Cambler

Co zrobić po dokonaniu diagnozy

Jeżeli Ty lub członek rodziny zdiagnozowano poważną lub przewlekłą chorobą, prawdopodobnie masz wiele pytań na temat leczenia i długotrwałego zdrowia.

Niektóre choroby, takie jak rak, może mieć więcej niż jedną leczenia. Robi jakieś badania na własną rękę może dać wystarczająco dużo informacji, aby podjąć właściwe decyzje, mówi Agencja Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej (AHRQ).

Gazety, czasopisma, programy telewizyjne i internetowe zapewniają wiele informacji na temat zdrowia - niektóre z nich wiarygodne, niektóre nie. Poniższe porady mogą pomóc Ci znaleźć informacje na temat swojej choroby z renomowanych źródeł.

Kontakt Grupy zdrowia

Grupy takie jak Europejski Diabetes Association i Europejskiego Stowarzyszenia Płuc może zapewnić bogactwo bezpłatnych informacji. Mogą również skierować do lokalnych oddziałów, które oferują pomoc poprzez grupy wsparcia.

Organizacje te mają bezpłatny numer i strony internetowe można znaleźć odwiedzając http://www.healthfinder.gov.

Odwiedź bibliotekę

Zapytaj bibliotekarza, aby pomóc Ci znaleźć informacje na temat swojej choroby, medycyny i opieki zdrowotnej czasopism, leksykony i czasopism. Ale należy pamiętać, że wiele informacji zdrowotnej znaleźć w ogólnych magazynów konsumenckich nie może być dźwięk lub aktualne. Upewnij się, że informacje pochodzą z renomowanego źródła, takie jak rząd, badań lub stowarzyszenia zdrowia.

Uzyskać online

Możesz korzystać z Internetu, aby znaleźć dobrego zdrowia i przetworzenia, tak długo, jak jesteś ostrożny, AHRQ mówi.

Wiele witryn dostarczyć informacji, które jest niedokładne, nawet niebezpieczne. Upewnij się, że źródło jest medycznie dźwięku, takie jak te znajdujące się w http://www.healthfinder.gov lub akredytowany stowarzyszenia, takie jak zdrowie psychiczne Europie. Lub znaleźć stronę sponsorowany przez szkoły medycznej lub University Medical Center.

Można również poszukać artykułów na temat swojej choroby, odwiedzając Biblioteka Narodowa Katalog online medycyny artykułów w czasopismach medycznych.

W końcu, na stronie internetowej Narodowego wytycznych Clearinghouse, zasób sponsorowanych przez rząd, który zapewnia wytyczne dotyczące leczenia najczęstszych chorób zdrowia.

Dostać drugą opinię

Jeśli lekarz zaleca operację, chemioterapię lub innego leczenia znacznego ryzyka, dostać drugą opinię od lekarza lub specjalisty.

Podjąć świadomą decyzję

Po zebraniu informacji, spotkać się z lekarzem. Razem można zdecydować się na natychmiastowe leczenie i jak będziesz sobie długofalowej swojej choroby.

Współpracować z lekarzem w sprawie planu leczenia można trzymać się, AHRQ mówi. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby trzymać się planu, jeśli już podjęte aktywną rolę w określaniu szczegółów.

Poważne choroby dotykają ludzi fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Z prośbą o wsparcie z różnych źródeł może pomóc zmniejszyć strach i niepokój, jak również odgrywać rolę w pomyślnym odzysku lub zarządzania choroby.

Dla maksymalnej korzyści, szukać pomocy:

  • Rodzina i przyjaciele. Zamknij i wsparcie rodziny i przyjaciół może mieć pozytywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza w czasie kryzysu zdrowotnego, AHRQ mówi. Jednym ze sposobów na rozpoczęcie jest zapytać ludzi jesteś blisko o pomoc w realizacji konkretnych zadań i problemów.

  • Doradca zdrowia psychicznego. Doradca lub terapeuta może pomóc nauczyć się radzić sobie z depresji, strachu, lęku i innych emocji i problemów masz problemy czynienia. Lekarz może dać skierowania, jeśli jest to konieczne.

  • Grupy wsparcia. Przyłączanie się do grupy ludzi z tej samej choroby, którzy spotykają się, aby omówić swoje choroby i dzielić ich uczucia mogą pomóc lepiej radzić sobie z zarządzaniem swojej choroby. Lekarz, miejsce kultu, lub organizacje zdrowotne, takie jak Europejskie Towarzystwo Onkologii, może pomóc znaleźć odpowiednią grupę wsparcia w Twojej okolicy.