Cambler

Dorosłych leczenie ostrej białaczki szpikowej (PDQ)

Ogólne informacje na temat ostrej białaczki szpikowej dorosłych

Dorosłych ostra białaczka szpikowa (AML) jest rodzaj nowotworu, w którym szpik kostny sprawia nieprawidłowe białaczką (rodzaj białych krwinek), krwinek czerwonych lub płytek krwi.

Dorosłych ostra białaczka szpikowa (AML) jest nowotworem krwi i szpiku kostnym. Ten typ raka na ogół szybko pogarsza się, jeżeli nie jest leczona. Jest to najbardziej popularny rodzaj ostrej białaczki u osób dorosłych. AML nazywany również ostrej białaczki szpikowej, ostrej białaczki szpikowej, ostrej białaczki granulocytowej, oraz ostra białaczka nonlymphocytic.

Zwykle szpiku kostnego uwrażliwia komórki macierzyste krwi obwodowej (niedojrzałych komórek), które przekształcają się w dojrzałe komórki krwi w czasie. Komórek macierzystych we krwi może się białaczki komórek macierzystych lub limfoblastyczną komórek macierzystych. Limfoblastyczną komórek macierzystych rozwija się w białych krwinek. Białaczka komórek macierzystych, staje się jedną z trzech typów dojrzałych komórek krwi:

 • Czerwone krwinki, które przenoszą tlen i inne materiały do ​​wszystkich tkanek organizmu.

 • Białe krwinki, które zwalczają infekcje i choroby.

 • Płytki krwi, które pomagają zapobiec krwawienie powodujące skrzepy krwi.

W AML, że komórki macierzyste szpiku zazwyczaj rozwijają się w rodzaju niedojrzałych komórek krwi zwanych białaczką biały (lub myeloidblasts). Że w AML mieloblastyczna są nieprawidłowe i nie stać się białe krwinki zdrowe. Czasami w AML, wiele komórek macierzystych również do opracowania nieprawidłowych czerwonych krwinek i płytek krwi. Te nieprawidłowe białe krwinki czerwone krwinki i płytki są także nazywane komórkami białaczki lub wybuchy. Komórki białaczki mogą gromadzić się w szpiku kostnym i krwi, więc jest mniej miejsca na białych ciałek krwi zdrowych, czerwonych krwinek i płytek krwi. Gdy to się stanie, zakażenia niedokrwistość może występować albo częste krwawienie. Komórki białaczki może rozprzestrzeniać się na zewnątrz krwi do innych części ciała oraz ośrodkowego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy), skóry, gumy.

To podsumowanie jest o dorosłych AML. Zobacz następujące streszczenia pdq za informacje na temat innych rodzajów białaczki:

Istnieją różne podtypy AML.

Większość podtypów AML są oparte na starsze (opracowany) komórki rakowe są w momencie diagnozy oraz jak są one różne od normalnych komórek.

Ostra białaczka promielocytowa (APL) stanowi podtyp AML, która występuje wtedy, gdy części dwóch genów sklejanie. APL zazwyczaj występuje u osób dorosłych w średnim wieku. Objawy APL może obejmować zarówno krwawienia i formowania skrzepów krwi.

Palenia, poprzednie leczenie chemioterapią i narażenie na promieniowanie może wpływać na ryzyko rozwoju dorosłych AML.

Wszystko, co zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę nazywa się czynnikiem ryzyka. O czynnik ryzyka nie oznacza, że ​​dostaniesz raka, nie uwzględniając czynniki ryzyka nie oznacza, że ​​nie dostaniesz raka. Ludzie, którzy myślą, mogą być narażeni na ryzyko powinien omówić to z lekarzem. Potencjalne czynniki ryzyka AML obejmują następujące:

 • Jako mężczyźni.

 • Palenia, zwłaszcza po 60 roku życia.

 • Miał leczenie chemioterapią lub radioterapią w przeszłości.

 • Miał leczenia dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL) w przeszłości.

