Cambler

Zadławienia i manewr heimlich

Zadławienia jest spowodowane przez żywność lub innego obcego obiektu coraz złożonego w gardła lub dróg oddechowych. Zadławienie zapobiega tlen dotarcie do płuc i mózgu. Brak tlenu do mózgu przez ponad cztery minut może prowadzić powodować uszkodzenia mózgu lub śmierci. Ważne jest, aby wszystkie osoby, aby rozpoznać i wiedzieć, jak radzić sobie dusi zarówno w domu, jak iw restauracjach i innych miejscach publicznych. Heimlich manewr, procedury awaryjne stosowane w leczeniu ofiar zadławienia, jest odpowiedzialny za każdy rok oszczędność tysięcy istnień.

Jak można zadławienie zapobiec?

U dorosłych, zadławienia często można zapobiec, jeśli zostaną podjęte następujące środki ostrożności:

  • Wytnij jedzenie na małe kawałki.

  • Żuć jedzenie powoli i dokładnie, zwłaszcza jeśli nosi protezy.

  • Unikaj śmiejąc się i rozmawiając podczas żucia i połykania.

  • Należy unikać nadmiernego spożycia alkoholu przed iw trakcie posiłków.

U niemowląt i dzieci, zadławienie często można zapobiec, jeśli zostaną podjęte następujące środki ostrożności:

  • Zachować kulki, koraliki, pinezkami lateksowe balony, monet i innych małych zabawek i przedmiotów poza zasięgiem, szczególnie u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

  • Uniemożliwić dzieciom chodzenie, bieganie, czy gra, kiedy mają jedzenie i zabawki w ustach.

  • Młodzież w wieku do lat 4 nie powinny być karmione żywności, które mogą łatwo utknąć w gardle, takie jak hot-dogi, orzechy, kawałki mięsa lub sera, winogrona, twarde lub lepkie cukierki, popcorn, kawałki masła orzechowego lub surowej marchwi.

  • Nadzorowania mealtimes z małymi dziećmi.

  • Zapobiec starsze rodzeństwo z podaniem niebezpieczną żywność lub zabawkę dziecka.

Jaka jest zalecana technika pierwszej pomocy dla zadławienia?

Heimlich manewr, seria pod-membrany pchnięć brzucha, jest zalecany dla osób, które dławi na kawałku jedzenia lub obcy przedmiot. Heimlich manewr jest tylko metoda usuwania zablokowanych dróg oddechowych obecnie zalecane dla dorosłych przez Europejskie Stowarzyszenie Serca i Europejskiego Czerwonego Krzyża.

Co to jest manewr heimlich?

Heimlich manewr unosi przeponę i zmusza wystarczająco dużo powietrza z płuc do tworzenia sztucznej kaszel. Kaszlu jest przeznaczone do przemieszczania powietrza przez tchawicę, popychając i wydalanie przeszkodę z gardła i jamy ustnej.

Chociaż manewr Heimlicha jest prosty i skuteczny, to może być bolesne, a nawet spowodować szkody dla ofiary. Powinien być stosowany tylko w rzeczywistych sytuacjach kryzysowych, gdy jest prawie pewne, że osoba jest rzeczywiście dusi.

Uwaga: W niemowląt i małych dzieci, różne techniki manewru Heimlicha jest zalecane. Omów odpowiedniej techniki zadławienia pierwszej pomocy dla swojego dziecka z jego / jej lekarza.

Jak mogę nauczyć się odpowiedniej techniki do podawania manewr Heimlicha?

Heimlich manewr jest prosty do nauczenia się i jest często nauczane na lekcjach pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR). Skontaktować się z lokalnym oddziałem Europejskiego Czerwonego Krzyża lub Europejskiego Stowarzyszenia Serca lub szpitalnego lub skontaktować się z lokalnym centrum opieki zdrowotnej na planie zajęć i więcej informacji.