Cambler

Enchondroma

Co to jest enchondroma?

Enchondroma jest rodzajem guza łagodnego (nienowotworowego) kości, która pochodzi z chrząstki. Chrząstka jest specjalistyczny, chrząstkowaty tkanki łącznej, która występuje u dorosłych i tkance, z której większość rozwoju kości. Chrząstka odgrywa ważną rolę w procesie wzrostu. Istnieje wiele różnych typów chrząstki w całym ciele. Enchondroma najczęściej wpływa na chrząstkę, że linie wewnątrz kości. Kości najczęściej związane z tym łagodnego guza są miniaturowe długie kości rąk i stóp. To może jednak również obejmować inne kości, takich jak kości udowej (kości udowej), kości ramiennej (ramię) lub kości piszczelowej (jeden z dwóch dolnych kości nóg).

Enchondromas są najczęstszym typem strony guza. Chociaż może to wpływać na jednostkę w dowolnym wieku, to najczęściej w wieku pomiędzy 10 a 20 lat. Występowanie obu płci jest jednakowe.

Co powoduje enchondroma?

Chociaż dokładna przyczyna enchondroma nie jest znana, to uważa się, że występują zarówno jako przerost chrząstki wyściełającej końce kości albo jako utrzymującego wzrost pierwotnego, embrionalnej chrząstki.

Choroby związane z enchondroma

Enchondroma może występować jako indywidualny guz lub kilku nowotworów. Choroby, które obejmują wiele zmian obejmują następujące:

 • Choroba ollier za (enchondromatosis) - gdy wiele miejsc w organizmie rozwój nowotworów

 • Zespół Maffucci w - połączenie wielu nowotworach i naczyniaki (guzów łagodnych składa się z naczyń krwionośnych)

Jakie są symptomy enchondroma?

Osoby z enchondroma często nie mają objawów. Oto najczęstsze symptomy enchondroma. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Ból ręki, które mogą wystąpić, gdy guz jest bardzo duży, lub jeśli dotyczy kości osłabiło powodując złamanie ręki

 • Rozszerzenie dotkniętego palcem

 • Powolny wzrost kości w obszarze zagrożonym

Objawy mogą przypominać inne enchondroma medyczne chorób lub problemów. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak enchondroma zdiagnozowane?

Ponieważ indywidualnie z enchondroma ma kilka objawów, diagnozy czasami w trakcie rutynowego badania fizykalnego lub jeśli obecność nowotworu prowadzi do pękania ręce.

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla enchondroma można zaliczyć:

 • Promienie X - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne w celu wytworzenia obrazów tkanek wewnętrznych, kości i narządy na film.

 • Radionuklidów skany kości - metoda obrazowania jądrowego w celu oceny wszelkich zwyrodnieniowych i / lub artretyczne zmiany w stawach, w celu wykrycia chorób kości i guzów, aby ustalić przyczynę bólu kości lub zapalenia. Ten test pozwala wykluczyć zakażenie lub złamań.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie. Ten test jest wykonywany, aby wykluczyć wszelkie zaburzenia związane z rdzenia kręgowego i nerwów.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii) - procedura obrazowania diagnostycznego, który wykorzystuje połączenie rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji zarówno obrazy przekrojów poziomych i pionowych (często nazywane plastry) z ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Badanie TK są bardziej szczegółowe niż ogólne rentgenowskie.

Leczenie enchondromas

Szczególne traktowanie enchondroma zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie może obejmować:

 • Operacja (w niektórych przypadkach, gdy osłabienie kości występuje lub występuje złamanie)

 • Przeszczepy kostne - procedura chirurgiczna, w której przeszczepiano kość zdrowych innej części ciała pacjenta do obszaru.

Jeśli nie ma oznak osłabienia kości lub wzrostu guza, tylko obserwacja może być sugerowane. Jednak kontynuację powtarzających rentgenowskie mogą być konieczne. Niektóre rodzaje enchondromas może rozwijać się złośliwe lub nowotworowych, guzów kości później. Często zaleca ostrożność obserwacji z lekarzem.