 • Pozostawanie pod wpływem atomowego promieniowania bomby lub benzen chemicznej.

 • O historii zaburzenia krwi, takie jak zespół mielodysplastyczny.

Możliwe objawy dorosłych AML to gorączka, uczucie zmęczenia, a łagodne zasinienie lub krwawienie.

Wczesne objawy AML może być jak te spowodowane przez grypę lub innych powszechnych chorób. Lekarz powinien być konsultowany, jeśli którykolwiek z następujących problemów:

 • Gorączka.

 • Duszność.

 • Łatwy siniaki lub krwawienie.

 • Wybroczyny (płaskie, zlokalizowania plamy pod skórą spowodowanego przez krwawienie).

 • Osłabienie lub uczucie zmęczenia.

 • Utrata lub utrata apetytu waga.

Testy badające krwi i szpiku kostnego są używane do wykrywania (znaleźć) i diagnozowania dorosłych AML.

Mogą być stosowane następujące badania i procedury:

 • Badanie fizykalne i historia: egzamin ciała, aby sprawdzić ogólne objawy zdrowia, w tym sprawdzanie objawy choroby, takie jak guzki lub cokolwiek innego, co wydaje się niezwykłe. Będą również brane historia pacjenta nawyków zdrowotnych i chorób przeszłości i zabiegi.

 • Morfologia krwi (CBC): procedura, w której próbka krwi jest wyciągnąć i sprawdzić, co następuje:

  • Liczba krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi.

  • Ilość hemoglobiny (białko, które przenosi tlen) w czerwonych krwinkach.

  • Część próbki składa się z czerwonych krwinek.

  Morfologia krwi (CBC). Krew zbierano przez nakłucie żyły i umożliwiając przepływ krwi do rurki. Próbkę krwi są wysyłane białych krwinek czerwonych krwinek w laboratorium, a, a płytki zlicza się. CBC jest używany do testowania, diagnozowania i monitorowania wielu różnych chorób.

 • Badania chemiczne krwi: Procedura, w której próbka krwi jest sprawdzana w celu pomiaru ilości pewnych substancji dopuszczonych do krwi przez narządy i tkanki w organizmie. Nietypowe (wyższy lub niższy od normalnego) ilość substancji może być objawem choroby narządu lub tkanki, która czyni go.

 • Rozmaz krwi obwodowej: procedura, w której próbka krwi jest sprawdzana pod kątem obecności komórek blastycznych, liczby i rodzajów białych krwinek, liczba płytek krwi i zmiany w kształcie komórek krwi.

 • Aspiracji i biopsji szpiku kostnego: usuwanie szpiku kostnego, krwi, i mały kawałek kości, wstawiając pustą igłę do kości biodrowej lub mostka. Patolog poglądów szpiku kostnego, krwi i kości pod mikroskopem w poszukiwaniu objawów raka. Kości szpiku i biopsja aspiracyjna, rysunek przedstawia pacjenta leżącego twarzą w dół na stole i igły Jamshidi (długie, wydrążone igły) jest wprowadzony do kości biodrowej. Wycinek przedstawia igłę Jamshidi wkładanej przez skórę do szpiku kostnego kości biodrowej.

 • Analizy cytogenetyczne: Badanie laboratoryjne, w których komórki w próbce krwi i szpiku kostnym są oglądane pod mikroskopem, aby szukać pewnych zmian w chromosomach.

 • Immunofenotypowanie: proces stosowany do identyfikacji komórek, w oparciu o typy antygenów lub markerów na powierzchni komórki. Proces ten wykorzystywany jest do diagnozowania podtyp AML przez porównanie do komórek rakowych normalnych komórek układu odpornościowego.

 • Badanie reakcji odwrotnej transkrypcji łańcucha polimerazy (RT-PCR): badanie laboratoryjne, w których komórki w próbce tkanki bada się za pomocą środków chemicznych do poszukiwania pewnych zmian w konstrukcji i funkcji genów. Test ten służy do diagnozowania ostrej białaczki promielocytowej (APL).

