Cambler

Uczyć się na swoich błędach

"Uff, prawie złapali. Jakie blisko wezwanie!" Jeśli jesteś jak większość ludzi, starają się zatuszować swoje błędy, mając nadzieję, nikt ich nie widzi. Lub, jeśli nie złapać, możesz winić je na kogoś lub coś innego. Chociaż może to wydawać się łatwe wyjście, na dłuższą metę będziesz cierpieć, bo nie będą uczyć się na swoich błędach.

"Gdy się pomylisz, myśleć o nim jak najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek się stało", mówi Danny Cox, przewodniczący Acceleration nieograniczona w Tustin w Kalifornii, autor Chwytaj dzień. "Zamiast ukrywać się na swoich błędach, będziesz teraz w stanie uczyć się od nich i zwiększyć swoje szanse na sukces w przyszłości."

Przyznając, że popełniłeś błąd jest przerażające. Z obawy przed krytyką jest głównym czynnikiem. Może nie chcą wyglądać mniej niż doskonały, może nie chcesz stracić szacunek ludzi, którzy są dla Ciebie ważne lub może nawet bać się utraty pracy.

Twoje obawy ujawnienia błędów mogą być przesadzone, jednak.

"Pomyśl o tym", mówi Cox. "Nie można mieć więcej szacunku dla kogoś, kto przyznaje się do błędu i następnie robi to, co on lub ona może go naprawić?"

Jeśli uczestnictwo w życiu, będziesz popełniać błędy, mówi. Ale, jeśli nie uczyć się od nich, jesteś prawdopodobnie je powtórzyć.

Zmierz swoje obawy

Ponieważ przyznanie się do swoich błędów, jest przerażające, pierwszym krokiem jest zebranie odwagi. Wiedząc, że robisz to, co trzeba będzie dać początek.

Oto trzy inne potężne budowniczych odwaga:

1. Zrób listę wszystkich swoich osiągnięć, umiejętności i dobrych cech i przeczytać je na głos.

2. Zrób listę sławnych ludzi, którzy skorzystali z ich błędów. Na przykład Thomas Edison próbował wiele rodzajów włókien oraz metalu w dokonaniu żarówki. Trzymał się na poszukiwaniu właściwego materiału włókna i wreszcie osiągnąć sukces.

3. Otrzymywać od osób, którym ufasz. Każdy potrzebuje co najmniej jeden cheerleaderką, kilka jest jeszcze lepiej. Zrób listę możliwych cheerleaderek.

Uczyć swoje błędy

Aby uczyć się na swoich błędach, napisz odpowiedź na każde z tych pytań, na osobnej stronie dla każdego błędu. Możesz dodać swoje myśli do tych stron w każdym czasie.

1. Opisz swój błąd w szczegółach.

2. Dlaczego tak się stało?

3. Czego nauczyłeś się z niego?

4. Jak masz zamiar to naprawić?

5. Jak można zachować to od znowu dzieje?

Pobierz inny punkt widzenia

Jeśli ograniczyć analizę do własnego punktu widzenia, można zobaczyć tylko jedną perspektywę. Nie mogą być pomysły i poglądy, które nie przyszło ci do głowy. Aby temu zapobiec, zaleca Pan Cox, poprosić zaufanego przyjaciela, "Pozwól mi przejść przez to z tobą, a ty pomóż mi zrozumieć, co się stało?" Napisz swoje spostrzeżenia w notesie.

Potrwać kilka dni, aby oczyścić umysł i wymyślić więcej pomysłów.

Zobacz większe zdjęcie

Czasem trzeba się cofnąć od rzeczywistego błędu aby zidentyfikować przyczynę problemu. Błąd może być spowodowane lub pogłębione przez swoich zachowań, więc może trzeba zbadać swoje nawyki, aby dowiedzieć się od błędu.

Oto kilka przykładów negatywnych zachowań. Możesz zrobić listę, która jest odpowiednia dla Ciebie.

  • Czy masz tendencję do ociągać?

  • Czy jesteś impulsywny?

  • Czy wychodzą szczegóły wychodzą większe zdjęcie?

  • Czy uda się uzyskać informacje od innych ludzi na ważnych sprawach?

  • Czy nie dokładnie sprawdzić swoją pracę?

Jeśli masz wzorzec zachowania, które przyczyniło się do błędu, analizować, dlaczego masz ten zwyczaj. Kiedy to się najpierw zacząć? Jak to cię zranić?

Następnie wymień ją na pozytywny nawyk, i śledzić go w notesie.

"Uczenie się na błędach jest warte wysiłku, ponieważ będziesz się silniejszą osobą", mówi Cox. "Miej odwagę przyznać się do swoich błędów, pomimo swoich obaw."