Cambler

Fibromyalgia

Co to jest fibromyalgia?

Fibromialgii jest chorobą charakteryzującą się przewlekłym bólem mięśni, zmęczenie, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci i czułości w określonych punktach ciała. Przyczyna fibromialgii nie jest do końca poznany, ale sugeruje, że ludzie z fibromyalgia procesu bólu odmiennie od innych ludzi.

Fibromialgia jest częstym zaburzeniem, około pięciu milionów osób w samej tylko Europie. To jest bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn, z około 80% do 90% wszystkich przypadków fibromialgii występujące u kobiet. Fibromialgia jest zwykle diagnozowana w czasie średnim wieku (źródło: NIAMS ).

Objawy fibromialgii może pojawić się bezpośrednio po dokonaniu emocjonalnie lub fizycznie traumatyczne zdarzenia, lub mogą powoli zwiększać nasilenie bez uchwytnej przyczyny. Nie wszyscy, którzy mają fibromialgii będzie posiadać wszystkie cechy charakterystyczne tego zaburzenia i pewne objawy mogą mieścić się w remisji w czasie. Na szczęście, kilku leków dostępnych do zarządzania objawy, w tym środki przeciwbólowe i środki przeciwdepresyjne.

Podczas gdy jego przyczyna nie jest znana, niektóre przypadki fibromialgii zostały związane z urazami, chorobami, niektórych chorób przewlekłych i traumatycznych wydarzeń. Składnik genetyczny fibromialgii Sugerowano również.

W niektórych przypadkach nie jest leczone, ból fibromialgii może prowadzić do poważnej choroby emocjonalne, które powinny być natychmiast oceniana w warunkach awaryjnych. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają takie poważne objawy, jak myśli samobójcze lub ciężka depresja z myślami o samookaleczeniu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na fibromialgię, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy fibromialgii?

Fibromialgii jest często związane z utrzymującym się bólem mięśni, w szczególności w obszarach, które zostały oznaczone jako punkty wyzwalania lub miejscowych punktów bólu. Emocjonalne objawy mogą być także powodowane przez fibromialgii ze stresu, brakiem snu, i bólu przewlekłego. Fibromialgia może być bardzo związana z innymi chorobami, takimi jak endometrioza (obecność tkanki macicznej okładziny zewnętrznej macicy), zespół nadwrażliwości jelita grubego (IBS; pokarmowego dyskomfortu, który nie powoduje poważne uszkodzenie lub chorobę jelit), zaburzenia snu i.... Czytaj więcej na temat objawów fibromialgii

PRZYCZYNY

Co powoduje, fibromyalgia?

Przyczyną fibromialgię, nie jest zrozumiała. Czasami rozwija się w związku z urazami, chorobami, urazami stresu, traumy psychicznej, a nawet operacji, ale nie okazały się być przyczyną fibromialgii. Sugeruje się, że ludzie z fibromyalgia bólu Proces sygnałów inaczej i skłonność genetyczna Sugerowano również.... Czytaj więcej na temat przyczyn fibromyalgia

ZABIEGI

Jak jest fibromyalgia leczyć?

Leczenie fibromialgii rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz fibromyalgia, będzie zadawane pytania na temat objawów, a gdy pojawią się objawy, a użytkownik zostanie poproszony, aby przejść testy diagnostyczne. Leki mogą złagodzić objawy związane z fibromialgii, takich jak ból i stan zapalny.... Czytaj więcej na temat leczenia fibromialgii