Cambler

Najczęściej zadawane pytania o nieczerniakowego

Oto kilka odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące nonmelanoma raka skóry.

P: moja skóra jest ciemna i opalać łatwo. Czy nadal mogę dostać raka skóry?
: Rak skóry jest bardziej powszechne u osób o jasnej skórze, ale może wystąpić u wszystkich ludzi, także tych z ciemnymi odcieniami skóry.

Q: krem numery od 2 do 60 lat. Jaki numer potrzebuję?
A: Większość ludzi, potrzebują ochrony przeciwsłonecznej z SPF (Sun Protection Factor) co najmniej 15 lat. Sprawdzić etykietę butelki, aby zobaczyć, że chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.

Pytanie: Kiedy należy stosować krem do opalania?
: Ochrony przeciwsłonecznej należy stosować codziennie. Promienie ultrafioletowe może uszkodzić skórę, nawet w pochmurne dni lub zimą. Filtry przeciwsłoneczne powinny być stosowane na 30 minut przed wyjściem na zewnątrz i co kilka godzin później. Również ponownie zastosować krem ​​do opalania po kąpieli, pocenie się, lub wycierając się. Gdy na zewnątrz, uzyskać jeszcze większą ochronę nosząc kapelusz z szerokim rondem.

P: Co mogę szukać podczas skóry samokontroli?
: Wszelkie zmiany w skórze może być objawem raka skóry. Regularnie sprawdzać skórę i zapoznać się ze skórą i deseniu moli i piegi. Zwróć szczególną uwagę na mole większych niż gumka od ołówka. Uwaga żadnych pigmentowane obszary, które zmieniły kolor lub rozmiar, a także wszelkie wzrosty, które krwawią, leczą, a następnie odpowietrzyć ponownie. Bardziej konsekwentnie sprawdzić skórę, lepiej dostaniesz dostrzegać żadnych zmian. Jeśli znajdziesz coś niezwykłego, zobaczyć się z lekarzem. Wcześniej rak skóry występuje, tym większa szansa na wyleczenie.

Pytanie: jak to zrobić samobadanie skóry?
: Wykonaj następujące kroki:

  • Spójrz na przedniej i tylnej części ciała w lustrze, a następnie unieś ramiona i spojrzeć na lewej i prawej stronie.

  • Zegnij łokcie i spojrzeć na swoje dłonie, przedramiona oraz spodniej, a twoje ramiona.

  • Zbadaj tył i przód nogi. Zobacz również między pośladki i wokół narządów płciowych. Być może trzeba będzie użyć lusterko, aby to zrobić.

  • Usiąść i dokładnie zbadać swoje stopy, w tym podeszwy i przestrzenie między palcami.

  • Spójrz na twarzy, szyi i głowy. Możesz używać grzebienia lub suszarki, dzięki czemu można zobaczyć, lepiej lub ktoś pomóc spojrzeć na tył głowy i szyi.

Q: Czy lekarz może stwierdzić, czy mam raka skóry patrząc na to?
: Lekarz przeszkolony w wykrywaniu raka skóry można zwykle stwierdzić, czy wzrost jest prawdopodobnie rakowe. Mimo to, biopsja jest jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jeśli zmiana jest rakiem.

Q: Co to ​​jest chirurgia Mohsa?
: Techniki Mohsa jest specjalny rodzaj zabiegu stosowany w leczeniu raka skóry. Dla niej, lekarz używa znieczulenie do znieczulenia okolicę. Następnie on usunięcie nowotworu w jednej warstwie skóry w czasie. Każda warstwa jest sprawdzono pod mikroskopem pod względem komórek nowotworowych, a warstwy są usuwane aż do momentu, rak jest widoczne. Ta operacja jest zwykle wykonywane przez zmiany na twarzy w trudnych obszarach, jeżeli nowotwór jest bardzo duża lub gdy rak powrócił. Technika ta daje największą szybkość utwardzania wszystkich metod. Bo tylko minimalna ilość tkanki jest usuwany, optymalny efekt kosmetyczny można często uzyskać. Mimo, że małe ran może mieć leczyć naturalnie po operacji rekonstrukcji z tworzywa sztucznego jest na ogół wykonywane w tym samym czasie, co operacja Mohsa. Tylko dermatolog, który miał specjalne szkolenia powinni robić tego typu operacji.

Q: Co to ​​jest łyżeczkowanie i electrodesiccation?
: Łyżeczkowanie jest nonmelanoma wspólne leczenie raka skóry. Podczas tej formy zabiegu, lekarz daje pacjentowi znieczulenie miejscowe w celu znieczulenia obszaru. Wtedy on lub ona drapie raka za pomocą narzędzia w kształcie łyżka z ostrą krawędzią. To narzędzie nazywa curette. Po łyżeczkowanie, lekarz robi także electrodesiccation. Obszar, w którym nowotwór został usunięty potraktowano energii elektrycznej z maszyną. To pomaga zatrzymać krwawienie i zabija komórki rakowe, które mogą być pozostawione wokół rany. Osób leczonych łyżeczkowanie i electrodesiccation może mieć bliznę, która jest biała i płaska. Szans na wyleczenie z tej średnimi leczenie około 90 procent dla nonmelanoma nowotwory skóry.

Q: Jaka jest wycinanie biopsja?
: Dla tego rodzaju biopsji, lekarz próbuje usunąć cały wzrost wraz z kilkoma otaczających tkanek zdrowych. Wycinanie biopsji wystarczy czasami leczyć raka skóry.

P: każdy powinien dostać drugą opinię na nonmelanoma diagnozy?
A: Wiele osób z rakiem dostać drugą opinię od innego lekarza. Istnieje wiele powodów, aby uzyskać drugą opinię. Należą do nich, jeśli osoba nie jest wygodne z decyzji leczenia, jeśli rodzaj raka występuje rzadko, jeśli istnieją różne sposoby leczenia raka, lub gdy osoba ta nie jest w stanie zobaczyć eksperta raka.

Q: Jak można kogoś dostać drugą opinię?
: Są to tylko niektóre ze sposobów, aby uzyskać drugą opinię:

  • Zadaj podstawowej opieki lekarza. Może on być w stanie polecić specjalisty np. chirurga Mohsa, onkolog, chirurg, onkologicznych lub promieniowanie onkologa. Czasami lekarze współpracować w ośrodków onkologicznych lub programów.

  • Sprawdź z Europejskiej Akademii Dermatologii i Europejskiego Kolegium chirurgii Mohsa mikrograficznego i skórny onkologii. Obie są doskonałym źródłem informacji na temat raka skóry i nonmelanoma może dostarczyć nazwiska lekarzy do drugiej opinii. Możesz znaleźć te informacje na stronie internetowej www.mohscollege.org.

  • Zadzwoń do serwisu informacyjnego rak rak krajowego instytutu. Numer 800-4-CANCER (800-422-6237). Mają informacje o obiektach, w tym centrów leczenia nowotworów i innych programów wspieranych przez National Cancer Institute.

  • Szukać innych opcji. Pacjenci mogą uzyskać nazwiska lekarzy z ich lokalnej społeczności medycznej, pobliskiego szpitala, uczelni medycznej lub lokalnych grup poparcia raka, jak również od innych ludzi, którzy mieli ten rodzaj raka.

  • Skonsultować się z oficjalnego katalogu ABM Zarządu certyfikowanych specjalistów medycznych. Tę książkę z Europejską Radą ds. medycznych fachowców z listą lekarzy przez państwo. Daje to ich specjalność, tło, i szkolenia. Jest ona dostępna w większości bibliotek publicznych. Można również zobaczyć je online w www.abms.org.