Cambler

Czy można się wyleczyć z raka prostaty?

To jest normalne, aby martwić się o to, co będzie oznaczać, raka prostaty dla Ciebie i Twojej rodziny. Możesz mieć takie pytania: Jakie są moje szanse na wyleczenie? Jak długo będę żyć? Odpowiedzi na te pytania są nazywane swoje prognozy. Twoja prognoza jest prawdopodobnie wynikiem twojego raka. Lekarz patrzy na niektóre z tych efektów podczas dokonywania rokowanie.

  • Twoja szansa na wyleczenie z raka, nazywa odzyskiwanie

  • Twoja szansa posiadania rak wróci, zwane wznowy

  • Twoja szansa na raka umierają z

Aby dokonać prognozy, lekarz będzie korzystać z tych faktów.

  • Typowy wynik dla mężczyzn z rakiem prostaty. Średnia z tych wszystkich doświadczeń tworzy statystyki raka prostaty.

  • Doświadczenia lekarza z innymi pacjentami, którzy mają raka prostaty

  • Własne sprawy, w tym rodzaju i stadium raka i twojego ogólnego stanu zdrowia

Zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci zrozumieć, co może oznaczać, statystyki dla Ciebie. Należy pamiętać, że nawet lekarz nie może powiedzieć dokładnie to, co ci się nie stanie. Jednym z powodów jest, ponieważ prognozy mogą się zmieniać w czasie, jeśli rak postępuje lub jeśli leczenie jest skuteczne.

Niektórzy pacjenci są mniej przerażony, gdy dowiedzą się o ich prognozy. Niektórzy wykorzystują te informacje, aby pomóc im w podejmowaniu decyzji dotyczących testów lub metod leczenia. Dla innych, rokowanie jest mylące, straszny i zbyt bezosobowa, aby być użyteczne. To Twój wybór, jak wiele informacji, aby zaakceptować i jak sobie z tym poradzić.

To sprawia, że ​​jakiś sens planować na każdą ewentualność, kiedy w obliczu poważnej choroby. Mimo to, nie pozwalają statystyki dyktować swoją przyszłość. Są pacjenci, którzy przeżył prognozy ich lekarza. Twoja prognoza daje perspektywę, ale to nie jest wyryte w kamieniu. Spróbuj skoncentrować swoje myśli na dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przeżyli raka prostaty. Możesz być jednym z nich.