Cambler

Cukrzyca

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca to ogólne określenie dla grupy zaburzeń metabolicznych, które wpływają na zdolność organizmu do przetwarzania i wykorzystywania cukru (glukozy) na energię. Zwykle podczas jedzenia, trzustka, narząd umieszczony w górnej części brzucha, wytwarza insulinę przekazującego glukozę z krwi do komórek, w których mogą być stosowane na energię i wzrostu. Cukrzycę, albo trzustka wytwarza zbyt mało lub wcale insuliny, lub komórki organizmu nie reagują na insulinę.

Cukrzyca pozbawia komórki organizmu żywienia i prowadzi do nienormalnie wysoki poziom glukozy we krwi (hiperglikemia). W miarę upływu czasu, może to prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i narządów i przedwczesnej śmierci. Cukrzyca może medycznie udało się obniżyć ryzyko wystąpienia tych poważnych powikłań.

Cukrzyca jest częstą chorobą. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, 23,6 mln ludzi w Europie żyje z cukrzycą. To jest prawie 8 procent populacji Stanów Zjednoczonych (Źródło: CDC ).

Trzy najpopularniejsze formy cukrzycy to cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2 oraz cukrzyca ciężarnych.

  • W 1 cukrzyca młodzieńcza (cukrzyca insulinoniezależna albo cukrzyca typu), trzustkowe komórki wytwarzające insulinę, są niszczone. Cukrzyca typu 1 nie jest do uniknięcia.

  • W cukrzycy typu 2 (cukrzyca dorosłych wystąpienia lub insulino-zależna cukrzyca ), trzustka wytwarza insulinę, ale nie ma wystarczającej ilości insuliny lub komórki organizmu stają się oporne na jego działanie. Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą postacią cukrzycy i jest do uniknięcia w wielu przypadkach.

  • W cukrzycy ciążowej, forma cukrzycy, która występuje w czasie ciąży, trzustka produkuje insulinę, ale hormony ciążowe sprawiają komórki organizmu bardziej odporna na jego skutki.

Plan odchudzania dla cukrzycy

Objawy cukrzycy, które mogą wskazywać na potencjalnie niebezpieczne, zagrażające życiu zmiany stężenia cukru we krwi może wystąpić nagle i szybko. Objawy to zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu, wymioty, duszność, ból brzucha, splątanie, pocenie się, uczucie chwiejny i słaby, skrajne drażliwość lub agresywne zachowanie.

Jeśli masz cukrzycę i objawy doświadczenie wysokiego lub niskiego poziomu cukru we krwi, stężenie cukru we krwi, a następnie swój plan leczenia na podstawie wyników badań.

Natychmiast wezwać pomoc (911), jeśli nie zaczniesz czuć się lepiej szybko, jeśli objawy nasilą się lub jeśli jesteś z kimś ma te objawy.

OBJAWY

Jakie są objawy cukrzycy?

Objawy mogą różnią się wśród osobników i w odniesieniu do rodzaju cukrzycy. Typowe objawy to nadmierne pragnienie i nadmierne oddawanie moczu.... Czytaj więcej na temat objawów cukrzycy

PRZYCZYNY

Co powoduje cukrzycę?

Przyczyną cukrzycy różnią się w zależności od typu cukrzycy.... Więcej o przyczyn cukrzycy

ZABIEGI

Jak cukrzyca leczyć?

W tym czasie nie ma lekarstwa na cukrzycę. Przy regularnym opieki medycznej i konsekwentnego przestrzegania leczenia, można zarządzać cukrzycy, aby zminimalizować ryzyko poważnych powikłań, takich jak retinopatia cukrzycowa, choroby układu krążenia, udar mózgu.... Czytaj więcej na temat leczenia cukrzycy