Cambler

Dla członków rodziny radzenia sobie z rakiem prostaty

Co można zrobić, aby pomóc człowiekowi w życiu z rakiem prostaty?

Oto kilka sugestii na pomoc mężczyzn w swoim życiu, którzy mają lub mogą mieć raka prostaty, może w pewnym momencie:

  • Zachowaj linie otwartej komunikacji. Łatwo jest ktoś z rozpoznaniem raka gruczołu krokowego, by stać się w depresji, lub być w stanie zaprzeczenia. To jest normalne, aby być smutny, zły, lub zaprzeczenia diagnozy. Otwarta komunikacja jest krytyczny podczas stresującej chwili. Wzmocnić swój związek, mówiąc o tym, jak się czujesz.

  • Mój mąż / ojciec / syn nie pójdzie do lekarza, bo on jest zakłopotany, o rodzajach badania konieczne do sprawdzenia prostatę. Większość mężczyzn są zawstydzeni na myśl o cyfrowym odbytnicy egzamin. Ponieważ prostaty organ wewnętrzny, to nie może być rozpatrywane bezpośrednio. Problemy z prostatą mogą wpływać na ludzi w każdym wieku, a badanie jest proste i szybkie. Ważne jest to, że ludzie mówią o swoich lekarzy, aby dowiedzieć się o możliwych korzyści i ryzyka raka prostaty przesiewowych. Jeśli twój ukochany wybiera się kontroli, oferują iść z nim do mianowania lub doprowadzić go do gabinetu lekarskiego.

  • Jeśli coś jest nie tak, rak prostaty nie jest jedyną możliwością. Faktycznie, istnieją inne rodzaje problemów innych niż rak prostaty, które mogą naśladować objawy raka prostaty. Jak rak prostaty, problemy te są łatwo uleczalne.

  • Kształcić się. Zrozumienie diagnozy pomoże wspierać i zrozumieć, co twój ukochany przechodzi.

  • Utrzymać dobre dokumentacji medycznej. Trzymaj notebook wszystkich spotkań, badań i wizyt u dostawców opieki zdrowotnej, i uzyskać kopie wyników badań dla rekordów.

  • Zadawać pytania. Głupie pytanie jest tylko jedna, nie zapytał. Rób notatki i umieścić je w swoim notesie z dokumentacji medycznej. Towarzyszyć swojego partnera tak, że można zarówno usłyszeć, co się mówi. I, przede wszystkim, zadawać pytania.

  • Uczestniczyć w grupie wsparcia razem. Spotkanie innych, którzy już przeszli przez to, co przeżywają jest jednym z najlepszych sposobów, aby złagodzić uczucie bezradności i izolacji.

  • Poszukiwania nowych informacji. Diagnoza raka prostaty i sposoby leczenia są nieustannie zmieniających się, jak nowe osiągnięcia i odkrycia są dokonywane. Nadal poszukiwać nowych informacji i być na bieżąco z najnowszych ustaleń i badań, które mogą być korzystne.