Pewne czynniki wpływają na rokowanie (szanse wyleczenia) i możliwości leczenia.

Rokowanie (szanse wyleczenia) i możliwości leczenia zależy od:

 • Wiek pacjenta.

 • Podtyp AML.

 • Czy pacjent chemioterapię w przeszłości w leczeniu różnych nowotworów.

 • Czy jest historia zaburzeń krwi, takie jak mielodysplazji.

 • Niezależnie rozsiewu nowotworu ośrodkowego układu nerwowego.

 • Czy rak był wcześniej leczony lub powtarzały (wrócić).

Ważne jest, że ostra białaczka traktowane od razu.

Etapy dorosłych ostra białaczka szpikowa

Po dorosłych ostra białaczka szpikowa (AML) została zdiagnozowana, badania są wykonywane, aby dowiedzieć się, czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała.

Stopniu lub rozprzestrzenianie się nowotworu jest zwykle opisywane jako etapach. U dorosłych ostrej białaczki szpikowej (AML), podtyp AML i czy białaczki jest rozsiany poza krwi i szpiku kostnym są używane zamiast etapu planowania leczenia. Następujące badania i procedury mogą być stosowane do określenia, czy białaczki rozprzestrzenił:

 • RTG klatki piersiowej: x-ray organów i kości w klatce piersiowej. Rentgenowskiego typu strumienia energii, która może przejść przez korpus oraz na folii, dzięki czemu obraz obszarów wewnątrz ciała.

 • Punkcja lędźwiowa: Procedura zastosowana do zbierania płynu mózgowo-rdzeniowego z rdzenia kręgowego. Dokonuje się tego przez umieszczenie igły do ​​rdzenia kręgowego. Procedura ta nazywana jest także LP lub Spinal Tap. Nakłucie lędźwiowe. Pacjent znajduje się w zawiniętym położeniu na stole. Po mały obszar na dolnej części pleców jest zdrętwiali, rdzeń igłowy (długie, cienkie igły) wprowadza się do dolnej części kręgosłupa, aby usunąć płyn mózgowo-rdzeniowy (CSF, pokazany na niebiesko). Płyn może być wysyłane do laboratorium w celu przeprowadzenia badań.

 • USG egzamin: procedura, w której fale dźwiękowe o wysokiej energii (USG) są odbił się tkanek lub narządów wewnętrznych w jamie brzusznej i zrobić echo. Echa tworzących obraz tkanek organizmu zwany USG. Zdjęcie może być wydrukowane, należy potraktować później.

Są trzy sposoby smarowania raka w organizmie.

Kiedy komórki nowotworowe rozsiany poza krwią, guz lity, mogą tworzyć. Proces ten nazywa się przerzutów. Trzy sposoby, że komórki nowotworowe w organizmie rozmieszczone są:

 • Przez krew. Komórki nowotworowe przemieszczać się w krwi, inwazji tkanki ciała stałego w ciele, takiego jak mózg lub serca, tworząc stały guz.

 • Poprzez układ limfatyczny. Inwazji komórek raka układu limfatycznego, przechodzić przez naczynia limfatyczne i tworzą guz lity w innych częściach ciała.

 • Przez tkanki stałej. Komórki nowotworowe, które powstały solidne rozprzestrzeniania nowotworu tkanek w okolicy.

Nowy (przerzutami) guz jest tego samego typu jak rak raka pierwotnego. Na przykład, gdy komórki białaczki rozłożone do mózgu, komórki nowotworowe w mózgu są faktycznie komórki białaczkowe. Choroba jest przerzutowy białaczka nie rak mózgu.

Nie istnieje standardowy system inscenizacja dla dorosłych AML.

Choroba została opisana jako nieleczonych, w remisji lub nawrotowym.

