Cambler

Dlaczego lekarz pobiera próbkę krwi

Prawdopodobnie nie cieszyć dając próbkę krwi, ale to ważna część egzaminu fizycznego. Z małej próbki krwi, Twój lekarz może zamówić wyniki badań.

Oto cztery wspólne badania, według Europejskiego Towarzystwa Chemii Klinicznej: poziom lipidów we krwi, liczba czerwonych krwinek, poziom cukru we krwi i funkcji tarczycy.

Krwi poziom lipidów: Poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL (lipoprotein o niskiej gęstości cholesterolu ), HDL (lipoproteiny o wysokiej gęstości cholesterolu) we krwi może wskazywać szanse kiedyś rozwój chorób serca. Cholesterol miękki tłuszcz, jak substancja zawarta w ścianach komórkowych wszystkich zwierząt, mogą wystawać na ściankach naczyń i płytek postaci. Płytki te mogą utrudnić, a nawet zablokować przepływ krwi do serca. Wysoki poziom cholesterolu całkowitego i / lub wysoki poziom LDL oznacza, że prawdopodobnie trzeba wykonywać więcej i cofać się na żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu w diecie.

Czerwony Ilość krwi: czerwone komórki krwi przenosić tlen, że tkanki ciała potrzebne do prawidłowego działania. Mała liczba, zwana niedokrwistość, może liczyć na zmęczenie, nawet senność. Kobiety są bardziej narażone na anemię. Poród może przynieść na anemię, ponieważ proces narodzin może wyczerpać zapas w organizmie żelaza, które jest niezbędne do czerwonych krwinek. Miesiączka może również zmniejszyć kobiety czerwonych krwinek.

Cukru we krwi: Wysoki poziom cukru we krwi może wskazywać, że trzeba dalszych badań w poszukiwaniu typu 2 cukrzycy, choroby z czasem subtelnych objawów. Cukrzyca nieleczona może prowadzić do ślepoty i innych powikłań. Objawy typu 2 cukrzycy obejmują nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu i bardziej zmęczenie. Jeżeli wykryty wcześnie, cukrzyca może być traktowane w celu zmniejszenia jego wpływu na zdrowie.

Tarczycy: Gruczoł ten u podstawy szyi, wytwarza hormon, który kontroluje metabolizm. Zbyt mało hormonu, czujesz się zmęczony i przyrost masy ciała łatwo. Zbyt dużo hormonu, czujesz zdenerwowanie, twoje serce może szybko pokonać i schudnąć.

Z tych czterech testów, Twój lekarz potrzebuje tylko około dwóch małych fiolek z krwią. Lekarz specjalista nazywa phlebotomist pobiera próbkę krwi z igłą włożoną w żyły łokciowej. Zabieg trwa tylko kilka minut.