Cambler

Dobry ruch kariery: zarządzanie astmy

Jeśli masz astmę, ważne jest, aby utrzymać objawy pod kontrolą, zarówno w domu jak iw pracy.

"Kontrola astmy jest balansowanie między ryzyka i korzyści, czyli to, co jest ryzykiem do mojego utrzymania i ochrony zdrowia, jeśli nie biorę moje astmy leki vs korzyści zyskam, jeśli brać je, jak jest", mówi Christopher C. Randolph, MD, specjalista astma w New Haven, w stanie Connecticut, a rzecznik Europejskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii, (AAAAI).

Według AAAAI:

  • Dorosłych z astmą w łącznej przegapić około 24,5 mln dni roboczych rocznie.

  • Bezpośrednie koszty opieki zdrowotnej dla astmy w Europie ogółem ponad 10 0,5 mld€ rocznie.

  • Spadek wydajności dodaje dodatkowe 5 0,6 mld€, w sumie 15€ 0,1 mld rocznie.

Aby utrzymać astmy pod kontrolą:

  • Monitorowanie przepływu szczytowego często. Odczyty przepływów szczytowa może dać ci heads-up o zbliżającym astmy ataku, dzięki czemu można odpowiedzieć. Twój plan leczenia astmy powinny zawierać szczegółowe instrukcje dotyczące przepływów szczyt odczyty-jak często należy je wziąć i kroki należy podjąć, jeśli są one niskie.

  • Zwrócić się do lekarza, jeśli przyjmuje się minimalną ilość leku potrzebną do kontrolowania objawów. "Im więcej leków leku, tym większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, które mogą zaburzać zdolność do działania w swoim najwyższym poziomie," Dr zawodowo. Randolph mówi.

  • Trzymać się harmonogramu leków. "Najlepszym sposobem na to jest, aby to zwyczaj brać leki," Dr Randolph mówi. "Ja nazywam to" podejście do zębów, "co oznacza, każdego ranka, gdy myjesz zęby, wziąć leki na astmę i przetestować funkcję płuc. Łącząc swoje leczenie astmy, aby coś zrobić każdego dnia, masz większe szanse, aby go kontrolować. "

  • Poznaj swoje wyzwalacze. Wspólne wyzwalaczy w miejscu pracy obejmują kurz, chemikalia, opary, perfumy i dym. "Jeśli astma jest wywoływany przez alergeny, ważne jest, aby uniknąć narażenia na nich," Dr Randolph mówi. Inne wyzwalacze, które mogą mieć wpływ na ciebie w pracy m.in. zmieniające się chorób pogodowe i zwiększone narażenie na infekcje wirusowe, takie jak przeziębienia i grypy.

  • Zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z podróży. Zmiany ciśnienia kabinie samolotu może wywołać astmę, jak znaleźć CAN opary pędne w samolotach i na lotniskach. "Jeśli jesteś na drodze, upewnij się, że astma jest pod kontrolą przed wyjściem z domu, i utrzymać ją kontrolowane podczas podróży," Dr Randolph mówi. Dodatkowo, zachować swoje leki na astmę, zwłaszcza inhalator ratunkowego, w Carry-na worek. Również powinny mieć list od lekarza, które stwierdza swoją potrzebę, aby nosić je ze sobą.

"Ci są lepiej poinformowani o swoich wyzwalacze astmy i zarządzania, tym mniej objawów astmy będzie kolidować z działalnością w pracy," Dr Randolph mówi. "Kiedy rozważyć ryzyko i korzyści związane, zarządzanie objawów jest oczywiste zwycięzcą."