Cambler

Dodać lekarzowi Twój partner w zdrowie

Nieważne, czy jesteś chory na grypę lub tam dla fizycznego, są szanse, że wolisz być zakupy lub oglądanie piłki nożnej, niż wizyty u lekarza.

To nie piknik jest pacjent. Ale tak długo, jak trzeba być jednym, że opłaca się robić wiele rzeczy. To znaczy, biorąc aktywny udział w swoje zdrowie i pracę w partnerstwie z lekarzem. Gdy to zrobisz, otrzymasz większą starannością, jesteś bardziej skłonni do realizowania leczenia i pomóc obniżyć ryzyko błędów medycznych.

"Badania wykazały, że u pacjentów, którzy odgrywają aktywną rolę w ich opiece zdrowotnej są bardziej prawdopodobne, że lepsze wyniki w zakresie zdrowia", mówi Judith Greenfield, Ph.D., RN, założyciel i prezes Healthcare Project Komunikacji w Stone Ridge, NY

Pacjentów jako konsumentów

Wiele trendów pomagają włączyć pacjentów do konsumentów: bogactwo w sieci informacji, ogłoszeń lek firmy i planów ubezpieczeniowych, które zadają pracownikom płacić więcej ich rachunki medyczne. W efekcie, pacjenci, którzy chcą mogą być zaangażowane w ich obsługi. Chociaż niektórzy lekarze oprzeć, wiele więcej zapraszamy rzeczywistego partnerstwa z pacjentów.

"Aktywna rola prewencyjna jest jeden, więc zwrócić uwagę na swoje zdrowie", mówi Karolina Północna internista Michael Richardson, MD, autor Podstawy zdrowia: Przychodnia Prostoduszny Porady na temat Twoje Body Works i co zrobić, gdy tak nie jest.

Znać historię zdrowia i zagrożeń, i zapisać je do lekarza. "Jeśli masz konkretne problemy medyczne, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi, monitorowania odczytów, objawy i leki ", mówi New York pulmonologist Francis Adams, MD, autor Healing Through Empathy.

"Wszelkich starań, aby dowiedzieć się o danej zdrowia troski od swojego lekarza o to," Dr Greenfield dodaje. Możesz znaleźć dodatkowe źródła z wiarygodnych stron internetowych internetowych, książek i artykułów z czasopism.

Poznaj fakty

Nauki o swojej chorobie pozwala lepiej rozważyć korzyści i wady planu leczenia. Można równowagi zalecenia od lekarza z własnych potrzeb i oczekiwań. Utrzymując otwarty dialog między tobą i lekarzem pozwala podejmować decyzje razem, mówi Margaret Fitzpatrick, RN, współautor Co Zadaj Doc: Na pytania zadać, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Budowanie partnerstwa z lekarzem nie zawsze jest łatwe. Podczas swoich wizyt może czuć się chory, zaniepokojony, wrażliwe, presji lub zastraszani. Możesz być przytłoczony nadmiarem informacji. Jeśli czujesz się przytłoczony, zabierając ze sobą członka rodziny lub zaufanego przyjaciela, który pomoże Ci zadawać pytania i zapisz porady lekarz daje.

Prawo lekarz na Twoje pytania, dać czas na przedyskutowanie problemów i wspieranie środowiska otwartości i wsparcia. Silne porozumienie i wspólne wartości mogą rozpocząć współpracę, ale zachować to będzie trzeba lekarz szanować i ufać sobie nawzajem. Jak w każdym związku, jedna z lekarzem wykonuje również czas - i to wymaga pracy. Gdy pojawiają się rozbieżności lub nieporozumień, trzeba mówić głośno.

Ale warto. "Jesteś tym, który przeżywa swoją chorobę, i kto będzie ponosić konsekwencje," mówi Dr Greenfield. "Współpraca z lekarzem jest naprawdę w najlepszym interesie."

Nie czekaj, aż Twoje spadków zdrowia, i trzeba ten związek, aby rozpocząć budowę z lekarzem. Zrób to teraz, więc można liczyć na to od tego dnia - w chorobie i zdrowiu.