest trwała, nawracające lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić drętwienie stóp?

Drętwienie stóp może być również opisany jako mrowienie i drętwienie stóp po siedząc w jednej pozycji przez dłuższy czas może prowadzić do szpilki-i-igieł uczucie.... Więcej o objawy drętwienie stóp

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie stóp?

Stóp drętwienie zazwyczaj wynika z braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu. Stóp drętwienie może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które ograniczają przepływ krwi lub spowodować szkodę dla nerwów. Tymczasowe stóp drętwienie może wystąpić po długotrwałym nacisku na nerwu lub nerwów, takie jak po butach obcisłe.... Czytaj więcej o przyczynach drętwienie stóp

Więcej artykułów