Nieleczonych dorosłych AML

W nieleczonych dorosłych AML, choroba jest nowo zdiagnozowany. Nie zostały poddane obróbce, z wyjątkiem w celu łagodzenia objawów takich jak gorączka, krwawienie i ból, i spełnione są następujące warunki:

 • Morfologia krwi jest nieprawidłowe.

 • Co najmniej 20% komórek szpiku kostnego (komórki blastów białaczkowych).

 • Istnieją oznaki lub objawy białaczki.

AML dorosłych w remisji

W dorosłym AML w okresie remisji, choroba była traktowana i spełnione są następujące warunki:

 • Morfologia krwi jest w normie.

 • Mniej niż 5% komórek szpiku kostnego (komórki blastów białaczkowych).

 • Nie ma oznak lub objawów białaczki w mózgu i rdzeniu kręgowym lub w innych miejscach w ciele.

Nawracające dorosłych AML

RecurrentAML jest rak, który powtarzał się (come back) po jego leczeniu. AML może wrócić we krwi lub szpiku kostnego.

Przegląd możliwości leczenia

Istnieją różne rodzaje leczenia dla pacjentów dorosłych z ostrą białaczką szpikową.

Różne rodzaje leczenia są dostępne dla dorosłych pacjentów z ostrą białaczką szpikową (AML). Pewne sposoby leczenia są standardowe (obecnie stosowane leczenia), a niektóre są badane w próbach klinicznych. Leczenia klinicznego jest badanie badania mają pomóc poprawić obecne leczenie lub uzyskać informacje na temat nowych metod leczenia chorych na raka. Podczas badań klinicznych pokazują, że nowe leczenie jest lepsze niż leczenie standardowe, nowy leczenia może stać się standardem leczenia. Pacjenci mogą myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Leczenie dorosłych AML zwykle 2 fazy.

Do 2 fazy leczenia dorosłych AML są:

 • Remisja terapii indukcyjnej: Ten pierwszy etap obróbki. Jego celem jest zabicie leukemiacells we krwi i szpiku kostnego. Stawia na białaczkę w remisji.

 • Terapia po remisji: To jest drugi etap leczenia. Zaczyna się po białaczka jest w remisji. Celem terapii po remisji jest zabić wszelkie pozostałe komórki białaczkowe, które nie mogą być aktywne, ale może zacząć odrasta i spowodować nawrót choroby. Ta faza nazywana jest również umorzenie kontynuacji leczenia.

Wykorzystywane są cztery rodzaje standardowego leczenia:

Chemoterapia

Chemoterapia jest leczenie raka, który wykorzystuje leków do zatrzymania wzrostu komórek nowotworowych, poprzez zabijanie komórek lub zatrzymanie ich dzieli. Po chemioterapii przyjmuje się doustnie lub wstrzykiwane dożylnie lub mięśni, leki dostają się do krwiobiegu i może osiągnąć komórek nowotworowych w całym ciele (chemioterapii systemowej). Po chemioterapii jest umieszczany bezpośrednio w kręgosłup (dokanałowe chemioterapii), narządu lub jamy ciała, takie jak brzuch, narkotyków dotyczą głównie komórek nowotworowych w tych obszarach (regionalnej chemioterapii). Dooponowe chemioterapia może być stosowany do leczenia dorosłych AML które rozprzestrzeniają, lub może rozprzestrzeniać się do mózgu i rdzenia kręgowego. Połączenie chemioterapii jest leczenie za pomocą więcej niż jednego przeciwnowotworowy lek. Sposób stosuje się chemioterapię zależy podtyp raka poddanego leczeniu oraz czy rozciągała się do mózgu i rdzenia kręgowego. Chemioterapia dokanałowe. Leki przeciwnowotworowe są wstrzykiwane do przestrzeni dooponowego, który jest przestrzeń, która posiada płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF, pokazany na niebiesko). Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić. Jednym ze sposobów, pokazany w górnej części rysunku jest wstrzyknięcie leków w zbiornik Ommaya (pojemnik w kształcie kopuły, która znajduje się pod skórę głowy podczas zabiegu chirurgicznego, lecz posiada leków, ponieważ przepływa przez małą rurkę do mózgu ). Inny sposób pokazany w dolnej części rysunku jest wstrzyknięcie leków bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego, w dolnej części kręgosłupa, po niewielkim obszarze na dolnej części pleców jest zdrętwiali.

