Cambler

Drętwienie nóg

Co to jest noga drętwienie?

Noga drętwienie jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz utratę czucia w nogach. Możesz mieć drętwienie jednej (jednostronne) lub obu (dwustronne drętwienia nóg) nogi. Drętwienie nóg może również objąć palcami.

Noga drętwienie jest zazwyczaj z powodu braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu. Odcinek drętwienie może także wynikać z infekcji, stanów zapalnych, uraz i innych nienormalnych procesów. W większości przypadków nie są drętwienie nóg z powodu chorób zagrażających życiu, ale to zdarza się z udaru i nowotworów.

Drętwienie nóg jest często związane z bólem lub poprzedzone jak szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia zwane parestezje. Podczas gdy nogi drętwienie jest utrata czucia, porażenie obejmuje utratę zdolności ruchu, z lub bez utraty czucia w regionie.

W zależności od przyczyny, utrata czucia może zniknąć szybko, takie jak drętwienie pośladków i nóg po siedzi z nogami skrzyżowanymi na długi czas. Drętwienie może pojawić się nagle lub postępu powoli. Przewlekłe drętwienie nóg zazwyczaj oznacza pewien stopień uszkodzenia nerwów. Noga drętwienie może być też gorzej w nocy, co jest wspólne dla parestezje w ogóle.

Ponieważ drętwienie nóg i drętwienie w ogóle może być objawem choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych wrażeń i nóg drętwienie, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie nóg z utratą kontroli pęcherza lub jelit, paraliż, splątanie, osłabienie w nogę, lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym. Jeśli drętwienie nóg jest trwała, nawracające lub powoduje ci zaniepokojenie, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z nóg drętwienie?

Odcinek drętwienie może występować w przypadku innych objawów lub kombinacji objawów. Na przykład, jeśli twoje nogi są zdrętwiałe powodu sprężonym nerwu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (dolny z tyłu), może także wystąpić ból w nogach i plecach. Odcinek drętwienie spowodowane stwardnieniem rozsianym mogą być związane z ekstremalnym mrowieniem i swędzenie. Wszystkie objawy występujące u nóg drętwienie może pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Więcej o objawy drętwienie nóg

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie nóg?

Drętwienie nóg może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które ograniczają przepływ krwi albo lub wyrządzą szkodę nerwy.... Czytaj więcej o przyczynach drętwienie nóg