Cambler

Filtry przeciwsłoneczne

Czym są filtry przeciwsłoneczne?

Filtry UV chronią skórę przed oparzenia słoneczne. Filtry przeciwsłoneczne odgrywają również ważną rolę w blokowaniu penetracji ultrafioletowe (UV), które uszkadza skóry i może prowadzić do raka skóry. Jednakże, nie ma promieniowania UV blokuje przeciwsłoneczne 100 proc.

Jaka jest różnica pomiędzy filtrem przeciwsłonecznym i kremów z filtrami?

Terminologia stosowana na etykietach produktów ochrony przeciwsłonecznej może być mylące. Ochrona zapewniana przez filtr jest wskazany przez współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF), wymienionych na etykiecie produktu. Filtrami jest uważany każdy krem ​​z SPF 15 lub więcej. W teorii, filtry przeciwsłoneczne chronią osobę fizyczną w trakcie incydentu ultrafioletowe B (UVB) ekspozycji promieniowania według następujących czynności:

 • SPF 15 krem ​​do opalania może wchłonąć więcej niż 92 procent promieniowania UVB.

 • SPF 30 krem ​​do opalania może wchłonąć 97 procent promieniowania UVB.

 • Ochrony przeciwsłonecznej SPF 4 oferuje słabszą ochronę

Jak wybrać krem ​​do opalania

Krem chroni przed poparzeniem słonecznym i minimalizuje opaleniznę odbijając promienie UV. Wybór dobrą filtr jest ważne w ochronie skóry. Należy uwzględnić następujące informacje:

 • Krem do opalania z SPF 20 do 30 oferuje znaczącą ochronę przed oparzenia słoneczne, a zazwyczaj zapobiega opalania.

 • Produkt, który ma "szerokie spektrum" na etykiecie oznacza, krem ​​do opalania filtruje ultrafioletowe A (UVA) i ultrafioletowe B (UVB) promieniowanie.

 • Europejska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca wybór filtrów przeciwsłonecznych UVA z nowego systemu "gwiazdy" na tabliczce znamionowej. W tym systemie, jedna gwiazdka oznacza niską ochronę; dwa jest średniej ochrony; trzy zapewnia wysoki poziom ochrony, a cztery oferuje najwyższą ochronę UVA dostępna w ponad-the-counter przeciwsłonecznych.

 • Filtry UV są zalecane dla wszystkich powyżej 6 miesiąca życia, niezależnie od typu cery skóry lub, ponieważ wszystkie typy skóry potrzebują ochrony przed promieniowaniem UV słonecznych. (Dla dzieci młodszych niż 6 miesięcy, należy skontaktować się z lekarzem.) Dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, stosować krem ​​do opalania do wszystkich odsłoniętych częściach ciała, ale trzeba być ostrożnym wokół oczu dziecka. Jeśli dziecko rozwija się wysypka po użyciu filtrów przeciwsłonecznych, należy skontaktować się z lekarzem. Pamiętaj - najlepsza obrona niemowlęcia przed poparzeniem słonecznym przebywa w cieniu lub unikanie słońca.

 • Lżejsze rodzaje skóry są na największe ryzyko zachorowania na raka skóry, ale wszyscy ludzie są w pewnym ryzykiem. Badania wykazały, że promieniowanie UVA może przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry i rak skóry.

Jak stosować krem ​​do opalania

 • Zastosuj filtry przeciwsłoneczne do wszystkich odsłoniętych obszarach skóry, w tym tych z łatwością przeoczyć takich dziedzinach jak brzegów uszu, warg, karku i stóp. Dla tych zastosowań, AAP sugeruje filtry słoneczne z tlenkiem cynku lub dwutlenek tytanu.

 • Zastosuj krem ​​do opalania liberalnie i pocierać ją w dobrze. Zalecana dawka to jedna uncja na wniosek (o wysokości w szklance).

 • Stosuje się filtry słoneczne 30 minut przed wyjściem na zewnątrz - to wymaga czasu, aby zaabsorbować w skórę.

 • Pamiętaj - możesz spalić od promieni, które odbijają się od wody, śniegu, betonu i piasku. Zastosuj krem ​​do opalania w dowolnym momencie może być narażony na oparzenia słoneczne.

 • Zastosuj ponownie, co dwie godziny, po czym w wodzie, lub po ćwiczeniach lub pocenie się. Przypadkowe czas na słońcu może dodać do oparzeń słonecznych. Nie zapomnij o czas spędzony chodzenie psa, zakupy okno, wykonując prace na zewnątrz, lub jogging na lunch.