Cambler

Dlaczego lekarz pyta o próbki moczu

To na pewno powiedzieć, że nikt tak naprawdę nie lubi dając próbkę moczu. Ale faktem jest, że kilka testów można dopasować do rutynowej analizy moczu mówi lekarzowi o tym, co dzieje się w twoim ciele.

Pęcherz może pomieścić prawie 2 filiżanek moczu przez dwa do pięciu komfortowo godzin i wydala ok. 2 litry produktów odpadowych i dodatkowych dziennie wody. I tak jak używasz bagnet, by sprawdzić w samochodzie olej silnikowy, lekarze opierają się na specjalnie traktowane "miarce", plastikowy, który ma segmenty osadzone w różnych wskaźników chemicznych na nim, do badania moczu. Niezwykłe ilości niektórych substancji w moczu może wskazywać na choroby, od zakażenia dróg moczowych drobnych do cukrzycy i innych poważniejszych chorób.

Jedna część bagnetu, na przykład, mierzy gęstości (miara ilości substancji rozpuszczonych w moczu). Wyższy ciężar właściwy, bardziej stężony moczu. Przy użyciu skali numerycznej, bagnet pokazuje, czy pijesz wystarczająco dużo płynów i jak dobrze nerki filtrowanie odpadów z organizmu. Bardzo skoncentrowany moczu sugeruje, że nie są prawdopodobnie picia wystarczającej ilości płynów, co utrudnia organizm do spłukiwania odpadów. Mocz jest zwykle ciemniejsze - bardziej skoncentrowany - rano, ponieważ organizm został przechowywania odpadów całą noc.

Bagnet rejestruje obecność różnych substancji chemicznych, które nerki filtrują, na przykład glukozy (cukru) lub minerałów. Zdrowych ludzi na ogół nie wydalają cukier w moczu. Jej obecność może oznaczać, że masz cukrzycę lub inną chorobę, która chroni organizm przed skutecznie konwersji cukru we krwi w energię.

Badanie moczu może wskazywać zakażenia przez azotyny i leukocyty pomiaru. Bakterie produkują enzym, który przekształca azotany, które są zwykle obecne w moczu do azotynów. Leukocyty to białe krwinki, które zwalczają infekcję. Obecność którejkolwiek wskazuje, że korpus może być zwalczaniu infekcji w pęcherzu lub gdzieś indziej wzdłuż dróg oddechowych. Mogą również wskazać co jeszcze bardziej poważnych, takich jak nowotwór, jednak potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia tych wyników.

Bagnet wskaźniki poziomu białka i pH. Mocz nie powinny zawierać niewiele, jeśli w ogóle, białka, chociaż niektóre całkowicie normalnych ludzi nie wydzielają małe ilości. Mocz pH lub kwasowości, zwykle waha się pomiędzy 4,5 a 8, w większości ludzi w moczu spada od 5,5 do 6,5. Znacząco wysoki poziom białka lub pH mogą sugerować nerkę lub inne zaburzenia czynności nerek.

Ketony mogą być wykrywane przez wskaźniki poziomu. Są to substancje wytwarzane, gdy tłuszcz jest stosowany przez jednostkę energii. Są usuwane z organizmu w moczu. Duże ilości ciał ketonowych w moczu wskazują, diety o niskiej zawartości węglowodanów, głodu, lub, u osoby z cukrzycą, niebezpiecznej choroby zwanej kwasicy ketonowej.