Cambler

Ćwiczenia dla ulgi fibromialgii

Jednym z najlepszych sposobów, aby złagodzić ból mięśni, sztywność i zmęczenie w fibromialgii jest ćwiczenie. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, widząc, że ćwiczenie jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jeśli masz fibromialgii. Ale coraz regularne, umiarkowane ćwiczenia naprawdę mogą pomóc złagodzić fibromyalgia klucz symptoms.The do uzyskania ulgi jest, aby nie przesadzić. Czy to chodzenie, pływanie, joga lub tai chi, regularne ćwiczenia mogą zachować zmieścić i poprawy objawów fibromialgii.

Jak korzystać fibromyalgia korzyści?

Korzyści z ćwiczeń są ogromne: Lepsza siłownia, kontroli wagi, stres redukcja i zapobieganie chorobom. W przeszłości lekarze odradzane ćwiczeń dla osób z fibromyalgia, myśląc, to by ich objawy gorzej. Jednak obecne badania pokazują, że ćwiczenia poprawiają nie tylko fizyczne aspekty fibromialgii, ale również daje ludziom żyjącym z fibromyalgia poczucie kontroli nad ich chorobą. To poczucie kontroli może przyczynić się do poprawy poczucia własnej wartości i pewności siebie. Ćwiczenia również:

 • Łagodzi stres poprzez zwiększenie w organizmie produkcję endorfin, substancji chemicznych i dobre samopoczucie fizyczne przeciwbólowe

 • Poprawia samopoczucie poprzez zwiększenie serotoniny (chemiczną mózgu, który wpływa nastrój)

 • Poprawia sen poprzez zmniejszenie stresu i napięcia

 • Zwiększa koncentrację i zmniejsza fibromyalgia "mgła mózgu"

 • Poprawia mobilność, zmniejsza sztywność stawów i mięśni, ból i zmniejsza

 • Dodaje energii, dzięki czemu można skoncentrować się na coraz lepsze

Jakie rodzaje ćwiczeń są najlepsze dla fibromyalgia?

Osób z fibromyalgia mogą korzystać z różnych ćwiczeń. Dobrze zaokrąglone program ćwiczeń powinien zawierać:

Rozciąganie. Codziennie runda rozciąganie pomaga stawów poruszać łatwiej i poprawia elastyczność.

Kiedy zaczyna procedurę, tylko zrobić kilka odcinków dziennie i nie trzymaj odcinek dłużej niż trzy sekundy. Z biegiem czasu można pracować do trzymania odcinki dłuższe i idzie w głąb odcinka. Ponadto, rozciągnąć się tylko do punktu szczelności-jeśli czujesz ból, wycofaj się.

Oprócz robi podstawowe odcinki, wziąć udział w zajęciach jogi zmieniać treningu. Joga obejmuje różne pozy, aby pomóc rozciągnąć mięśnie i zrelaksować umysł. Joga stwierdzono poprawę snu i zmniejszenie depresji i lęku u osób z fibromialgią. Oferujemy wiele centrów jogi zajęcia jogi regenerujące, które oferują podobne korzyści z regularnego korzystania z rekwizytów jogi, ale umieścić mniejsze obciążenie organizmu.

Aktywność układu sercowo-naczyniowego. Zdobądź serce pompuje trzy do czterech razy w tygodniu, aby poprawić wytrzymałość, zdrowie serca i zwiększenie endorfin.

Pamiętaj, aby zacząć się powoli i nie przesadzaj. Plan na 10 minut ćwiczeń tlenowych dziennie przez pierwszy tydzień lub dwa i stopniowo budować się do 20 do 30 minut trzy do czterech razy w tygodniu. Zawsze na przemian swoje ćwiczenia aerobowe dni tak, że masz wolny dzień pomiędzy. Nonimpact ćwiczenia, które nie podkreślają stawów są najlepsze, ale każdy ruch jest bardzo pomocna. Kilka dobrych nieobciążające ćwiczenia aerobowe dla fibromialgii to kolarstwo, taniec, spacery i ćwiczenia w wodzie.

Trening siłowy. Podnoszenia ciężarów lub treningu oporowego dwa do trzech razy w tygodniu buduje mięśnie do obsługi połączeń. Trening siłowy poprawia tolerancję zakres-of-motion i bólu.

Zaczynasz z najlżejszych możliwych ciężarów, nawet jeśli to tylko dwa waga funta lub użyj zespoły oporu lub własną masę ciała. Zaczynają się kilka ćwiczeń i stopniowo dojść do 3 zestawów po 10 powtórzeń.

Należy pamiętać, że przy pierwszym uruchomieniu wykonywania, to jest normalne, aby odczuwać bolesność mięśni. Ale jeśli czujesz, ostry ból, zatrzymać to, co robisz i skontaktować się z lekarzem. Można zauważyć zwiększoną ból początkowo, ale nie zniechęcaj się. Przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości, można zauważyć, że ćwiczenia mogą sprawić, że poczujesz się lepiej.

Jak mogę zacząć?

Aby zacząć od wykonywania rutynowych, zacznij powoli i budować na swoich sukcesach. Będzie się łatwiej z czasem i praktyką. Omówić swoje plany z lekarzem, w celu określenia, jakie rodzaje działalności należy skoncentrować się na lub uniknąć. Oto kilka pomysłów, jak zacząć:

 • Harmonogram działań w ciągu dnia. Wybierz porę dnia, kiedy są najbardziej czujny, aby nie odkładać.

 • Zacznij powoli i budować na dłuższy trening.

 • Przerwa czasu aktywności na mniejsze kawałki przez cały dzień, a nie ukończenie wszystkiego w jednym czasie.

W zależności od nasilenia objawów, trening może przyjść w postaci pod prysznicem, dzięki czemu łóżko, gotowanie obiadu, zakupy, lub grać z dziećmi. Może to potrwać od sześciu miesięcy do roku na budowę do 30 minut routine.For niektórych osób z fibromyalgia, 30 minut jest nierealny cel. Słuchaj swojego ciała i tego, co jest dla Ciebie.

Jak mogę utrzymać motywację?

Jeśli chodzi o ćwiczenia, większość ludzi, w tym osób, które nie mają fibromyalgia, zaczynają się silne, a następnie powoli spalić na panewce. Jednak, aby uzyskać jak najwięcej korzyści, ważne jest, aby trzymać się programu ćwiczeń na dłuższą metę. Oto kilka wskazówek, aby utrzymać motywację:

 • Wybierz ćwiczenie cieszyć

 • Ćwiczenia z przyjacielem

 • Słuchaj muzyki

 • Ustaw realistyczne cele (na przykład, aby zmniejszyć sztywność i ból; chodzić na dwie minuty)

 • Śledzić swoje postępy

Pamiętaj, aby zacząć powoli i łatwości w niej. Umiar i ciągłość powinna być bramka.