Cambler

Czy to czas na nowe połączenia?

Miliony z nas boryka się z bólu i utraty ruchu z powodu uszkodzenia stawów spowodowane przez zapalenie stawów., Jeśli inne metody leczenia nie oferują ulgę, można się zastanawiać, o włączenie się w swoich zużytych stawów na nowe.

Chociaż operacja może nie być pierwszą opcją leczenia, jeśli jesteś kandydatem do całkowitej wymiany stawu lub endoprotezoplastyce, wyniki operacji są dobre do doskonałe do ponad 90 procent ludzi, zgodnie z National Institute of stawów i skóry mięśniowo-szkieletowe i choroby (NIAMS). One uzyskać zwolnienie z bólu i może wznowić normalne codzienne czynności.

Wspólne operacji wymiany jest dość powszechne dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. W tym najbardziej rozpowszechnioną formą zapalenia stawów, chrząstki - tkanki, która chroni kości stawów - załamuje się i niszczeniem. Kości ocierają się o siebie, co powoduje ból i utratę ruchu.

Powinieneś mieć operację?

Stawu powinna być ostatnim etapem obróbki. Zabiegi są ogólnie bardziej konserwatywni zalecane przed stawu.

Te inne zabiegi m.in. stosując leki przeciwbólowe, zmniejszenie masy ciała, aby złagodzić nacisk na staw, i zmniejszenie aktywności fizycznej, które powodują ból. Lekarze mogą również sugerować, ćwiczeń, aby utrzymać mięśnie i stawy elastyczne, promowania sprawności i wzmocnić mięśnie, które wspierają uszkodzonych stawów.

Podczas gdy większość ludzi poddawanych operacji wymiany stawów są w wieku 60 i starszych, młodzi ludzie mogą przechodzić wspólną procedurę powołania gdy choroba uzasadnia ją. Jednak młodzi ludzie mogą mieć inne opcje dostępne do nich, takie jak zmiana na mniej wymagających fizycznie pracy, lub mających inny rodzaj postępowania, że ​​odpowiednie ustawienie lub tylko częściowo zastępuje jointa.

Młodszy jesteś, gdy pojawi się nowe połączenie, tym bardziej prawdopodobne, że potrzebujesz operacji naprawczych później. Operacja, aby naprawić lub wymienić sztucznych stawów ma ryzyka infekcji i innych powikłań około cztery razy większe niż początkowa operacja. Ponieważ lekarze kształt i usunąć kości, aby zaakceptować nowe połączenie, powtarzane Operacja pozostawia też mniej kości dołączyć do każdego nowego połączenia.

Gdy potrzebujesz operacji?

Dowody rentgenowskie uszkodzenia stawów jest jednym z kryteriów stosowanych do decydowania, kto powinien mieć tę operację. To nie jest tylko jeden, choć. Objawy - głównie przeciwbólowe - są ważniejsze.

Kandydaci do wspólnych operacji wymiany powinien mieć jedną z następujących czynności: silny ból w czasie aktywności, np. chodzenie lub wstawanie z krzesła, ból, który uniemożliwia im robi działalności lub ból w nocy, że nie pozwala im spać.

Czego można się spodziewać?

Aby przygotować, należy współpracować z lekarzem, aby upewnić się można tolerować znieczulenie. Jeśli masz problemy z zębami, które je skorygować przed operacją, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Bakterie z jamy ustnej może dostać się do krwioobiegu i powodować zakażenia w miejscu zabiegu chirurgicznego. Choroby serca powinny być stabilizowane przed operacją.

Całkowita wymiana stawu obejmuje dwa lub trzy dni hospitalizacji. Otrzymasz znieczulenie na czas trwania zabiegu. Chirurg zmienią końce kości zaakceptować protezy.

Sztuczne stawy są zazwyczaj wykonane z metalu lub twardego tworzywa sztucznego. W zależności od rodzaju stosowanego stawu, cement może być stosowany do mocowania niektóre części. Metalowe elementy mogą być przymocowane przez włożenie pręta do kości lub z cementem. Typowe pacjentów biodrowych i kolanowych może chodzić następnego dnia za pomocą chodzika. Będziesz może być odprowadzane na trzecim lub czwartym dniu, ale trzeba czasu na rehabilitację.

Po pierwsze, być może trzeba urządzeń wspomagających, takich jak kule lub walker po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, na przykład. W ciągu kilku miesięcy, należy wznowić większość normalnych codziennych czynności bez pomocy. Nadal może potrzebować terapii fizycznej.

Po operacji wymiany ramię, można rozpocząć bierne ćwiczenia ramion, w których ktoś porusza staw dla Ciebie, zaraz po zabiegu. Trzy do sześciu tygodni po operacji, będziesz wykonywać ćwiczenia terapeuta daje. W końcu zaczniesz się rozciągać i wzmocnić swoje ramię, dzięki czemu można odzyskać normalne korzystanie ze znacznie mniej bólu niż trzeba było przed zabiegiem.

Odzyskiwanie z operacji wymiany stawów zazwyczaj wiąże ból dla dwóch do trzech miesięcy. Jednak zazwyczaj jest inny rodzaj bólu i odejdzie jak okres rekonwalescencji trwa.

Czy nowy wspólny ostatni?

Eksperci ostrzegają przed nierealistyczne oczekiwania dla nowego połączenia. Nie należy oczekiwać, że tolerować działań, które wymagają skakania lub rodzaj stresu, że będzie trudno na naturalnym stawie. Lekarz doradzi, aby uniknąć pewnych czynności po zabiegu, a nawet mogą zalecić pewne wspólne stanowiska należy unikać, aby zapobiec zwichnięcie stawu. Ograniczenia podane zależy od połączenia, które otrzymuje, jak również indywidualnej sytuacji.

Sztuczny staw w końcu opracować zmiany w zużyciu, nawet podczas normalnego użytkowania i chorób działalności. To może w końcu trzeba wymienić. Sztuczne stawy ogólnie ostatnie 10 do 15 lat, a zatem osoba, która jest młodsza w czasie wspólnej operacji wymiany może w końcu trzeba mieć nowe wspólne wymienić.