Cambler

Doustne leki

Doustne leki dla osób z cukrzycą typu 2

Osób z cukrzycą typu 2 może trzeba wziąć jeden lub więcej rodzajów pigułek na cukrzycę w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Istnieje wiele rodzajów pigułek na cukrzycę i każda z nich ma określone działanie.

Cukrzycą pigułki, obniżające poziom cukru we krwi należą następujące typy:

Biguanidami

Biguanidami zmniejszyć ilość cukru produkowanego w wątrobie, a także zmniejszyć ilość insuliny w organizmie.

Sulfonylomocznika

Sulfonylomoczniki stymulować produkcję insuliny w trzustce i pomaga organizmu do wykorzystania insuliny, które są obecnie opracowywane.

Meglitynidy

Meglitynidy stymulują produkcję insuliny w trzustce, ale działa krócej niż sulfonylomocznika.

Tiazolidynodiony

Tiazolidynodiony pomóc komórek w organizmie działanie insuliny.

Inhibitory alfa-glukozydazy

Inhibitory alfa-glukozydazy blokować enzymy trawiące skrobię, co prowadzi do wolniejszego wzrostu poziomu cukru we krwi.

Inhibitory DPP-IV

Inhibitory DPP-IV zwiększyć zdolność organizmu do obniżania wysokiego poziomu cukru we krwi poprzez blokowanie enzymu o nazwie dipeptydylopeptydaza IV (DPP-IV). Po DPP-IV jest zablokowany, białka, które wpływają na uwalnianie insuliny po wzrostu glukozy we krwi mogą pracować dłużej, a tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi.

Każdy rodzaj leku pomoże obniżyć poziom cukru we krwi w inny sposób. Niektóre osoby z cukrzycą typu 2 może podjąć połączenie z cukrzycą tabletek i insuliny. Lekarz przepisze plan leczenia, które będzie najlepsze dla Ciebie i daje wskazówki co do czasu, dawki oraz częstotliwości każdego rodzaju leku.

Tylko osoby z typem 2 cukrzycy może używać leki doustne. Nie są one przydatne dla osoby z cukrzycą typu 1, który trzustki traci większą część lub całość zdolność do wytwarzania insuliny.

Utrzymanie odpowiedniej diety i regularne ćwiczenia są zarówno ważne kroki w kontrolowaniu cukrzycy, nawet jeśli przyjmuje leki doustne. Doustne leki są przeznaczone do pracy z diety i ćwiczeń fizycznych, a nie zamiast nich.