Radioterapia

Radioterapia jest leczenie raka, który wykorzystuje o wysokiej energii, promieni rentgenowskich lub inne rodzaje promieniowania do zabijania komórek nowotworowych lub utrzymania ich uprawy. Istnieją dwa rodzaje radioterapii. Zewnętrzna radioterapia wykorzystuje urządzenia na zewnątrz ciała, aby wysłać promieniowania w kierunku nowotworu. Radioterapii używa substancji radioaktywnych uszczelniony igieł, nasiona, druty lub cewników, które są umieszczone bezpośrednio w lub w pobliżu nowotworu. Sposób radioterapia jest uzależnione od rodzaju i stadium zaawansowania raka poddanego leczeniu.

Przeszczep komórek macierzystych

Przeszczep komórek macierzystych jest sposób dając chemioterapię i zastąpienia komórek krwiotwórczych, które są nietypowe lub niszczone przez działanie na raka. Niedojrzałe komórki macierzyste (komórki krwi), są usuwane z krwi lub szpiku kostnego pacjenta lub dawcy są zamrażane i przechowywane. Po zakończeniu chemioterapii, przechowywane komórki macierzyste rozmraża się i zwrócona do ciała pacjenta poprzez wlew. Te komórki macierzyste reinfuzji rosną do (i przywrócić) krwinek w organizmie.

Inne farmakoterapia

Trójtlenek arsenu i kwas all-trans retinowy (ATRA) są lekami przeciwnowotworowymi, które zabijają komórki białaczkowe, zatrzymanie komórek białaczkowych dzielenie lub pomagające w komórkach białaczkowych dojrzewać do białych ciałek krwi. Leki te są stosowane w leczeniu podtyp AML ostra białaczka promielocytowa.

Nowe metody leczenia są badane w próbach klinicznych.

Ta sekcja opisuje Podsumowanie zabiegi, które są badane w badaniach klinicznych. To nie może wspomnieć badane każdy nowy leczenie. Informacja o badaniach klinicznych, jest dostępne na stronie internetowej NCI.

Terapia celowana

Terapia celowana jest rodzaj leczenia, który używa narkotyków lub innych substancji w celu zidentyfikowania i ataku konkretne komórki nowotworowe bez szkody normalne komórki. Leczeniem przeciwciałami monoklonalnymi jeden rodzaj terapii celowanej badane w leczeniu dorosłych AML.

Terapię przeciwciałem monoklonalnym jest leczenie raka, który wykorzystuje przeciwciała skierowane w laboratorium z jednego rodzaju komórek układu odpornościowego. Przeciwciała te można zidentyfikować substancji w komórkach nowotworowych i normalnych substancji, które mogą pomóc w komórki nowotworowe rosną. Przeciwciała dołączyć do substancji i zabić komórki rakowe, blokować ich wzrost lub utrzymanie ich rozprzestrzenianiu się. Przeciwciała monoklonalne są przez wlew. Mogą one być stosowane pojedynczo lub transportować leki, toksyny lub materiały radioaktywne bezpośrednio do komórek nowotworowych.

Pacjenci mogą myśleć o udział w badaniu klinicznym.

Dla niektórych pacjentów, biorąc udział w badaniu klinicznym może być najlepszym wyborem leczenia. Badania kliniczne są częścią procesu badania nad rakiem. Badania kliniczne są wykonywane, aby dowiedzieć się, czy nowe metody leczenia raka są bezpieczne i skuteczne, czy lepiej od standardowego leczenia.

Wiele z dzisiejszych standardowych metod leczenia raka są oparte na wcześniejszych badaniach klinicznych. Pacjenci biorący udział w badaniu klinicznym może otrzymywać standardowe leczenie lub być jednym z pierwszych, aby otrzymać nową pomoc.

