Cambler

Jak cukrzyca jest różne dla kobiet

Cukrzyca jest chorobą, która dotyczy milionów europejskich kobiet i mężczyzn. Statystyki pokazują, że blisko 11 procent wszystkich kobiet w wieku 20 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych choruje na cukrzycę, tylko nieco mniej niż mężczyźni. Chociaż nie jest to przede wszystkim choroba dla kobiet, cukrzyca wpływa na kobiety inaczej niż mężczyźni.

Dobrą wiadomością jest to, że nie wie, jak to może mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie może pomóc lepiej zarządzać lub nawet zapobiec ewentualnym powikłaniom. Poniżej kilka rzeczy, kobiety z cukrzycą powinien wiedzieć.

Choroba serca

Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów kobiet z cukrzycą. Kobiety ryzyko dla choroby serca skacze znacznie, jeśli ona ma cukrzycę: to około sześć razy wyższy niż w przypadku kobiet, które nie są dla diabetyków. Wśród chorych na cukrzycę, kobiety częściej niż mężczyźni rozwijać choroby serca, a kobiety mają zwykle gorsze wyniki.

Należy mieć na uwadze, że pomimo tych negatywnych statystyk, nie będzie konieczności rozwoju powikłań choroby serca lub serca. Chociaż nie można zmienić niektóre czynniki ryzyka, takie jak mające cukrzycę lub w rodzinie choroby serca, nie wiele można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko. Na przykład:

 • Nie palę.

 • Utrzymać ciśnienie krwi i cholesterolu poziom pod kontrolą.

 • Utrzymać zdrową wagę.

 • Regularnie ćwiczyć.

 • Kontroli cukrzycy.

 • Upewnij się, że wiesz, że objawy zawału serca, dzięki czemu można uzyskać pomoc w nagłych wypadkach, jeśli jeden występuje. Niektóre objawy, takie jak nudności i zawroty głowy, są częstsze u kobiet.

Depresja

Będąc cukrzyca kobieta i mające obie narazić Cię na większe ryzyko depresji. Wszystkie osoby z cukrzycą są bardziej prawdopodobne niż inne do czynienia z depresją. Kobiety również doświadczają depresji o dwa razy częściej niż mężczyźni ze względu na zmiany hormonów żeńskich i dodanych wymagań i obowiązków pracy i życia rodzinnego.

Identyfikacji i leczenia depresji jest bardzo ważne. Depresja może znacznie przeszkadzać zdrowia kobiety, szczęścia i jakości życia. Może również wpływać na śpiących i nawyków żywieniowych, udział w działalności przyjemne, i zdolność do samodzielnego zarządzania cukrzycą. Jeśli uważasz, że możesz być w depresji lub zostały czuje się w dół na dwa lub więcej tygodni, porozmawiaj z lekarzem. Leki, doradztwo, lub inne opcje leczenia może pomóc.

Zaburzenia jedzenia

Niektóre badania sugerują, że u kobiet z cukrzycą są bardziej narażone na zaburzenia odżywiania, takie jak jedzenie popijawy lub bulimia. Zaburzenia odżywiania są poważne, szczególnie wśród kobiet chorych na cukrzycę, ponieważ zdrowe odżywianie jest niezbędne do utrzymania cukrzycy pod kontrolą. Zaburzenia odżywiania mogą być zagrażające życiu i zawsze powinny być traktowane poważnie.

Wiele kobiet żyje z zaburzeniami odżywiania w ciszy, ponieważ są zbyt zakłopotany, aby omówić ten problem. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli podejrzewasz, że ty lub ukochanej osoby ma problem.

Hormonów i problemy seksualne

Wiele kobiet z cukrzycą zarówno doświadczenie hormonalnych i problemów seksualnych. Problemy seksualne może zawierać zmniejszone zainteresowanie seksem powodu depresji lub zmęczenie oraz bolesnego płciowego z powodu suchości pochwy. Zmiana hormony mogą również zakłócać leczenia cukrzycy. Na przykład, niektóre kobiety mają trudności, aby utrzymać poziom glukozy we krwi na normalnym poziomie około ich okresy. Menopauza może również prowadzić do większych wahań poziomu cukru we krwi.

Jeśli masz problemy seksualne lub hormonalne, nie bój się szukać pomocy. Lekarz będzie działać w leczeniu przyczyny problemu-od redukcji wahań cukru we krwi poprzez zmianę leków do rozwiązania kliniczne depresji, które mogą mieć wpływ na popęd seksualny.

Znajdowanie pomocy

Kobiety są ekspertami w zarządzaniu rodzinach, domach i środowiskach pracy. Kobiety mają również uprawnienia do kierowania ich na cukrzycę. Kluczem do sukcesu jest być zaangażowane w swoje zdrowie, partner z lekarzem i zasięgnąć opieki potrzebujesz. Z prawem działań zapobiegawczych i zarządzania, można uniknąć lub zmniejszyć wiele z tych problemów.

Główne dania na wynos

 • Cukrzyca nie zawsze wpływa na mężczyzn i kobiet, w ten sam sposób. Wiedząc, jak to może wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie może pomóc lepiej zarządzać lub zapobiegania powikłaniom.

 • Wśród chorych na cukrzycę, kobiety są bardziej niż mężczyźni narażone na rozwój choroby serca, a kobiety mają zwykle gorsze wyniki.

 • Będąc cukrzyca kobieta i mające obie narazić Cię na większe ryzyko depresji.

 • Niektóre badania sugerują, że u kobiet z cukrzycą są bardziej narażone na rozwój zaburzeń odżywiania.

 • Wiele kobiet z cukrzycą zarówno doświadczenie hormonalnych i problemów seksualnych.