Cambler

Depresja

Co to jest depresja?

Depresja, znany również jako depresją jest poważne zaburzenia psychiczne, które obejmuje substancje chemiczne w mózgu. Depresja to coś więcej niż uczucie smutku lub posiadające bluesa za kilka dni. Kliniczna depresja jest zaburzeniem nastroju powszechnie udziałem uczucia smutku, straty, gniewu, frustracji i rozpaczy, które przeszkadzają w codziennym życiu przez dłuższy czas.

Depresja jest powszechną chorobą, która może mieć negatywny wpływ na zdolność osoby do pracy i szkoły, opieki nad rodziną i zadbać o podstawowe potrzeby. Ponad 20 milionów ludzi w Europie, mają depresję, zgodnie z National Institutes of Health (źródło: NIH ).

Depresja jest często traktowane jako doświadcza uczucia smutku, "mający bluesa", lub jest zniechęcony. Jednak normalne uczucia smutku, takie jak smutek z powodu śmierci w rodzinie, choć bolesne, zwykle ustępują z czasem. Dla osób z depresją, uczucie smutku marudzić i zintensyfikować do tego stopnia, że ​​negatywny wpływ na zdolność danej osoby do normalnego funkcjonowania. To z kolei może zintensyfikować depresji.

Istnieje wiele rodzajów depresji obejmujące:

  • Depresja jest najbardziej intensywny i poważny rodzaj depresji.

  • Dystymia jest mniej dotkliwe rodzaj depresji, że nie jest tak, jak wyłączenie dużej depresji, ale jest trwałe i negatywnie wpływa na poczucie dobrego samopoczucia i zdolności do efektywnego funkcjonowania w codziennych czynności życiowych.

  • Zaburzenie dwubiegunowe jest znany także jako zaburzenie maniakalno-depresyjne. zaburzenie bipolarne charakteryzuje się zmianami nastroju rowerowych, od depresji do manii, która jest bardzo energiczne i "Góra".

  • Depresja poporodowa to rodzaj depresji, które często występuje u kobiet po porodzie.

Ważne jest, aby zrozumieć, że depresja nie jest oznaką słabości. Ludzie, którzy cierpią na depresję po prostu nie może zgłosić się czuć lepiej i znowu szczęśliwi. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją skuteczne metody leczenia depresji. Jeśli czujesz się przygnębiony przez dwa lub więcej tygodni, należy skontaktować się z lekarzem w celu omówienia wiele możliwości leczenia depresji, jak również czynności samoopieki, które mogą pomóc w leczeniu.

Poważnym powikłaniem depresji jest myśli samobójcze lub działań. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub kogoś, jesteś z lub znasz, są posiadający lub wyrażające uczucia chcąc zranić lub zabić siebie lub innej osoby.

OBJAWY

Jakie są objawy depresji?

Nasilenie i rodzaj objawów depresji różnią się od osoby do osoby. Depresja to coś więcej niż uczucie smutku lub "mający bluesa." To normalne, doświadczyć uczucia smutku tymczasowe lub "doła" w reakcji na trudne sytuacje w życiu, takich jak utrata pracy lub o śmierci w rodzinie. Normalne uczucia smutku, choć bolesne, na ogół ustępują po krótkim czasie.... Więcej o objawy depresji

PRZYCZYNY

Co powoduje depresję?

Czynniki związane z rozwojem depresji, w ​​tym zaburzeń równowagi chemicznej w mózgu, czynniki sytuacyjne lub środowiskowe, i problemów medycznych, takich jak przewlekły ból.... Czytaj więcej na temat przyczyn depresji

ZABIEGI

Jak leczy się depresję?

Depresja jest uleczalna. Na ogół szybciej, że objawy depresyjne są rozpoznawane i traktowane bardziej skuteczne leczenie będzie. Ogólnym celem leczenia dla osób z depresją jest czuć się lepiej i żyć normalnie, funkcjonalne i produktywne życie. Leczenie może obejmować:... Czytaj więcej o terapii depresji

Więcej artykułów