Pacjenci biorący udział w badaniach klinicznych również pomóc poprawić sposób rak będą traktowane w przyszłości. Nawet wtedy, gdy badania kliniczne nie doprowadzić do nowych, skutecznych metod leczenia, często odpowiedzi na ważne pytania i pomóc przejść badania naprzód.

Pacjenci mogą przed wprowadzeniem badań klinicznych, w trakcie, lub po rozpoczęciu ich leczenie raka.

Niektóre badania kliniczne obejmują jedynie pacjentów, którzy jeszcze nie otrzymali leczenia. Inne próby testowania metod leczenia pacjentów, u których nowotwór nie lepsi. Istnieją również badania kliniczne, że testowanie nowych sposobów, aby zatrzymać raka z powtarzających się (powrót) lub zmniejszyć skutki uboczne leczenia raka.

Badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju. Zobacz sekcję Opcje Leczenie, które następuje za linki do badań klinicznych dotychczasowe leczenie. Zostały one pobierane z bazy danych badań klinicznych NCI.

Testy mogą być potrzebne uzupełnienia.

Niektóre z badań, które zostały wykonane w celu zdiagnozowania raka lub dowiedzieć się stadium nowotworu może być powtarzane. Niektóre badania będą powtarzane, aby zobaczyć, jak dobrze leczenia działa. Decyzje o tym, czy kontynuować, zmienić lub przerwać leczenie może opierać się na wynikach tych badań. To jest czasami nazywane ponownego inscenizacja.

Niektóre z tych testów nadal wykonywane od czasu do czasu, po zakończeniu leczenia. Wyniki tych badań mogą wykazać, czy choroba została zmieniona lub jeśli nowotwór powtarzał (wrócić). Testy te są czasami nazywane testy follow-up lub kontrolnych badań lekarskich.

Możliwości leczenia ostrej białaczki szpikowej dorosłych

Link do listy aktualnych badań klinicznych znajduje się na każdej sekcji obróbki. Dla niektórych rodzajów lub stadium choroby, nie może być żadnych prób podane. Skontaktować się z lekarzem w badaniach klinicznych, które nie są wymienione tutaj, ale może być właśnie dla Ciebie.

Nieleczonych dorosłych ostra białaczka szpikowa

Standardowe leczenie nieleczonych dorosłych ostrej białaczki szpikowej (AML) w fazie indukcji remisji zależy od podtypu AML i może zawierać następujące elementy:

 • Połączenie chemioterapii.

 • Kombinacja wysokiej dawki chemoterapii.

 • Niskiej dosechemotherapy.

 • Chemioterapia dokanałowe.

 • Kwas all-trans retinowy (ATRA), z chemioterapią do leczenia ostrej białaczki promielocytowej (APL).

Sprawdź, amerykańskich badań klinicznych z PDQ NCI rejestru badań klinicznych nowotworu, które są teraz akceptującej nieleczonych dorosłych pacjentów z ostrą białaczką szpikową. Bardziej szczegółowe wyniki, uściślić wyszukiwanie za pomocą innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacji procesu, rodzaj leczenia, lub nazwy leku. Ogólne informacje o badaniach klinicznych, jest dostępne na stronie internetowej NCI.

Dorosłych ostra białaczka szpikowa w remisji

Standardowe leczenie dorosłych AML w fazie remisji w zależności od podtypów AML może obejmować następujące czynności:

 • Połączenie chemioterapii.

 • Chemioterapii o wysokiej dawce, z lub bez napromieniania oraz transplantację komórek macierzystych, z zastosowaniem komórek macierzystych pacjenta.

 • Wysokiej dawki chemioterapii i przeszczepienia komórek macierzystych z zastosowaniem komórek macierzystych dawcy.

Jedną z metod leczenia jest badanych w próbach klinicznych dla dorosłych AML w remisji jest trójtlenek arsenu.

