Cambler

Czego się spodziewać po operacji raka jajnika

Jeśli miał operację brzucha dla raka jajnika, będziesz w szpitalu przez około jedną do czterech dni. Być może trzeba się trzymać z dala od swoich zwykłych czynności przez okres do 4 tygodni. Twój czas zwrotu może być mniejsza, jeśli miał chirurgii laparoskopowej. Oto przegląd tego, jak można czuć po zabiegu.

  • Przez pierwszych kilka dni, prawdopodobnie mieć ból z cięć, zwany nacięcia. Twój ból może być sterowane z medycyny. Możesz mieć znieczulenie zewnątrzoponowe cewnik wprowadzony do dolnej części pleców, dzięki czemu łatwiej jest dać leki przeciwbólowe. Albo może masz pompę analgezji kontrolowanej przez pacjenta. Ta forma jest dożylne leki przeciwbólowe, które można kontrolować poprzez naciśnięcie przycisku. Pompa jest usuwany przed opuszczeniem szpitala. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o swoich możliwości łagodzenia bólu. Niektórzy ludzie są niechętne do podjęcia leki przeciwbólowe, ale może to rzeczywiście pomóc gojenie. Jeśli nie kontrolować ból oraz, na przykład, może nie chcą kaszlu lub obrócić często, co trzeba zrobić, jak odzyskać od zabiegu.

  • Możesz mieć sondę nosowo-żołądkową. Ta elastyczna rura przechodzi przez nos do żołądka. To opróżnia żołądek więc twoje jelita mogą odpocząć.

  • Może masz małą drenażu w dolnej części brzucha. To będzie prawdopodobnie usunięte przed opuszczeniem szpitala.

  • Może czuć się zmęczony i słaby na chwilę. Czas potrzebny na odzyskiwanie z operacji jest inna dla każdej kobiety.

  • Może masz zaparcia używania narkotyczne środki przeciwbólowe, od nie je dużo, lub nie jeść dużo. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o tym, jak utrzymać wnętrzności ruchu.

W zależności od rodzaju zabiegu masz, możesz przejść do menopauzy po zabiegu, jeśli nie masz. Twoje miesiączki zatrzyma i może masz objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o tym. Możesz także znaleźć przydatne, aby porozmawiać z doradcą w sprawie zmian w swojej funkcji seksualnych.