Cambler

Drętwienie

Co to jest drętwienie?

Drętwienie jest nieprawidłowe chorobą, w której osoba czuje mrowienie lub utrata czucia. Drętwienie może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej jest odczuwany w kończynach, jak rąk, palców nóg, rąk i nóg.

Drętwienie zazwyczaj wynika z braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu. Drętwienie może także wynikać z infekcji, stanu zapalnego, urazu i innych nienormalnych procesów. Większość przypadków drętwienie nie wynikają z zaburzeń zagrażających życiu, ale to zdarza się z udaru i nowotworów.

Drętwienie jest często związane z bólem lub poprzedzone jak szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia zwane parestezje. Podczas gdy drętwienie jest utrata czucia, porażenie obejmuje utratę zdolności ruchu, z lub bez utraty czucia.

W zależności od przyczyny, drętwienie może zniknąć szybko, takie jak drętwienie rąk i ramion od spania na ramieniu, które znikną po przeniesieniu się z ramieniem. Przewlekłe drętwienie nóg lub rąk przez długi okres czasu zazwyczaj oznacza pewien stopień uszkodzenia nerwów, np. że z powodu cukrzycy lub stwardnienie rozsiane. Przewlekłe drętwienie palców może być w związku z uwięźnięcia nerwu, jak to ma miejsce w zespole cieśni nadgarstka.

Ponieważ drętwienie może być objawem choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych doznań, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie z utratą kontroli pęcherza lub jelit, paraliż, splątanie, osłabienie kończyn lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić drętwienia?

Drętwienie mogą być również opisane jako: uczucie mrowienia, drętwienie i po osiadaniu w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu może spowodować odczucie kołki i igieł. Drętwienie najczęściej występuje w ramion, nóg, rąk i stóp, ale może się zdarzyć w dowolnym miejscu ciała. Mogą wystąpić dodatkowe objawy, wraz z odrętwienia. Wszystkie objawy można zauważyć zachodzące z odrętwienia może pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Więcej o objawy drętwienie

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie?

Drętwienie może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które albo ograniczają przepływ krwi lub spowodować szkodę dla nerwów.... Czytaj więcej o przyczynach drętwienie

Więcej artykułów