Sprawdź, amerykańskich badań klinicznych z PDQ NCI rejestru badań klinicznych nowotworu, które są teraz przyjmującej pacjentów z ostrą białaczką szpikową dorosłych w remisji. Bardziej szczegółowe wyniki, uściślić wyszukiwanie za pomocą innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacji procesu, rodzaj leczenia, lub nazwy leku. Ogólne informacje o badaniach klinicznych, jest dostępne na stronie internetowej NCI.

Nawracające dorosłych ostra białaczka szpikowa

Nie ma standardowego leczenia nawracającego dorosłych AML. Leczenie zależy od podtypu AML i może zawierać następujące elementy:

 • Połączenie chemioterapii.

 • Ukierunkowanych terapii przeciwciałami monoklonalnymi.

 • Przeszczep komórek macierzystych.

 • Arsen trioxidetherapy.

Sprawdź, amerykańskich badań klinicznych z PDQ NCI rejestru badań klinicznych nowotworu, które są teraz przyjmującej pacjentów z nawracającym dorosłych ostra białaczka szpikowa. Bardziej szczegółowe wyniki, uściślić wyszukiwanie za pomocą innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacji procesu, rodzaj leczenia, lub nazwy leku. Ogólne informacje o badaniach klinicznych, jest dostępne na stronie internetowej NCI.

Aby dowiedzieć się więcej o dorosłych ostrej białaczki szpikowej raka

Aby uzyskać więcej informacji z Narodowego Instytutu Raka na temat dorosłych ostra białaczka szpikowa, zobacz:

 • Strona główna białaczka

 • Co musisz wiedzieć o ™ białaczki

 • Przeszczepy komórek macierzystych krwi: Zrozumienie raka Series

 • Palenie i rak Strona główna (Zawiera pomoc w rzuceniu palenia)

 • Transplantacji Szpiku i macierzystych krwi obwodowej Transplantacji Komórkowych: Pytania i odpowiedzi

 • Postępy w terapii celowanych

Ogólne informacje na temat raka i innych środków z Narodowego Instytutu Raka, zobacz:

 • Co musisz wiedzieć o raku ™ - przegląd

 • Zrozumienie Series Rak: Rak

 • Postoju: Pytania i odpowiedzi

 • Chemioterapia i Ty: Wsparcie dla chorych na raka

 • Radioterapia i Ty: Wsparcie dla chorych na raka

 • Radzenia sobie z rakiem: wsparcie i Opieki Paliatywnej

 • Biblioteka raka

 • Informacje dla ocalałych / opiekunów / rzeczników

Więcej informacji z NCI

Zadzwoń 1-800-4-raka

Aby uzyskać więcej informacji, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą dzwonić Narodowego Instytutu Raka (NCI) Obsługa Informacje Rak pod bezpłatny numer 1-800-4-raka (1-800-422-6237), od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 04:30 pm przeszkoleni Rak Informacje Specjalista jest dostępny, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

Chat on-line

Serwis internetowy czat LiveHelp NCI w ® zapewnia użytkownikom Internetu możliwość czatu online z informacji specjalistycznych. Usługa dostępna w godzinach od 9:00 do 23:00 czasu wschodniego, od poniedziałku to piątku. Specjaliści informacje mogą pomóc użytkownikom Internetu znalezienie informacji na stronach internetowych KIK i odpowiedzieć na pytania dotyczące raka.

Napisz do nas

Aby uzyskać więcej informacji z NCI, proszę pisać na adres:

 • Biuro NCI publiczny Zapytania

 • Apartament 3036A

 • 6116 wykonawczy Boulevard, MSC8322

 • Bethesda, MD 20892-8322

Szukaj w witrynie internetowej NCI

Strona internetowa NCI zapewnia dostęp online do informacji na temat raka, badań klinicznych i innych stron internetowych i organizacji, które oferują wsparcie i zasoby dla chorych na raka i ich rodzin. Do szybkiego wyszukiwania, skorzystaj z pola wyszukiwania w prawym górnym rogu każdej strony internetowej. Wyniki dla szerokiego zakresu warunków wyszukiwania będą zawierać listę "Najlepsze zakłady", edytorsko wybranych stron internetowych, które są najbardziej związane z szukanej frazy weszła.

