Cambler

Cukru we krwi i cukrzyca

Jeśli masz cukrzycę, monitorowanie poziomu cukru we krwi jest istotnym elementem dbania o siebie. Lekarz będzie zmierzyć poziom cukru we krwi podczas regularnych spotkań. Jednakże, ponieważ zazwyczaj muszą przetestować swój poziom cukru we krwi na dobę, trzeba wiedzieć, jak monitorować swój własny poziom cukru we krwi, zrozumieć wyniki, i wiem, co z nimi zrobić. To może uratować życie.

Jak dostać się do mojego cukru we krwi?

Glukozy lub cukru we krwi, pochodzi od spożywanych pokarmów. Twój system trawienny rozkłada jedzenie w glukozę i pochłania go do krwi. Żywność z węglowodanów dostarczają większość glukozy w diecie.

Po glukozy we krwi, twoje komórki mogą używać go na energię. Insulina jest hormonem, który pomaga swoje komórki wykorzystują glukozę. Trzustka produkuje insulinę, gdy poziom cukru we krwi zaczyna rosnąć. Normalnie organizm utrzymuje poziom cukru we krwi w bardzo wąskim zakresie. Na cukrzycę, Twój organizm albo nie może insuliny lub twoje komórki nie mogą skutecznie wykorzystywać insuliny, co prowadzi do wysokiego poziomu cukru we krwi.

Jakie badania pomiaru cukru we krwi?

Lekarz może zmierzyć poziom cukru we krwi w badaniu laboratoryjnym. Test ten wygląda na poziom cukru we krwi w jednym punkcie w czasie. Można jednak zmierzyć własne cukru we krwi za pomocą urządzenia zwanego glukometr. Każdy z cukrzycą powinny mieć glukometr i wiedzieć, jak go używać prawidłowo. Są one dostępne bez recepty w lokalnej aptece.

Lekarz może również użyć testu HbA1c do pomiaru stężenia cukru we krwi przez pewien okres czasu. Ten test jest najlepszy środek do długotrwałej kontroli poziomu cukru we krwi. Odzwierciedla on swój średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Jakie są moje wyniki cel?

Jeśli masz cukrzycę, ogólnie docelowe poziomy cukru we krwi są:

  • Od 70 do 130 mg / dl przed posiłkiem

  • Mniej niż 180 mg / dl po posiłku

Twoje cele mogą się nieznacznie różnić w zależności od okoliczności. Porozmawiać z lekarzem, aby określić cele, które są dla Ciebie.

Kiedy lekarz mierzy stężenia HbA1c, celem jest wynik poniżej 7.

Co jest zbyt niska?

Hipoglikemia jest poziom cukru we krwi, które jest zbyt niskie, zwykle nic mniej niż 70 mg / dl. Hipoglikemii może wystąpić jako skutek uboczny przy zbyt dużej dawki insuliny lub innych leków na cukrzycę. Poważnie niski poziom cukru we krwi może być niebezpieczne. Poznać objawy i co z nimi zrobić.

Do objawów tych należą:

Jeśli czujesz, objawy niskiego poziomu cukru we krwi, stężenie cukru we krwi, aby je zweryfikować. W leczeniu niskiego stężenia cukru we krwi, zawsze natychmiastowe źródło cukru na dłoni. Przykłady obejmują cukier, cukierki twarde kije z cukrem, miód, soki owocowe i pola.

Co jest za wysoka?

Hiperglikemia jest poziom cukru we krwi, które są zbyt wysokie, ogólnie cokolwiek ponad 180 mg / dl. Hiperglikemia może wystąpić, gdy cukrzyca nie jest pod opieką dobrze, albo z lekami lub dieta i ćwiczenia. Poważnie wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do choroby cukrzycowej kwasicy ketonowej, śpiączka, drgawki i śmierć. Jest to równie ważne, aby wiedzieć, objawy wysokiego stężenia cukru we krwi, a co z nimi zrobić. Do objawów tych należą:

Niektóre z objawów hiperglikemii i hipoglikemii są takie same. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić poziom cukru we krwi, aby je zweryfikować. Ćwiczenia i leczenie zmian może leczyć wysoki poziom cukru we krwi.

Jeśli stężenie cukru we krwi powyżej 240 mg / dl, wiem jak sprawdzić moczu ciał ketonowych. Jeśli masz ketony w moczu, nie ćwiczą i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (lub numerem 911), czy ktoś z cukrzycą ma objawy poważnej choroby, jeśli objawy ich choroby nie reagują na leczenie, czy też nie zemdlał.