Cambler

Czego się spodziewać po operacji raka szyjki macicy

Operacja powoduje chwilowy ból. Pacjenci są zwykle ból przez kilka dni po operacji. Ból może być kontrolowane za pomocą leków. Pacjenci powinni mówić o ulgi w bólu z lekarzem lub pielęgniarką.

Operacja na raka szyjki macicy może powodować ból w podbrzuszu. Możesz mieć krwawienia z pochwy, skurcze lub wodnista wydzielina na chwilę. Możesz także mieć problemy siusiających lub o wypróżnienia. Te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Po zabiegu, może czuć się zmęczony lub słaby na chwilę. Czas potrzebny do odzyskania od zabiegu jest różna dla każdej osoby. Może on także zmieniać się w zależności od rodzaju zabiegu trzeba było.

Twoja seksualność może mieć również wpływ zabiegu, zwłaszcza macicy. Możesz być smutny, bo nie można już mieć dzieci. Ważne jest, aby twój partner i lekarze to zrozumieć i przedyskutować je przed zabiegiem.

Są częste działania niepożądane po tych procedur:

  • LEEP. Nazywa się to również konizacja. Skutki uboczne metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową zazwyczaj krwawienie i czasami zwężenie szyjki macicy, który jest nazywany zwężenie szyjki macicy. Może to obniżać płodność lub spowodować poronienie. Większość kobiet jest w stanie wrócić do pełnej aktywności dzień lub po zakończeniu procedury LEEP. Ponieważ rak może wrócić, zwane wznowy, ważne jest, aby nadal się badanie cytologiczne po metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową.

  • Histerektomii. Kobiety, które mają tę operację musi pozostać w szpitalu przez jeden lub więcej dni. Radykalnej histerektomii wymaga najdłuższy pobyt w szpitalu. To trwa kilka tygodni, aby dojść do siebie po wszelkiego rodzaju histerektomii. Po zabiegu, nie będziesz już mieć miesiączki i nie będzie mógł mieć dzieci. Możesz mieć kłopoty uczucie przyjemności seksualnej, jeśli zostały uszkodzone nerwy. Istnieje procedura zapisać te nerwy. Należy porozmawiać z lekarzem na temat tej opcji.

  • Radykalna trachelectomy. Jeśli masz tę procedurę, można jeszcze spróbować mieć dzieci. Istnieje zwiększone ryzyko poronienia.

Upewnij się zachować wszystkie następczych spotkania. Po wszelkich zabiegach chirurgicznych, należy jeszcze uzyskać regularne badania cytologiczne, aby upewnić się, że rak nie wróci.