Istnieje również wiele innych miejsc, aby uzyskać informacje na temat materiałów i zabiegów i usługi raka. Szpitale w Twojej okolicy może mieć informacje na temat lokalnych i regionalnych agencji, które mają informacje na temat finansów, dotarcie do i od zabiegu, otrzymujących opiekę w domu, a zajmujących się problemami związanymi z leczeniem nowotworu.

Znajdź publikacje

NCI broszury i inne materiały dla pacjentów, pracowników służby zdrowia, jak i społeczeństwa. Publikacje te omówić rodzaje raka, metod leczenia raka, radzenia sobie z rakiem i badania kliniczne. Niektóre publikacje dostarczają informacji na temat testów na raka, powoduje raka i profilaktyki nowotworów, statystyk i badań naukowych NCI. Materiały NCI na te i inne tematy można zamówić online lub wydrukować bezpośrednio z NCI Publikacji Locator. Materiały te można również zamówić telefonicznie z Cancer Information Service pod bezpłatny numer 1-800-4-raka (1-800-422-6237).

Zmiany w niniejszym streszczeniu (09/10/2009)

Te informacje podsumowania PDQcancer są regularnie przeglądane i aktualizowane w nowe informacje. Ta sekcja opisuje najnowsze zmiany wprowadzone do niniejszego streszczenia na dzień powyżej.

Dokonano zmiany redakcyjne w tym podsumowaniu.

O PDQ

PDQ jest kompleksowa baza danych raka dostępne na stronie internetowej NCI.

PDQ jest rak wyczerpujących informacji bazy danych National Cancer Institute (NCI). Większość informacji zawartych w PDQ jest dostępna online na stronie internetowej NCI. PDQ jest jako usługa z NCI. NCI jest częścią National Institutes of Health, punktem centralnym rządu federalnego dla badań biomedycznych.

PDQ zawiera podsumowanie informacji na temat raka.

Baza danych PDQ zawiera streszczenia najnowszych opublikowanych informacji na temat profilaktyki raka, genetyki, wykrywania, leczenia, opieki i wspomagające medycynę komplementarną i alternatywną. Większość podsumowania są dostępne w dwóch wersjach. Wersje służby zdrowia dostarczają szczegółowych informacji w języku technicznym. Wersje pacjenta są napisane w łatwy do zrozumienia, nietechnicznych języku. Obie wersje zapewniają aktualne i dokładne informacje na raka.

Informacje te PDQ raka podsumowania są opracowywane przez ekspertów na raka i są regularnie.

Działy redakcyjne złożone z ekspertów w dziedzinie onkologii i pokrewnych specjalności są odpowiedzialne za pisanie i utrzymanie podsumowania informacji na temat raka. Streszczenia są regularnie przeglądane i zmiany są wprowadzane jako nowe informacje. Data na każdym podsumowaniu ("Data ostatniej modyfikacji") wskazuje czas ostatniej zmiany.

PDQ zawiera również informacje na temat badań klinicznych.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzi na pytanie naukowe, na przykład, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Badania oparte są na ostatnich badaniach i dotychczasowych wniosków w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na niektóre pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc pacjentom chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, informacje są gromadzone na temat wpływu nowego leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazuje, że nowy sposób leczenia jest lepsza niż obecnie używane, nowe leczenie może być "standard". Pacjenci mogą myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Ogłoszenia z badań klinicznych są w PDQ i są dostępne na stronie internetowej NCI. Opisy badań są dostępne w wersjach profesjonalnych i pacjenta zdrowia. Wiele raka lekarze, którzy biorą udział w badaniach klinicznych są również wymienione w PDQ. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń do serwisu informacyjnego Rak 1-800-4-raka (1-800-422-6237).