Cambler

Dlaczego astma powoduje kaszlu

Kiedy jest kaszel więcej niż tylko irytujące łaskotanie w gardle? Jeśli masz kaszel, który nie odejdzie, może masz astmę. Przewlekły kaszel jest jednym z objawów astmy. Dla niektórych osób, kaszel może być ich tylko astma objawem. Leki na astmę może złagodzić swój dokuczliwy kaszel i będziesz czuć się dobrze.

Co to jest astma?

Astma jest przewlekłą, lub w toku, choroby płuc oznaczone zapalenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Kiedy masz atak astmy, twoje drogi oddechowe radykalnych do niektórych wyzwalaczy, takich jak ćwiczenia, zimno, kurz lub pyłki. Reakcja ta powoduje stan zapalny, podrażnienie, obrzęk i zaostrzenie drogach oddechowych, co oddychanie.

Dlaczego astma powodować kaszel?

Gdy jest stan zapalny dróg oddechowych, to sprawia, że ​​trudno na przepływ powietrza do płuc. To może powodować kaszel i inne objawy astmy. Astma objawy to ucisk w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu i świszczący oddech-wysoki rozbił gwizd dokonać podczas oddychania. Otaczające mięśnie płuc reagują dokręcając, dodatkowo przepływ powietrza. Twoje śluzu wzrosty produkcji i sprawia, że ​​kłopoty z oddychaniem i kaszel jeszcze gorzej.

Co to jest astma kaszel-wariant?

Czasami jedynym objawem astmy jest kaszel, który nie odejdzie. Jeśli kaszel trwa sześć tygodni lub dłużej może masz kaszel-wariant astmy. Z wariantem astmy, kaszel, to na ogół nie mają inne typowe objawy astmy, takich jak duszność i świszczący oddech.

Kaszel wariant astmy może:

  • Zwiększyć w nocy i będziesz spać

  • Pogorszyć, gdy ćwiczysz

  • Pogorszyć, gdy masz zimno

  • Pogorszyć, gdy są wystawione na działanie kurzu, zimne powietrze, zanieczyszczenia powietrza lub innych wyzwalaczy astmy

Wiele osób z wariantem astmy kaszel-nie wie, że ma astmę, ponieważ kaszel jest jedynym objawem. Jeśli masz kaszel, który nie odejdzie, powinien skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego rozpoznania.

Jak należy astma kaszel leczyć?

Jeśli lekarz diagnozuje Ci kaszlowa astmy, leczenie jest zasadniczo taki sam jak dla innych typów leczeniu astmy. Kaszel powinien lepiej stopniowo z wykorzystaniem tych wspólnych leków na astmę:

  • Szybka ulga leki szybko łagodzi kaszel i inne objawy astmy, takich jak świszczący oddech i duszność. Ci na ogół przyjmują leki szybkiej ulgi przez oddychanie je do płuc z inhalatora. Powszechnie przepisywane leki szybkiej ulgi jest albuterol (ProAir, Proventil, Ventolin), lek rozszerzający oskrzela, który łagodzi kaszel przez relaks i otwarcie się zwężone drogi oddechowe.

  • Kortykosteroidów wziewnych (steroidy) pomóc złagodzić kaszel poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w drogach oddechowych.

Będzie over-the-counter kaszel pomocy?

Over-the-counter (OTC) syropy na kaszel i leki nie pomogą kaszel spowodowane przez astmę. W rzeczywistości mogą one uczynić objawy astmy gorzej. Najlepszym sposobem leczenia kaszel jest, aby przestrzegać planu leczenia astmy i skontaktować się z lekarzem przed próbą żadnych leków OTC. Przy odpowiednim leczeniu, astma może być kontrolowana i kaszel z ulgą.