Cambler

Fioletowy skóry

Co to jest fioletowy skóry?

Purpurowy skóra jest objawem uszkodzenia i zaburzeń serca i płuc. Purpurowe wyniki skórę od krwawienia i siniaki, złamane naczyń krwionośnych, i niski poziom tlenu we krwi. Purpurowy skóry może występować w chorobach dotykających skórę sam lub razem z bardziej uogólnione zaburzenie wynikające z takich chorób, jak utonięcie lub przewlekłej choroby serca i płuc.

Siniaki od uszkodzeń skóry jest częstą przyczyną purpurowe skóry. Inne częste przyczyny to rozbite naczynia krwionośne i gromadzeniu się krwi pod skórą. Przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP, w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedma płuc), często związane jest z fioletowym skóry, które może być dołączone kaszel, trudności z oddychaniem i clubbingu palców.

Zaburzenia serca, takie jak siniczą choroby serca, zatrzymanie akcji serca i niewydolności serca, są częstą przyczyną fioletowy skóry. Rzadko, purpurowy skóra jest objawem poważnych skrzepów krwi, takie jak zator tętnicy płucnej. Przedawkowania leku z uspokajających, benzodiazepiny lub narkotyków może powodować purpurowe skóry. Przeszkody w drogach oddechowych, w tym zadławienia, zadzie i nagłośni, to kolejne możliwe przyczyny fioletowy skóry. Dodatkowo, długotrwałe napady, dużej wysokości, a zimne powietrze lub woda może doprowadzić do fioletowym wszystkie skóry.

Purpurowy skóra może być oznaką poważnej choroby. Jeśli fioletowy skóry towarzyszą trudności w oddychaniu lub duszność, szybkie bicie serca (tachykardia), bóle w klatce piersiowej lub ciśnienia lub niebieskawe zabarwienie warg i paznokci, natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej (zadzwonić pod numer 911).

Jeśli Twoja skóra jest trwała fioletowy lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z fioletowym skóry?

Fioletowy skóry może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na skórę może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o purpurowych objawów skórnych

PRZYCZYNY

Co powoduje purpurową skórę?

Najczęstsze przyczyny fioletowy skóry obejmują krwawienie, zasinienie, uszkodzone naczynia krwionośne i pod skórą. Dotkliwy brak tlenu we krwi (sinica) powoduje fioletowy skóry.... Czytaj więcej o fioletowych przyczyn skóry

Więcej artykułów